Cawanerl 1 Пар Автомобил Лево + Право на Магла Светлината LED Светлото на Денот Водење Светлина светилки drl DC 12V За Infiniti M35H M37 M56 FX 30d 37 50 AWD

Cawanerl 1 Пар Автомобил Лево + Право на Магла Светлината LED Светлото на Денот Водење Светлина светилки drl DC 12V За Infiniti

DEN 2111.52

Количина на стоки


Функција :
-100% Сосема Нов
-Супер-светли LED Светло
-Водоотпорен, dustproof, и Shockproof,Долг Животен Век.
-Во текот температура автоматска заштита на функција
-Лесен за Инсталација
-Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА за 12 V автомобили.
-Ниска потрошувачка на енергија.
-Производителот Дел Број : 261508993 B, 261508992 B
-Осветленост Дел Број : 2615089906, 475700010
Спецификации :
-LED кол : 18/Пар 9/Парче
-Боја На Располагање : Бела, Портокалова, Сина
-Напон : 12 V
-Материјал : Пластични Домување + Стаклениот Капак
-Апликација : Автомобил Магла Светлина , Дење Работи Светлина/светилки drl
-Објектот се вклопи следниве автомобил модел :
За Infiniti M35 H 3.5 L V6 Електрични/Гас 2012
За Infiniti M37 3.7 L V6 2011 2012 2013
За Infiniti M56 5.6 L V8 2011 2012 2013
За Infiniti FX 30d AWD Затворени Off-Road Возило 2010-
За Infiniti FX 37 AWD Затворени Off-Road Возило, 2008-
За Infiniti FX 50 AWD Затворени Off-Road Возило, 2008-
Топло Совети :
1.Бидејќи автомобил rote е спротивна во некои земји,кога тоа се случува,на сијалицата не може да светне,треба да се отвори ротирачки приклучок,како и размена на позитивни и негативни жица.
2.Ако приклучокот не одговара на вашиот автомобил,може да се отвори ротирачки приклучокот, употреба на жици се поврзете на автомобил на оригиналните приклучок директно.
3.Ако светлината не може да работи нормално, ве молиме контактирајте со нас прво,и не се отвори спорот,ние ќе се обидеме потрудиме да се направи сте задоволни, ви Благодариме !
3.Пред да нарачате, ве молиме погледнете го следново автомобил модел внимателно, и да се утврди дали објектот да се вклопи во вашиот автомобил.
4. Овој објект е Резервни Замена магла светлина, но не и вистински.
Пакет Содржи :
1 x право светло за магла
1 x лево светло за магла


Други карактеристики

Емитуваат Боја:
Бело, Сино, Портокалово
Бренд Име:
cawanerl
Специјални Функции:
Водоотпорен, dustproof, и Shockproof,Долг Животен Век.
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Објектот Тежина:
0.55kg
Име На Модел:
261508993B, 261508992B
Nissan Модел:
Потрагата
Потрагата-Година:
2012,2011
Материјал Тип:
ABS пластика & Поликарбонат леќи & Стакло Маска
Тип На Објект:
Правец На Ветер
Објектот Дијаметар:
3.62inch
За Возило Брендови/Модел:
Nissan
Боја на располагање:
Портокалова, Бела , Сина
Напон:
12V
Примена:
Автомобил Светлина , Магла Светлина , Дење Работи Светлина , светилки drl
Автомобил Направи:
За Infiniti M35H M37 M56 FX 30d 37 50 AWD
Производителот Дел Број:
261508993B, 261508992B
Осветленост Дел Број:
2615089906, 475700010
Тип Socket:
h8 h11

Најдобри понуди

Топла 1PCS 7 Инчен 60W LED Возење Светлата 4D Место Теренски LED Работа Светлина Бар Приколката на Камион 4x4 SUV АТВ Автомобил
  • Неодамнешно

Топла 1PCS 7 Инчен 60W LED Возење Светлата 4D Место Теренски LED Работа Светлина Бар Приколката на Камион 4x4 SUV АТВ Автомобил

3119.52 DEN 2496.00

Враќање & Размена наставаAtten : ние не може да го прифати размена или поништување по вашата нарачка е испр

1Pair 17CM 6W КОЧАН LED Светла светилки drl Водоотпорен Дење Работи Светлина Авто Светилка за Надворешни ights За Универзален
  • Неодамнешно

1Pair 17CM 6W КОЧАН LED Светла светилки drl Водоотпорен Дење Работи Светлина Авто Светилка за Надворешни ights За Универзален

245.76 DEN 194.00

Опис : Висока Моќност 6 Вати КОЧАН Чип Стил Бела светилки drl Возење Светлината на Денот Водење Светлина А

LED Опашка Светла за Jeep Wrangler JK Кочница Обратно Пак Јачина на Светилка Задни Паркинг Запре Назад До Светилка(Европска верзија)
  • Неодамнешно

LED Опашка Светла за Jeep Wrangler JK Кочница Обратно Пак Јачина на Светилка Задни Паркинг Запре Назад До Светилка(Европска верзија)

4272.00 DEN 3759.00

LED Опашка Светла за Jeep Wrangler JK Кочница Обратно Пак Јачина на Светилка Задни Паркинг Запре Назад До Светил

1 КОМПЈУТЕР RH Десната Страна на Вратата rearview огледало индикатор светлото пак јачина на светилка за на Ford Избега/Kuga 2013
  • Неодамнешно

1 КОМПЈУТЕР RH Десната Страна на Вратата rearview огледало индикатор светлото пак јачина на светилка за на Ford Избега/Kuga 2013

959.52 DEN 912.00

1 КОМПЈУТЕР RH Десната Страна на Вратата rearview огледало индикатор светлото пак јачина на светилка за на Ford

skuer 4 парчиња x 1.5 W Висока Моќност Eagle Eye LED Strobe Флеш Најт Осветлување Комплет + 16 флеш Безжичниот Далечински Управувач
  • Неодамнешно

skuer 4 парчиња x 1.5 W Висока Моќност Eagle Eye LED Strobe Флеш Најт Осветлување Комплет + 16 флеш Безжичниот Далечински Управувач

928.32 DEN 743.00

Оваа Eagle Eye LED Најт Осветлување Комплет вклучува 4 парче од 1,5 W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Орел Очи тип; 1 па