Новиот дизајниран безбедно електрични гаража лифт систем за складирање на 4 пост дома гаража автомобил лифт

Новиот дизајниран безбедно електрични гаража лифт систем за складирање на 4 пост дома гаража автомобил лифт

DEN 75840.00

Количина на стоки


· Ние може да се направи кориснички опрема како по клиенти барања.Опис на производот тешки електрични hyraulic четири пост паркинг лифт машина
Вовед :
4 Пост Лифт, Паркинг е еден од најпопуларните автомобили лифт кај нашите клиенти. Тоа му припаѓа на камериер паркинг опрема, кој е опремен со електричен систем за контрола. Температурата е толку ниско, како да се направи хидраулично масло задебелена Одново го надополнува хидраулично масло Преоптоварување се Провери и потврди кревање тежина е помала од оценет оптоварување Истекување на масло околу цевки заеднички Заеднички Завртка лабава надолу Заеднички беше скршен го Замени заеднички Истекување на хидраулично масло Масло цилиндар запечатување прстен е носи Замени печат прстен Моторот не работи Mortor изгори надвор Проверка и поправка на моторни напон е премногу ниско, Гаранција на напон за да се номинален напон осигурач е спојување. Четири-Пост дизајн структура го прави постабилни и посилни. Ниска моќност цена
Кога платформа descents, тоа ќе биде управувано од страна на гравитација, нема потреба од електрична енергија. Што е најважно, постојат серија на заклучување изданија на мислења за заштита на возило од неочекувани штета. На овој начин, тоа може да спаси многу електрична енергија.Хром позлатен пол со клипот е отпорен на корозија.
Контакт Информации : Алисон (продажен менаџер)
Qingdao Sinofirst Machinary Co.Авто-стои и само-поддршка структура
12.ЗАКЛУЧУВАЊЕ НАДОЛУ копчето прави платформа стоп за заклучување јазичиња за да се гарантира безбедноста и продолжување на животниот век на цилиндар. Динамичен заклучување на уредот
Ние сигурно може да гарантира безбедност на опрема. Силна и стабилна Структура
2.
Производ Слики :
Детали Слики :
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : Прашања Причини Решенија Лифтови не се зголеми,хидраулична пумпа станица нема истекување,моторот се врти Постои воздухот во хидраулично масло Не-оптоварување кревање на врвот,задржете неколку секунди потоа се задржи паѓа,кога престана да дојдеме до средината,отворете го масло конекција да се исцрпи,тогаш се стегне. Професионални пакување & испорака
Нашите професионални пакување и логистички штабови ќе се обезбеди на нашите клиенти ќе се добие производ штета бесплатно, едноставно се вчита & исклучи во времето. Заменете осигурач Платформа не падне на платформата во бравата позиција се направи платформата се зголемува и го отклучите екранот,а потоа направи да падне.Платформата може да се прекине во секое височини да се грижиме за различни автомобили и покривот висина.Водечка платформа е направен од анти-лизга дијамант плоча. Ние, исто така може да испрати инженери да ви помогне да инсталирате опрема, но клиентите треба да ги плати патните трошоци.Платформа ширина 2100mm се направи полесно за да оптоварување и истовар.Динамичка механичка брави како анти-паѓа уредот држете го платформа во место
Производи Карактеристики :
1.
Платформа ширина е 2100mm.
· Упатство за инсталација и работа за наставата ќе бидат испратени заедно со опремата. капацитет 3600kg.
· Трговски услови : ФОБ,CIF,ЦФР на располагање.Силен Челик Дизајн
2.Челични јажиња и хидраулични цилиндри возење систем гарантира непречено функционирање
10. Поширока платформа, полесно да се паркираат. Таков вид на паркинг лифт е погодна за двете светлина автомобил и тешки автомобил.Двете Страни на Латерална guard крилја ќе го заштити автомобили замав надвор. "ЗАКЛУЧИ НАДОЛУ" копчето
Организаторот може да го притиснете копчето "ЗАКЛУЧИ НАДОЛУ" копче за да го споделите со платформа се спушти малку и да престане на заклучување табот по платформа оди до врвот позиција, за да се направи цилиндар "слободни" без било каков притисок, па како да се продолжи векот на траење на цилиндар.


Други карактеристики

Тип На Објект:
Автомобил Приклучоци
Бренд Име:
САГАТА ПРВ
Објектот Должина:
4m
Тип:
Хидраулични Џек
Објектот Висина:
2.08m
Објектот Ширина:
2.35m
Објектот Тежина:
900kg
Име На Модел:
FPP
Специјални Функции:
Паркинг Лифт
Материјал Тип:
S
is_customized:
Yes
Автомобил Направи:
Четири Пост Паркинг Лифт
целосна автоматска:
Yes
Макс Вчитување Капацитет:
3.6 Т
слика во боја:
како клиент се допаѓа
фирма дизајн:
Yes
Прилагодено Дизајн:
Yes
целосно електрични и хидраулични:
Yes
хидраулични моторни:
Запечатени
Користење на:
автомобил лифт,гаража лифт,автомобил складирање,автомобил паркинг за домашни, комерцијална

Најдобри понуди

Нови Пристигнување Електрични Џек и Влијание Клуч Седан SUV MPV Авто Електрични Џек И Електричен Автомобил Клуч
  • Неодамнешно

Нови Пристигнување Електрични Џек и Влијание Клуч Седан SUV MPV Авто Електрични Џек И Електричен Автомобил Клуч

8255.52 DEN 7760.00

12 V Електрични Режа Џек 12 V 1 / 2" Влијание Клуч 3 Тон Капацитет должина на Кабелот : 61 / 2 Ft Кабелот на џек : 3 Ft

Оригиналниот Започне 4 пост автомобил ја воочи големината и употреба тркалото за усогласување со 4000kg оптоварување со Средно
  • Неодамнешно

Оригиналниот Започне 4 пост автомобил ја воочи големината и употреба тркалото за усогласување со 4000kg оптоварување со Средно

DEN 115200.00

Важно известување!!!Бидејќи машината е голема и тешка, ние обично се испрати преку море, не се изрази...