SMDPPWDBB Бебе хранење поставите бебето овошје фидер Храна за бебиња Мелница се Готви За Младата Детска Нега сад Подружница Храна Овошје Внесувач

SMDPPWDBB Бебе хранење поставите бебето овошје фидер Храна за бебиња Мелница се Готви За Младата Детска Нега сад Подружница Храна

DEN 172.00
-40 %
DEN 287.52

Количина на стоки


тоа може да се стави во микробранова печка.
Материјал : ABS Пластика Боја : Зелена,Сина Големина : 15cm x 6cm. Внатрешниот Сад со Дијаметар : 11.5 cm Функција : *Направени од pp материјални, не-абсорбента и лесно да се чисти. *Сад е текстура внатрешни работи може да ви помогне да каша храна ефикасно. *На Botton на сад направени од меки против пролизгување материјал, тоа може да се задржи на сад во место. Пакет се Вклучени : 1 X Сад(Не Мало Кутија Спакувани Безбедност во Меур Торба) Забелешка : *Објектот ќе биде 1-2cm грешка,тоа е нормално,се надевам дека ќе може да го разбере, *Како различни компјутери екранот бои малку поинаку,па не се грижи,мила.


Други карактеристики

Тип:
Dinnerware
Возрасна Група:
Бебињата,> 4 месеци
сертификација:
CIQ,ЕЕЗ,CE / ЕУ
Функција:
dinnerware сет
Материјал Функција:
Nitrosamine Слободни
Бренд Име:
SMDPPWDBB
Шаблон Тип:
Геометриски
Број На Модел На:
2016BO-03
Класификација:
dinnerware сет
Материјал:
Пластични

Најдобри понуди

Mambobaby 304 од не ' Рѓосувачки Челик Јапонски бебе Хранење Сад Ручек Кутија Со Прегради Микробранова Бенто Кутија За Деца
  • Неодамнешно

Mambobaby 304 од не ' Рѓосувачки Челик Јапонски бебе Хранење Сад Ручек Кутија Со Прегради Микробранова Бенто Кутија За Деца

1597.92 DEN 815.00

Функција : 1.Јапонски ручек кутија со контејнери.Постојат три видови за вашите деца да изберат.2.Микробра

Бебе Морон Чинија Со Лажица Хранење Не се лизга Капак Обука Доенчиња Садови за храна топло сад Деца Плоча Поставена T0378
  • Неодамнешно

Бебе Морон Чинија Со Лажица Хранење Не се лизга Капак Обука Доенчиња Садови за храна топло сад Деца Плоча Поставена T0378

DEN 171.84

ОписМатеријал : ПП TPEБоја : Зелена ПортокалКласификација : ПлочаВозрасна Група : Над 6 МесециМатеријал Фу

Силиконски Бебе Чаша Безбедно на Силиконски Placemat Одделени Дизајн Плоча се Лизга-отпорни Дете Ужина Вечера Плоча Бебе
  • Неодамнешно

Силиконски Бебе Чаша Безбедно на Силиконски Placemat Одделени Дизајн Плоча се Лизга-отпорни Дете Ужина Вечера Плоча Бебе

DEN 474.72

Силиконски Бебе Чаша 100% Безбедно на Силиконски Placemat Одделени Дизајн Плоча се Лизгаотпорни Дете Ужина В

4Pcs/set Деца садови со капак Бебе Учење Јадења Со Вшмукување Чаша им Помогне на Храната Сад Температурни Сензори Лажица Вилушка
  • Неодамнешно

4Pcs/set Деца садови со капак Бебе Учење Јадења Со Вшмукување Чаша им Помогне на Храната Сад Температурни Сензори Лажица Вилушка

DEN 221.76

4 Pcs / set Деца садови со капак Бебе Учење Јадења Со Вшмукување Чаша им Помогне на Храната Сад Температурни

Симпатична Бебе Диносаурус Јадења Бебе Хранење Чинии за Храна Контејнер Анти-пропадна Деца Вечера Плоча Бебе Садови Деца bebe
  • Неодамнешно

Симпатична Бебе Диносаурус Јадења Бебе Хранење Чинии за Храна Контејнер Анти-пропадна Деца Вечера Плоча Бебе Садови Деца bebe

184.32 DEN 129.00

Опис : Материјал : пченица сламаДизајн : бебешка исхрана на садВозрасна група : во текот на 3 месециБоја :

2 парчиња/Set Бебе Деца Лажица Учење Јадења Вшмукување Чаша им Помогне на Храната Сад Јадење Сензори Лажица Деца Деца Садови
  • Неодамнешно

2 парчиња/Set Бебе Деца Лажица Учење Јадења Вшмукување Чаша им Помогне на Храната Сад Јадење Сензори Лажица Деца Деца Садови

165.60 DEN 128.00

Пад на Превозот Поддршка Нови 2бр / set Бебе Лажица Сад Учење Јадења Со Вшмукување Чаша им Помогне на храна

Бебе Дете Да Научат Јадења Мелење Сад Рачно Изработени Мелење Додаток Во Исхраната На Децата Младата Храна Мелница N23
  • Неодамнешно

Бебе Дете Да Научат Јадења Мелење Сад Рачно Изработени Мелење Додаток Во Исхраната На Децата Младата Храна Мелница N23

149.76 DEN 130.00

100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : ПП Боја : Зелена / Црвена / Жолта / Сина / Сино Зелена Возрасна

Симпатична Цртан филм Иновативни Зајакот во облик на Лента Природни Бамбус Бебе Хранење Десерт садови Плоча деца деца dinnerware
  • Неодамнешно

Симпатична Цртан филм Иновативни Зајакот во облик на Лента Природни Бамбус Бебе Хранење Десерт садови Плоча деца деца dinnerware

705.12 DEN 550.00

Цртан филм Симпатична Иновативни Зајакот во облик на Лента Природни Бамбус Бебе Хранење Десерт садови