100x50x5mm висока чиста electrode графит лист

100x50x5mm висока чиста electrode графит лист

DEN 628.80

Количина на стоки


start Isv Module Wrap7314
end Isv Module Wrap7314
100x50x5mm висока чиста графит bipolafor индустрија ( овој тип не е полиран, површината не е мазна)
Графит лист е нов тип на материјал,има добра отпорност на термички шок, оксидација и корозија, и имаат соодветни resistivity и хомогена структура. И тој нуди одличен запечатување способности под екстремни услови со подолг живот и помалку одржување
Тоа е супер материјал за производство на батеријата,electrode плоча,електролиза плоча, eletronic индустрија,итн имаме извезуваат тоа да се Германија, Франција, Кореја, Јапонија, САД, Белгија,итн.
Предности на графит на состојба :
1,Висока цврстина,висока цврстина, лесно да се машина
2,добри топлина-отпор, ниска порозност, проводници
3,анти-абразија,анти-корито
4,висока чистота графит со компактна структура.
Главно се користи за electrode,електролиза,синтерување габи, печка делови, мувла, изолација одбор и различни видови на графит производи.
Спецификација
Големина : 100mm X50mm X5mm,
Материјал : графит.
Боја : црна
Технички Податоци :
Волуменска густина : >1.85 g/cm3
Отпор : μΩm
Наведнуваат сила : >47 Mpa
Compressive strength : >75 Mpa
Брегот Цврстина : >30-40
Жито големина :
Чистота : >99.95%
Пакетот вклучува
5 XGraphite плочи
Подолу се нашите други големини , ако треба само да кликнете на неа, да го прифати прилагодено!
ако ви треба голема количина ,може да ни се јавите за да зборува цена , само контактирате !!!!
, , , ,
, , 3 00x200x1.2mm , ,
, , , ,
, , , ,
,
Факултативна дебелина, иста цена :
, , ,
, , 2 00x20 0x1/2/3/4/5mm
3 00x20 0x1/2/3/4/5mm, ,
Други мали димензии, Добра спроводливост :
, , , ,
, , , ,
, , , ,
Сликите се само за ваша референца, тоа е само еден од нашите големини :


Други карактеристики

Број На Модел На:
BJ-4
is_customized:
Yes
Тип:
Други
Име:
јаглерод лист
Примена:
electrode плоча, синтерување, електронски,електролиза
Големина:
Прифати прилагодени
Снабдување Тип:
производител

Најдобри понуди

НОВИ 8 боја 8 станица свила печатење на екран комплет UV изложеност Flsh фен т-маица печатач притиснете рингишпил протегала рамка
  • Неодамнешно

НОВИ 8 боја 8 станица свила печатење на екран комплет UV изложеност Flsh фен т-маица печатач притиснете рингишпил протегала рамка

287952.00 DEN 270675.00

8 боја 8 станица печатење на екран за ПолнењеАпликации : 1 Широко погоден за печатење на екран tshirts, облека

ПТ-DZ100/150 Z Оската Прирачник Линеарна Фаза, Прирачник Z Оската Станица, Прирачник Лабораторија Џек, Прирачник Платформа, Оптички
  • Неодамнешно

ПТ-DZ100/150 Z Оската Прирачник Линеарна Фаза, Прирачник Z Оската Станица, Прирачник Лабораторија Џек, Прирачник Платформа, Оптички

DEN 5280.00

Конкурентна стокаPDV нуди висока прецизност електрични платформа, висока прецизност прирачник платформ

JT0-3.17 Завртка Вежба Делови Поврзување Ракав JTO Вежба Чак Менгеме Отстранлив Конектор Одговара Моторни Вратило 3.17 mm Бакар
  • Неодамнешно

JT0-3.17 Завртка Вежба Делови Поврзување Ракав JTO Вежба Чак Менгеме Отстранлив Конектор Одговара Моторни Вратило 3.17 mm Бакар

DEN 228.00

Опис На ПроизводотJT03.17 Завртка Вежба Делови Поврзување Ракав JTO Вежба Чак Менгеме Отстранлив Конектор О

Бутан Микро Заварување Факели Гас Кујна gadget Пламен Лесни Refillable Занает Компактен 1300 целзиусови степени Лемење Горење
  • Неодамнешно

Бутан Микро Заварување Факели Гас Кујна gadget Пламен Лесни Refillable Занает Компактен 1300 целзиусови степени Лемење Горење

760.80 DEN 533.00

Карактеристики : Piezo електронски палење парична Казна пламен на вредноста Компактен, лесен дизајн Refillable