НОВ ТЕК МЕТАР СЕНЗОР ЗА FITLexus GS430 UZS161 JZS160 UZZ40 4.3 L 1974002060 8ET009142941 1997-2010

НОВ ТЕК МЕТАР СЕНЗОР ЗА FITLexus GS430 UZS161 JZS160 UZZ40 4.3 L 1974002060 8ET009142941 1997-2010

DEN 1824.00

Количина на стоки


Електронски контролирани бензин за вбризгување на систем на проток на воздух сензор функција :
Електронски контролирани бензин за вбризгување на мотор, со цел да се под различни оперативни услови може да се добие најдобрата концентрација на смесата, мора да се правилно секој момент смрди во воздух од моторот беше мери, како ЕКИ пресметка (контрола) на главната база на системи за вбризгување на квантитет. Ако протокот на воздух сензор или кола дефект, ЕКИ не може да се добие точниот гас влезниот сигнал, не може да се контролира системи за вбризгување на горивото количина, нормално ќе предизвика мешавина премногу дебел или премногу тенка, моторот операција не е нормално.
НОВ ТЕК МЕТАР СЕНЗОР ЗА FITLexus GS430 UZS161 JZS160 UZZ40 4.3 L 1974002060 8 ET009142941 1997-2010


Други карактеристики

Објектот Дијаметар:
12cm
Специјални Функции:
ПРОТОК НА МЕТАР СЕНЗОР
GS430-Година:
2007,2002,2006,2003,2001,2004,2005
Објектот Тежина:
0.4kg
Бренд Име:
EAPENERGY
Име На Модел:
1974002060 8ET009142941
За Возило Брендови/Модел:
Lexus
Објектот Ширина:
12cm
Година:
1997-2010
Lexus Модел:
GS430
Објектот Висина:
12cm
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Тип На Објект:
Сензори
Објектот Должина:
15cm
проток на метар сензор:
проток на метар сензор

Најдобри понуди

Универзален Автомобил Батеријата Терминал Линк Switch Авто Isolator Cut-off се Исклучите Прекинувачот За 6V 12V 24V Возило Делови
 • Неодамнешно

Универзален Автомобил Батеријата Терминал Линк Switch Авто Isolator Cut-off се Исклучите Прекинувачот За 6V 12V 24V Возило Делови

211.20 DEN 201.00

Карактеристики : Брз Батеријата Disconnector (Cut off Switch) Идеален за одржување на батерии полнење со текот на вре

12V 2,2 см Црна Волан Светилка Рог Светлата Мулти-функција за Контрола на Ремонтирам Три во Една Комбинација Switch за Мотор
 • Неодамнешно

12V 2,2 см Црна Волан Светилка Рог Светлата Мулти-функција за Контрола на Ремонтирам Три во Една Комбинација Switch за Мотор

196.80 DEN 145.00

12 V 2,2 см Црна Волан Светилка Рог Светлата Мултифункција за Контрола на Ремонтирам Три во Една Комбинаци

Светла за Магла Светлина Прекинувач Поклопец за Полнење За Ауди 4B1941531F A6 4B C5 Avant Нема Кодирање Пад на превозот
 • Неодамнешно

Светла за Магла Светлина Прекинувач Поклопец за Полнење За Ауди 4B1941531F A6 4B C5 Avant Нема Кодирање Пад на превозот

189.60 DEN 138.00

Материјал : Plasitc Боја : Црна Спецификација : Големина : за 10.5 см(L) x 7cm(W) 1cm=0.394 инчен Карактеристики : Лесно д

Пластични 12v 24v Водоотпорен led светло автомобил switch Брод Камион Обратна Задни светла за 12v led рокер toggle auto switch
 • Неодамнешно

Пластични 12v 24v Водоотпорен led светло автомобил switch Брод Камион Обратна Задни светла за 12v led рокер toggle auto switch

290.88 DEN 206.00

5pin Водоотпорен led светло автомобил switch Брод Камион Обратна Задни светла за 12v led рокер toggle auto switchФункција

ЕЕ поддржуваат 3 X Тешки 20A 125V SPDT 3 Рок (ON)-OFF-(НА) Еден Toggle Вклучете го Подигнете Универзален Автомобил Додатоци XY01
 • Неодамнешно

ЕЕ поддржуваат 3 X Тешки 20A 125V SPDT 3 Рок (ON)-OFF-(НА) Еден Toggle Вклучете го Подигнете Универзален Автомобил Додатоци XY01

426.72 DEN 363.00

комбоОпис : Tyle : (ON) — OFF — (НА) ЕденКонектор Тип : SPDTМоќност : 15 A 250 VAC / 20 A 125 VACМатеријал(Надворешен) : МеталD

ЕЕ поддршка Водоотпорен Бар Carling Рокер Toggle Switch Сини LED Сијалички Светлина Универзален Автомобил Додатоци Продажбата
 • Неодамнешно

ЕЕ поддршка Водоотпорен Бар Carling Рокер Toggle Switch Сини LED Сијалички Светлина Универзален Автомобил Додатоци Продажбата

341.76 DEN 290.00

Опис : Забелешка : имаме 9 Обрасци(тип) : LED Светло Бар / Обратна Светлина / Место Светло / Возење Светлин

ЕЕ поддршка на 4 Парчиња Универзален Автомобил Додатоци 12V LED Светло за да се Префрлате Рокер го Вклучите/ИСКЛУЧИТЕ Сина Црвена
 • Неодамнешно

ЕЕ поддршка на 4 Парчиња Универзален Автомобил Додатоци 12V LED Светло за да се Префрлате Рокер го Вклучите/ИСКЛУЧИТЕ Сина Црвена

306.24 DEN 260.00

комбоОпис : Лесно да се инсталира за било која апликација Употреба во возила, чамци, RV, па дури и во вашио

ЕЕ поддршка 2 Парчиња 16mm 12V Црвени LED Светло за Итни случаи Симбол Светла Притисни Копче за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Метал
 • Неодамнешно

ЕЕ поддршка 2 Парчиња 16mm 12V Црвени LED Светло за Итни случаи Симбол Светла Притисни Копче за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Метал

496.80 DEN 422.00

комбоAnswer : ___________________________ Note : Ова е Latching Вклучите , притиснетена, притиснете повторно offОпис : 1 Тоа има ш

DWCX ABS Патникот Страна на Електрична Енергија Прозорец Контрола Switch Копчето 84810-12080 за Toyota RAV4 е корола Prius Матрица
 • Неодамнешно

DWCX ABS Патникот Страна на Електрична Енергија Прозорец Контрола Switch Копчето 84810-12080 за Toyota RAV4 е корола Prius Матрица

253.44 DEN 218.00

Патникот Страна на Електрична Енергија Прозорец Контрола Switch Копчето одговара за Toyota RAV4 е корола PriМатр

TUKE предното или Задното стакло Вклучите Оригиналната Electricpower прозорецот за префрлање За ФОЛКСВАГЕН Голф MK5 MK6 Jetta
 • Неодамнешно

TUKE предното или Задното стакло Вклучите Оригиналната Electricpower прозорецот за префрлање За ФОЛКСВАГЕН Голф MK5 MK6 Jetta

506.40 DEN 445.00

Одговара модели : "ФОЛКСВАГЕН" Голф MK5 MK6 20042013 "ФОЛКСВАГЕН" Jetta MK5 MK6 20062014 "ФОЛКСВАГЕН" Passat B6 3 C 20062011 "ФОЛКСВАГ

ZUCZUG Палење Почнете да Вклучите Кабелот Подигнат Приклучок Адаптер A6 A4 ФОЛКСВАГЕН Поло Бора Sharan Passat Б5 Jetta MK4 Голф
 • Неодамнешно

ZUCZUG Палење Почнете да Вклучите Кабелот Подигнат Приклучок Адаптер A6 A4 ФОЛКСВАГЕН Поло Бора Sharan Passat Б5 Jetta MK4 Голф

2892.96 DEN 2315.00

Ние ќе го избере најбрз начин за транспорт на вашиот пакет според вашата земја и со поштенски код Ако им