OV20 Не се Врати Туш Пластични Проверете Вентил ABS Проверете Вентил Еден Начин Вода Контрола Пластични Вентил

OV20 Не се Врати Туш Пластични Проверете Вентил ABS Проверете Вентил Еден Начин Вода Контрола Пластични Вентил

DEN 136.00
-5 %
DEN 143.52

Количина на стоки

OV20 Не се Врати Туш Пластични Проверете Вентил ABS Проверете Вентил Еден Начин Вода Контрола Пластични Вентил
Проверка вентил е сигурносен вентил кој дозволува водата да само да тече во една насока и спречува несакани backflow на вода во спротивна насока. Тоа е исто така познат како не-враќање вентил. Без проверка вентил загадена вода може да contaminate на вода за водоснабдување. Апликации вклучуваат чешми и вентили за повеќето станбени или комерцијални инсталации, како и пумпи, филтри и апарати. Апликацијата Примери Заштита на водата за пиење од контаминација со backflow што произлегуваат од гравитацијата, backsiphonage или backpressure (на пр. Црево поврзани кујна спреј или туш рака спреј). Заштита на чувствителната опрема против можно оштетување или загадување резултира од анулирањето на проток насока (на пр. вода метар, пумпа или филтер). Држете вода во системот или цевка по течението има се исклучени за да се спречат дренажа или да се олесни restart (на пр. транспорт системи). Спречи crossover проток во системи со нееднаков линија притисоци (на пр. во ладна и топла вода кабелско во thermostatic миксери). Намалување на ризикот од backflow или истекување во случај на вентил за неуспехот (на пр. електромагнетниот вентил на влезот на апаратот). Им овозможи на сложени системи да функционираат правилно со обезбедување еднонасочно проток (на пр. мулти-зона систем за греење или бустер пумпи).


Други карактеристики

Број На Модел На:
OV20
Бренд Име:
Bathlia
Материјал:
Пластични
Тип:
Аератори
Водовод:
Вентили И Вентил Делови
пластични проверете вентил:
Еден Начин Вода Контрола
вода проверете вентил:
Не Се Врати Туш Главата
Материјал:
ABS Пластика
Пакет:
1pcs пластични вентил
Пластични нема враќање проверете:
еден начин вода контрола вентил

Најдобри понуди

Туш Вртливата Главата Адаптер за Заштеда на Вода Допрете Aerator Конектор Diffuser Филтер Aerator Тапа Млазницата Кујнски прибор
  • Неодамнешно

Туш Вртливата Главата Адаптер за Заштеда на Вода Допрете Aerator Конектор Diffuser Филтер Aerator Тапа Млазницата Кујнски прибор

120.48 DEN 105.00

Карактеристики : 360 степени вртливата Вртливата кујнски мијалник и туш со вода за заштеда на апликации...

WASOURLF 2 ПАРЧИЊА M24*1 aerator 24mm машки конец 8L Заштеда на Вода допрете меур тапа месинг кујна слив бања трговија на големо
  • Неодамнешно

WASOURLF 2 ПАРЧИЊА M24*1 aerator 24mm машки конец 8L Заштеда на Вода допрете меур тапа месинг кујна слив бања трговија на големо

DEN 141.60

dianxiaobao_1dianxiaobao_2На овој линк е 2 КОМПЈУТЕРИ .M24 * 1 Машки навојЗаштеда на вода производ 8 Литар во минута.​Ве

WASOURLF 2 ПАРЧИЊА добар квалитет 18 мм женски навој aerator допрете M18*1 тапа меур месинг школка слив кујна бања бесплатен
  • Неодамнешно

WASOURLF 2 ПАРЧИЊА добар квалитет 18 мм женски навој aerator допрете M18*1 тапа меур месинг школка слив кујна бања бесплатен

DEN 147.84

dianxiaobao_1dianxiaobao_2ГОЛЕМИНА : M18*1 Женски навојВе молиме изберете Aliexpress saver превозот или Aliexpress стандард за исп

WASOURLF 2 КОМПЈУТЕРИ за заштеда на вода тапа aerator 6L 20mm машки конец за надворешни допрете меур додатоци bathroon слив кујна
  • Неодамнешно

WASOURLF 2 КОМПЈУТЕРИ за заштеда на вода тапа aerator 6L 20mm машки конец за надворешни допрете меур додатоци bathroon слив кујна

170.40 DEN 162.00

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Купи 2 многу добијам 5 % попуст.Ве молиме изберете Aliexpress стандард за испоракаили Aliexpress saver п