DIATOOL 75mmx40MM Вакуум Brazed Дијамант мелење тркала за мермер гранит и кварц Рака Профил тркала за агол мелница

DIATOOL 75mmx40MM Вакуум Brazed Дијамант мелење тркала за мермер гранит и кварц Рака Профил тркала за агол мелница

DEN 1141.00
-18 %
DEN 1392.00

Количина на стоки


Предмет : 75mmx40 MM Вакуум Brazed Дијамант рака профил тркала
Количина : 1pc
Спецификации : Кол 3"/75mm, Арбор 20mm
Дебелина : 40mm
Ронки : #60
Машина : Агол мелница
Функција : Висока ефикасност и неколку пати подобро од electroplated
Може да се користи суви или влажни.
Примена : мелење на мермер, гранит , кварц , керамика , вештачки камен и стакло, особено за конкретни надвор од ѕидот на зградата, или декорација. Делумно изедначување на подот и ивица казна од мермер или гранит одбори.
=======Крајот= ======
Ве молиме кликнете на следната слика за повеќе избори


Други карактеристики

Бренд Име:
DIATOOL
Број На Модел На:
SA8830540
DIY Материјали:
Облицовка
Големина:
75mmx40MM
is_customized:
Yes
Тип:
Рака Профил тркала

Најдобри понуди

4 Парчиња Врвен Квалитет 100mm Sliver/Злато Дијамант Обложени Тркала Диск Машински Стакло, Камен за Мелење Сечење Алатки за Агол
  • Неодамнешно

4 Парчиња Врвен Квалитет 100mm Sliver/Злато Дијамант Обложени Тркала Диск Машински Стакло, Камен за Мелење Сечење Алатки за Агол

754.56 DEN 687.00

Спецификации : Материјал : Electroplating силициум карбидСечење ДисковиДијаметар : 100 mmДупка со Дијаметар : 20 mmм

DIATOOL 2 парчиња 8/12mm Цилиндар Топката-на крајот на CNC КАМЕН Гравирање Битови /CNC Алатка, Камена Резба Алатки, Дијамант
  • Неодамнешно

DIATOOL 2 парчиња 8/12mm Цилиндар Топката-на крајот на CNC КАМЕН Гравирање Битови /CNC Алатка, Камена Резба Алатки, Дијамант

489.60 DEN 431.00

ПРЕДМЕТ : 8 / 12mm Вакуум brazed дијамант CNC гравирање битови за камен резба, рутер битови ,Количина : 2 парчиња Ц

Lot10 Минијатурни Mandrel Абразивни 2mm Кол Тркала Носителот Ротари Тип на Хоби Машини за Стегање Поврзување на Рачката 3.2 mm
  • Неодамнешно

Lot10 Минијатурни Mandrel Абразивни 2mm Кол Тркала Носителот Ротари Тип на Хоби Машини за Стегање Поврзување на Рачката 3.2 mm

DEN 234.24

10 Минијатурни Mandrel Абразивни 2mm Кол Тркала Носителот Ротари Тип на Хоби Машини за Стегање Поврзување на

Врвен Квалитет 1PCS рачен Дијамант Мелење Диск Тркало Камен Салон Алатка Облекување Клупата Мелење Тркала Алатки
  • Неодамнешно

Врвен Квалитет 1PCS рачен Дијамант Мелење Диск Тркало Камен Салон Алатка Облекување Клупата Мелење Тркала Алатки

479.52 DEN 316.00

100% сосема нов и висок квалитет Користејќи високо квалитетни дијамант, трајни Тешки дијамант обложени г

GOXAWEE Dremel Додатоци 3мм месо тело Дијамант Мелење Брус Вежба Битови се Поставува За Dremel Ротари Алатки Мелење Главата Абразивни
  • Неодамнешно

GOXAWEE Dremel Додатоци 3мм месо тело Дијамант Мелење Брус Вежба Битови се Поставува За Dremel Ротари Алатки Мелење Главата Абразивни

1279.20 DEN 793.00

Денес се Занимава Занимава Крајот во: 01 Дена 23 : 59 : GOXAWEE Dremel Додатоци 3мм месо тело Дијамант Мелење Брус В

10ps/Многу 2.35 mm 5 Слоеви Cowhide Кожа Мелење Глави Мелница Алатка Килибар Светла Огледало полски Подлога Тркала Диск Jade
  • Неодамнешно

10ps/Многу 2.35 mm 5 Слоеви Cowhide Кожа Мелење Глави Мелница Алатка Килибар Светла Огледало полски Подлога Тркала Диск Jade

348.48 DEN 282.00

[xlmodel][производи][43123][xlmodel][производи][43123][xlmodel][производи][43123][xlmodel][производи][43123][xlmodel][производи][43123][xlmodel][

Нови Мали кат мелење машина конкретни кат мелница полирач правосмукалка мелење машина прилагодливи мелење длабочина 380V 1pc
  • Неодамнешно

Нови Мали кат мелење машина конкретни кат мелница полирач правосмукалка мелење машина прилагодливи мелење длабочина 380V 1pc

DEN 43344.00

Нови Мали кат мелење машина конкретни кат мелница полирачправосмукалка мелење машина прилагодливи мел

DIATOOL 2 ПАРЧИЊА CNC Гравирање Битови За Камен(6/20mm) Топката крај, Striaght Дијамант Burrs, Вакуум Brazed Дијамант Резба Битови
  • Неодамнешно

DIATOOL 2 ПАРЧИЊА CNC Гравирање Битови За Камен(6/20mm) Топката крај, Striaght Дијамант Burrs, Вакуум Brazed Дијамант Резба Битови

441.60 DEN 362.00

Објект : 6 / 20mm Vaccum Brazed Дијамант гравирање битови, директно нож Количина : 2 парчиња Спецификација : топкат

1 компјутер Игла Cuticle Чисти Керамички Помине Вежби Делови Електрични Педикир Маникир Салон Micromotor Машина Помине Уметност
  • Неодамнешно

1 компјутер Игла Cuticle Чисти Керамички Помине Вежби Делови Електрични Педикир Маникир Салон Micromotor Машина Помине Уметност

967.68 DEN 581.00

Ние брод на објектот на следниве земји и области од страна на international express, Тоа ќе трае 7 до 10 работни дена