AC 220-240V 50/60Hz 5/6RPM 4W Плочата Синхрони Мотор за Микробранова Печка.

AC 220-240V 50/60Hz 5/6RPM 4W Плочата Синхрони Мотор за Микробранова Печка.

DEN 431.04

Количина на стоки


Апликации : фан, топол воздушен компресор, електрични грејачи, гори печка, фаза опрема за осветлување, микробранова печка,осветлување , Божиќ подароци и други видови на електрични апарати.
Спецификација :
Име На Производ
Синхрони Мотор
Модел
49 TYZ-А2
Ветер
Г.С./CCW
Напон
AC НАПОН 220 V-240 V
Фреквенција
50/60 Hz
Моќност
4 W
Брзина
5/6 RPM
Вкупната Големина
65 x 60 x 27mm/ 2.6" x 2.4" x 1" (L*W*T)
Вратило Големина
7 x 11mm/ 0.27" x 0.43" (D*L)
Планината Дупка Кол.
4mm/ 0.16"
Главен Материјал
Метал
Боја
Како Слика се прикажани
Нето Тежина
73g
Пакет Содржина
1 x Синхрони Мотор
Опис : Ова е синхрони мотор, со 2 pin терминали, D облик на вратило. Апликации : фан, топол воздушен компресор, електрични грејачи, гори печка, фаза опрема за осветлување, микробранова печка, осветлување, Божиќ подароци и други видови на електрични апарати.


Други карактеристики

Тип:
Синхрони Мотор
Ефикасност:
ОДНОСНО 1
AC Напон:
208-230 / 240 V
сертификација:
CCC,RoHS
Број На Модел На:
VT2016498870

Најдобри понуди

60W AC моторни гаранција 12 месеци од производителот AC електричен мотор сооднос 50:1 со контрола на брзината 2 компјутери
  • Неодамнешно

60W AC моторни гаранција 12 месеци од производителот AC електричен мотор сооднос 50:1 со контрола на брзината 2 компјутери

DEN 8697.60

Добредојдовте на Curitis Автоматизација Индустрија Co.,Ltd !Ние и ветуваме на понуда на најдобар квалитет, кон

220V опрема забавување на AC моторни 6W бавно вртежен момент може да биде позитивно и негативно да брзина на мотор мал мотор
  • Неодамнешно

220V опрема забавување на AC моторни 6W бавно вртежен момент може да биде позитивно и негативно да брзина на мотор мал мотор

DEN 2856.96

220 V опрема забавување на AC моторни 6 W бавно вртежен момент може да биде позитивно и негативно да брзина н

Опрема мотор 0.75 KW три-фаза 220V380V фреквенцијата, контрола на моторни 750W брзина сооднос 10 оска 28 хоризонтална
  • Неодамнешно

Опрема мотор 0.75 KW три-фаза 220V380V фреквенцијата, контрола на моторни 750W брзина сооднос 10 оска 28 хоризонтална

11040.00 DEN 9605.00

Исток опрема опрема моторни 750 W0.75 KW220 V380 V фреквенцијата, контрола на моторни брзина сооднос 10 бунари 28 х

AC напон 220V 90W со RV30 црв менувачот ,Висок вртежен момент Регулирана брзина црв Опрема мотор,Вози мотор,Возен Ролетни мотор
  • Неодамнешно

AC напон 220V 90W со RV30 црв менувачот ,Висок вртежен момент Регулирана брзина црв Опрема мотор,Вози мотор,Возен Ролетни мотор

DEN 5064.00

Моторни спецификацијаМоторни големинаОпрема Кутија ПараметарPls пополни volt и за намалување на односот

Насочен постојан магнет синхрони моторни метал опрема поставување AC220V 3.5 W 5 претвори 15 возврат 33 претвори 50 претвори
  • Неодамнешно

Насочен постојан магнет синхрони моторни метал опрема поставување AC220V 3.5 W 5 претвори 15 возврат 33 претвори 50 претвори

1315.20 DEN 1144.00

Среќен Фенер Фестивал Топли, нежни живот САД$54.5204 66.50 САД$54.5204 200.00 АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ 54.5204 245.50 САД$54.5204 202.00