прецизност оем прилагодено од легиран челик cnc обработка делови производи производителот, Обезбедување на примероци, мали наредби се Прифатени

прецизност оем прилагодено од легиран челик cnc обработка делови производи производителот, Обезбедување на примероци, мали наредби

DEN 7200.00

Количина на стоки


Забелешка : На производи се прикажани тука се само за да го претстави опсегот на нашите деловни активности, не е за продажба.
1) Сите наши производи се обичај прави, ние ги направи по потврди цртежи, или примероци
2) означена цена е само за ваша референца, на реалните трговија цената ќе биде според потврди цртежи, или примероци.
3) ве Молиме контактирајте со нас за да ја проверите единечна цена пред место цел.
4) Превозот цена е покажа дека во врска не се реални трошоци, ве молиме контактирајте со нас кога треба нашите дела.
Мојот skype : luochaoaaa1
1 : Можете да ме контактирате ,ако имате слични делови , треба обработка.
2 : јас ќе го цитирам за да можете што е можно поскоро ,ако ви обезбеди цртеж или примерок од e-mail .
3 : цртање формат е во ред . ( 3 D, igs, чекор по чекор, CAD, PDF)
За CNC Machining
1) Материјал : не ' рѓосувачки челик, железо, бакар или од алуминиумски и сл;
2) Површински третман според клиентите барања може да се полирање,цинк позлата, никел позлата или хром позлата, киселина миење и др.;
3) Главниот опрема : ЦПУ струг, автоматски струг, рака струг мелница, нишка возен машина, прислушување дупчење машина, итн;
4) Напредно мерење & опрема за тестирање : Проектирање на апарати, грубост тестер, цврстина тестер, concentricity тестер и др.;
5)Прецизност обработка метални делови во OEM/ODM спецификации
6) Опрема за доследно извршување на контрола на квалитет во согласност со клиенти спецификации
7)Машинска Обработка Методи : ЦПУ Обработка, Генерален Инженеринг, Вртење, Дупчење, Полирање, Knurling,Прислушување, Провира, Burnishing, Плочата се Мелење, се Соочуваат со Мелење и на Крајот Мелничката
За нас
Dongguan чекор Lao сите коса хардвер фабрика е воведен
1 : сите коса фабрика се наоѓа во dongguan, провинцијата guangdong, Кина, Лаос чекор градот југозападниот индустриска област, е
Употребата ЦПУ струг, ЦПУ фреза, автоматски струг странски обработка на не-стандардни делови
Фабрика.
2 : може да се обработи, бакар, железо, алуминиум, од не ' рѓосувачки челик на различни материјали.
3 : Ние се добредојдени да не контактирате, и голема или мала серија цел.
Адреса : Кина guangdong dongguan чекор градот Lao лебди zhushan област Wen Ge xing патот 133.
Контакт : LUOCHAO мобилен телефон +86 1364989898902
Телефон : +86 769 83301756 факс : +86 769 27205792
QQ број : 395603369
Skype : luochaoaaa1


Други карактеристики

Број На Модел На:
CNC machining сопствени делови
is_customized:
Yes
Тип:
Други

Најдобри понуди

Епоксидна AB Лепак Пиштол 50мл Етикетирање Пиштол Мешани 1:1 И 2:1 Силиконски Лепак Алатка Лепило Сврзување Истиснување Алатка
  • Неодамнешно

Епоксидна AB Лепак Пиштол 50мл Етикетирање Пиштол Мешани 1:1 И 2:1 Силиконски Лепак Алатка Лепило Сврзување Истиснување Алатка

DEN 662.40

50МЛ AB епоксидна лепак Коноп Пиштол AB лепак Пиштол стискаш на 1 : 1 и 2 : 1Купувачи Забележале Лидер : Вовед : 5

Бутан Микро Заварување Факели Гас Кујна gadget Пламен Лесни Refillable Занает Компактен 1300 целзиусови степени Лемење Горење
  • Неодамнешно

Бутан Микро Заварување Факели Гас Кујна gadget Пламен Лесни Refillable Занает Компактен 1300 целзиусови степени Лемење Горење

760.80 DEN 533.00

Карактеристики : Piezo електронски палење парична Казна пламен на вредноста Компактен, лесен дизајн Refillable

JT0-3.17 Завртка Вежба Делови Поврзување Ракав JTO Вежба Чак Менгеме Отстранлив Конектор Одговара Моторни Вратило 3.17 mm Бакар
  • Неодамнешно

JT0-3.17 Завртка Вежба Делови Поврзување Ракав JTO Вежба Чак Менгеме Отстранлив Конектор Одговара Моторни Вратило 3.17 mm Бакар

DEN 228.00

Опис На ПроизводотJT03.17 Завртка Вежба Делови Поврзување Ракав JTO Вежба Чак Менгеме Отстранлив Конектор О

Електронски синтерување мувла, прашкаста металургија мувла, синтерување графит мувла, графит мувла завршувањето
  • Неодамнешно

Електронски синтерување мувла, прашкаста металургија мувла, синтерување графит мувла, графит мувла завршувањето

DEN 570.24

start Isv Module Wrap7157end Isv Module Wrap7157start Isv Module Wrap7013end Isv Module Wrap7013start Isv Module Wrap7012end Isv Module Wrap7012Електронски синтерување