24 инчен 600mm Ронки 240 Медиум Electroplated Дијамант обложени Рамен Круг Диск Мелење Полирање Тркала Накит од Стакло Рок Керамика

24 инчен 600mm Ронки 240 Медиум Electroplated Дијамант обложени Рамен Круг Диск Мелење Полирање Тркала Накит од Стакло Рок Керамика

DEN 13680.00
-5 %
DEN 14399.52

Количина на стоки


24" инчен 600mm Electroplated Дијамант обложени Рамен Круг Диск Мелење Полирање Тркала Ронки 240 Медиум Име на Производ : Дијамант мелење тркала,Electroplated дијамантски дискови, Рамни круг диск надворешен дијаметар : 24" инчи (600mm) Арбор дупка : 1/2" (12.7 mm) На арбор дупка може да се менува од 12.7 да 50mm, како што се 25.4 mm(1"). Содржи порака кога ќе проверите ми кажуваше што големината арбор дупка ви се потребни, тоа е бесплатно. Дебелина : 1.9 mm Ронки : 240 Медиум Дијамантски слој Густина : Совршено висока Дијамантски слој површина : скоро 97%, само една страна е обложена дијамант Влажни препорачува употреба
Погоден за мелење gemstoine, накит, стакло, камен, итн..
Овие дијамантски дискови се еден од најдобрите дискови произведени за Хоби, Lapidary, Стакло апликации
Дијаметарот рамен круг тркала имаат висока густина на квалитетот дијамантски слој.
Тие се апсолутно рамна и паралелно да ги задоволат извлекување faceting барања. Брзи Совети
1. Се препорачува за грубо и фино брусење на faceting материјал плус општи lapidary мелење кога прецизност е потребно.
2. Сите наши рамен круга тркала имаат 1/2" арбор дупка и се наменети да бидат механички стегната на некој Мајстор Круг.
3. На локалните акциони планови се направени со 1mm дебели челик што е машински вистина и рамна. На кругот е беспомошна доволно да се користи како е, но ние препорачуваме Со Употреба На .
Исто така Достапни во Жито 60, 80, 100, 150, 240, 320, 400, 500, 600,800
Редовен Воздушен поштенски од Кина во Светот е БЕСПЛАТНА и трае 8-15 дена испорака до вашиот дом
Ние ќе испрати вашата нарачка во рок од 2-3 дена, по плаќање е примена и да се расчисти. Ве молиме да ги споделите со нас, ако сте во потрага за други додатоци или хардвер. Треба да имате било какви прашања, ве молиме контактирајте ме директно.


Други карактеристики

Број На Модел На:
600mm(Ронки 240)
Тип:
Абразивни Диск
is_customized:
Yes
Бренд Име:
joiner
DIY Материјали:
Облицовка
Ронки:
240 Медиум
Големина:
24 inch (600mm)

Најдобри понуди

Професионални Абразивни Машина За Помине Уметност 1 Сет Ноктите Полирање Машина Мини Електрични Мелење Машина Убавина Ноктите
 • Неодамнешно

Професионални Абразивни Машина За Помине Уметност 1 Сет Ноктите Полирање Машина Мини Електрични Мелење Машина Убавина Ноктите

269.76 DEN 186.00

Политика на враќање Ние прифаќаме email барања за враќа во рок од 7 работни дена од добивањето на својата ц

1PC Куршум Помине Вежба Бела Керамички Нога Малку Електрична Педикир Маникир Нокти ликовен Салон Машина Додатоци Алатки Бесплатен
 • Неодамнешно

1PC Куршум Помине Вежба Бела Керамички Нога Малку Електрична Педикир Маникир Нокти ликовен Салон Машина Додатоци Алатки Бесплатен

975.36 DEN 585.00

Отпор на киселина, алкално Керамички е сочинета од силикат, што е стабилна хемиски својства...

DRELD 5Pcs Sandpaper Тркала Конусна Пескарење Размавта Тркала Полирање Чистење Мелење Главата за Dremel Ротари Алатка 240 Ронки
 • Неодамнешно

DRELD 5Pcs Sandpaper Тркала Конусна Пескарење Размавта Тркала Полирање Чистење Мелење Главата за Dremel Ротари Алатка 240 Ронки

479.52 DEN 336.00

Опис На ПроизводотКарактеристики 100% сосема нов Направени на поврзување на блок кои се вливаат од агент.

DIATOOL 2 парчиња 8/12mm Цилиндар Топката-на крајот на CNC КАМЕН Гравирање Битови /CNC Алатка, Камена Резба Алатки, Дијамант
 • Неодамнешно

DIATOOL 2 парчиња 8/12mm Цилиндар Топката-на крајот на CNC КАМЕН Гравирање Битови /CNC Алатка, Камена Резба Алатки, Дијамант

489.60 DEN 431.00

ПРЕДМЕТ : 8 / 12mm Вакуум brazed дијамант CNC гравирање битови за камен резба, рутер битови ,Количина : 2 парчиња Ц

Lot10 Минијатурни Mandrel Абразивни 2mm Кол Тркала Носителот Ротари Тип на Хоби Машини за Стегање Поврзување на Рачката 3.2 mm
 • Неодамнешно

Lot10 Минијатурни Mandrel Абразивни 2mm Кол Тркала Носителот Ротари Тип на Хоби Машини за Стегање Поврзување на Рачката 3.2 mm

DEN 234.24

10 Минијатурни Mandrel Абразивни 2mm Кол Тркала Носителот Ротари Тип на Хоби Машини за Стегање Поврзување на

1 компјутер Игла Cuticle Чисти Керамички Помине Вежби Делови Електрични Педикир Маникир Салон Micromotor Машина Помине Уметност
 • Неодамнешно

1 компјутер Игла Cuticle Чисти Керамички Помине Вежби Делови Електрични Педикир Маникир Салон Micromotor Машина Помине Уметност

967.68 DEN 581.00

Ние брод на објектот на следниве земји и области од страна на international express, Тоа ќе трае 7 до 10 работни дена

75% НА 100*20*35*5*3 Дијамант Мелење Тркала Првенство мелење Сад во облик на Волфрам Челик Мелење Машина Алатка Острилка Мелница
 • Неодамнешно

75% НА 100*20*35*5*3 Дијамант Мелење Тркала Првенство мелење Сад во облик на Волфрам Челик Мелење Машина Алатка Острилка Мелница

DEN 240.00

Име : сад облик на дијамант мелење тркала Големина : 100*20*35*5*3 надворешен дијаметар : 100mm Внатре дијаметар :

DRELD 1/4 Мелење месо тело Главата Dremel Додатоци Сисал Четка за Чистење Мелење Тркала За резби во Дрво Накит Полирање Алатки
 • Неодамнешно

DRELD 1/4 Мелење месо тело Главата Dremel Додатоци Сисал Четка за Чистење Мелење Тркала За резби во Дрво Накит Полирање Алатки

575.52 DEN 432.00

торба торба торба торбаОпис На ПроизводотКарактеристики 100% Сосема нов и висок квалитет Многу погодна з

1PC Бела Куршум Керамички Помине Малку Вежба За Нокти Професионални Помине Вежба Електрични Нокти Педикир машина Додатоци
 • Неодамнешно

1PC Бела Куршум Керамички Помине Малку Вежба За Нокти Професионални Помине Вежба Електрични Нокти Педикир машина Додатоци

986.40 DEN 592.00

Ние веднаш ќе ви e да ги извести следење на број во рок од 5 работни дена од денот на обработка и испорака

Z-ЛАВ 70pcs 4 Влажни Полирање Подлога Дијамант Пескарење Диск Врвен Квалитет Дијамант Полирање Подлога Мермер Гранит Конкретни
 • Неодамнешно

Z-ЛАВ 70pcs 4 Влажни Полирање Подлога Дијамант Пескарење Диск Врвен Квалитет Дијамант Полирање Подлога Мермер Гранит Конкретни

13392.00 DEN 12187.00

ZЛАВ 70pcs 4" Влажни Полирање Подлога Дијамант Пескарење Диск Врвен Квалитет Дијамант Полирање Подлога Мер

DIATOOL 2 ПАРЧИЊА CNC Гравирање Битови За Камен(6/20mm) Топката крај, Striaght Дијамант Burrs, Вакуум Brazed Дијамант Резба Битови
 • Неодамнешно

DIATOOL 2 ПАРЧИЊА CNC Гравирање Битови За Камен(6/20mm) Топката крај, Striaght Дијамант Burrs, Вакуум Brazed Дијамант Резба Битови

441.60 DEN 362.00

Објект : 6 / 20mm Vaccum Brazed Дијамант гравирање битови, директно нож Количина : 2 парчиња Спецификација : топкат

Z-ЛАВ 5 Инчен 125mm Гумена Подлога Подлога Супер Флексибилни Автомобил Полирање Burnishing Брусилки Со M145/8-11 Кука & Јамка
 • Неодамнешно

Z-ЛАВ 5 Инчен 125mm Гумена Подлога Подлога Супер Флексибилни Автомобил Полирање Burnishing Брусилки Со M145/8-11 Кука & Јамка

656.16 DEN 466.00

ZЛАВ 5 Инчен 125mm Гумена Подлога Подлога Супер Флексибилни Автомобил Полирање Burnishing Брусилки Со M14 или 5 / 81