50pcs/многу 2.03 mm ID Висока Темп Силиконска Гума Крајот Капи Боја боени

50pcs/многу 2.03 mm ID Висока Темп Силиконска Гума Крајот Капи Боја боени

DEN 239.52

Количина на стоки


ВАЖНО : бесплатен превозот со Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, во споредба со Кина Пост Регистрирани Воздух Mail, Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус НЕ е регистриран поштенски услуги, тоа не може да се проследи по напуштањето на кина . Тип На Код P/N Тип Тежина
(g) A B C SC SC80-750 КАПА 0.70 2.03 5.07 19.05
ја заматува во mm ID (A) : Бидејќи Краток Капи се мека и еластична, што укажува на маломерен дијаметар за тесна одговара. На пример : ако вашиот надворешен дијаметар е .500" (12.70 mm), се користи .437" (11.10 mm) Краток Капа. "Купи повеќе и да добиете повеќе попуст"pls контактирајте со нас ако сте за голема набавка. Овие Висока Темп Силиконска Гума Капи се голем одговара за прав coater, обичај сликар, научник, корисна човек, медиумите blaster или секој кој треба премиум квалитет на силиконски капи и приклучоци. Тие најчесто се користи за маскирање цели за време на боени и сликарство, постојат стотици други користи околу продавница, дома, во лабораторија, во училница, итн. Оваа супериорен одделение на силиконски е способен да издржи temps до 600 степени Фаренхајтови (315 целзиусови степени) за најмалку 20 минути и да се држи до повеќето хемикалии. Тоа е ултра тешки, но сепак флексибилен, обновливи и не ќе попуштат, зацврстуваат, намали или да се прекине со текот на времето. сите наши премиум силикони стоки боја кодирани за леснотијата на користење и боја никогаш нема да крварат или исчезнат. Боја може да варира од фотографијата.


Други карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
SC80-750
Тип:
Рака Алатка Делови

Најдобри понуди

Електронски синтерување мувла, прашкаста металургија мувла, синтерување графит мувла, графит мувла завршувањето
  • Неодамнешно

Електронски синтерување мувла, прашкаста металургија мувла, синтерување графит мувла, графит мувла завршувањето

DEN 570.24

start Isv Module Wrap7157end Isv Module Wrap7157start Isv Module Wrap7013end Isv Module Wrap7013start Isv Module Wrap7012end Isv Module Wrap7012Електронски синтерување

220V 900W круши во облик на вакуум халоген цевка со волфрам жица, инфрацрвена греење елемент за електрична затоплување рерна
  • Неодамнешно

220V 900W круши во облик на вакуум халоген цевка со волфрам жица, инфрацрвена греење елемент за електрична затоплување рерна

DEN 960.00

На тубуларна кварц инфрацрвена ламба е двојно страна од волфрам грб кварц светилка извор на светлина со

JT0-3.17 Завртка Вежба Делови Поврзување Ракав JTO Вежба Чак Менгеме Отстранлив Конектор Одговара Моторни Вратило 3.17 mm Бакар
  • Неодамнешно

JT0-3.17 Завртка Вежба Делови Поврзување Ракав JTO Вежба Чак Менгеме Отстранлив Конектор Одговара Моторни Вратило 3.17 mm Бакар

DEN 228.00

Опис На ПроизводотJT03.17 Завртка Вежба Делови Поврзување Ракав JTO Вежба Чак Менгеме Отстранлив Конектор О