2 парчиња Светла Бела КОЧАН Led Дневни Работи Светлина светилки drl Светлата за Магла Светилка DC12V Автомобил Извор на Светлина У Облик 6000K Бесплатен Превозот

2 парчиња Светла Бела КОЧАН Led Дневни Работи Светлина светилки drl Светлата за Магла Светилка DC12V Автомобил Извор на Светлина

DEN 259.00
-7 %
DEN 278.88

Количина на стоки


2016 година 2 парчиња Светла Бела КОЧАН Led Дневни Работи Светлина светилки drl Светлата за Магла Светилка DC12 V Автомобил Извор на Светлина У Облик 6000 K Бесплатен Превозот
Карактеристики : 100% Нов и Супер Светол Бел Уникатен U-облик светлина водич барови усвоен, донесе висока креативност, малку простор окупирана, ниско производство на топлина, униформа светлост не Ќе ве натера да вртоглавица, донесе никаква пречка за другите " возење, како и подобрување на оценката на вашиот автомобил и се подобри возачки безбедност легура на база со одлична дисипација на топлина можат ефикасно да се намали потенцијалот можноста да се ДОВЕДЕ горење предизвикана од премногу топлина На метал материјал ќе се обезбеди Led диоди со најголема заштита на Висока осветленост Led диоди и нови КОЧАН чип технологија усвоен, енергија-заштеда, еко-пријателски и долготрајни Мултифункционален и практични, би можеле да работат како дење работи светла, светла за магла, кочница светла, декоративни светилки со промена на жица тип на врска и инсталација локација Со dual-страна лепливи ленти на грбот и завртка сокети на двата краја, лесен за употреба Спецификации : Моќност : 8 W Напон : DC 12 V извор на Светлина : LED Боја : бела 6000 K Материјал : КОЧАН LED чип + алуминиумски домување Големина : 14cm x 5.3 cm(прибл) животниот век : 50.000 часови Количина : 1 пар Пакетот вклучува : 2 x LED Светилки


Други карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела
Име На Модел:
Светилки drl
Тип На Објект:
Ден Светлина
Објектот Дијаметар:
5.3cm
За Возило Брендови/Модел:
Mazda
Материјал Тип:
Алуминиум легура
Специјални Функции:
Дење Работи Светла
Бренд Име:
YSY
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Тежина:
0.07kg
Напон:
12V
Температура На Боја:
6000K
боја:
Бела
моќност:
8W
Автомобил модел:
Универзална
Материјал Тип:
КОЧАН LED чип + алуминиумски домување
Животен век:
50.000 часа
Големина:
14cm x 5.3cm(approx)
Леќа:
Не Се Вклучени
Тип На Објект:
Дење Работи Светла

Најдобри понуди

AUTO.ПРО За ФОЛКСВАГЕН Буба фарови 2013-15 за ФОЛКСВАГЕН Буба xenon LED bi xenon со паркинг предните светла автомобил стил
  • Неодамнешно

AUTO.ПРО За ФОЛКСВАГЕН Буба фарови 2013-15 за ФОЛКСВАГЕН Буба xenon LED bi xenon со паркинг предните светла автомобил стил

27897.60 DEN 25108.00

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : 2 x Придушници2 x КРИЕШЕ

Cawanerl H8 H11 Автомобил Пред Магла Светлината LED Светлото на Денот Водење Светлина За Nissan Murano (Z51) Затворена Off-Road
  • Неодамнешно

Cawanerl H8 H11 Автомобил Пред Магла Светлината LED Светлото на Денот Водење Светлина За Nissan Murano (Z51) Затворена Off-Road

2058.72 DEN 1153.00

Функција : 100% Сосема НовСуперсветли LED СветлоВодоотпорен, dustproof, и Shockproof,Долг Животен Век.Во текот темпер

Auto.Про Автомобил Стајлинг за Европа Верзија на Passat Фарови LED Светлата светилки drl Леќа Двојно Зрак КРИЕШЕ КОМПЛЕТ Xenon
  • Неодамнешно

Auto.Про Автомобил Стајлинг за Европа Верзија на Passat Фарови LED Светлата светилки drl Леќа Двојно Зрак КРИЕШЕ КОМПЛЕТ Xenon

27705.60 DEN 24935.00

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : 2 x Придушници2 x КРИЕШЕ

Cawanerl 1 Пар Автомобил Лево + Право на Магла Светлината LED Светлото на Денот Водење Светлина светилки drl DC 12V За Infiniti
  • Неодамнешно

Cawanerl 1 Пар Автомобил Лево + Право на Магла Светлината LED Светлото на Денот Водење Светлина светилки drl DC 12V За Infiniti

DEN 2111.52

Функција : 100% Сосема НовСуперсветли LED СветлоВодоотпорен, dustproof, и Shockproof,Долг Животен Век.Во текот темпер

Auto.Про Автомобил Стил за ФОЛКСВАГЕН Jetta MK6 Фарови план за 2011-2015 ФОЛКСВАГЕН LED Светлата светилки drl Bi Xenon Леќа Висока
  • Неодамнешно

Auto.Про Автомобил Стил за ФОЛКСВАГЕН Jetta MK6 Фарови план за 2011-2015 ФОЛКСВАГЕН LED Светлата светилки drl Bi Xenon Леќа Висока

27456.00 DEN 24710.00

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : 2 x Придушници2 x КРИЕШЕ

Автомобил стил 2012-2015 За фолксваген passat b7 фарови Европа LED светло светилки drl КРИЕШЕ КОМПЛЕТ предните светла за ФОЛКСВАГЕН
  • Неодамнешно

Автомобил стил 2012-2015 За фолксваген passat b7 фарови Европа LED светло светилки drl КРИЕШЕ КОМПЛЕТ предните светла за ФОЛКСВАГЕН

26956.80 DEN 24261.00

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : 2 x Придушници2 x КРИЕШЕ

Auto.Про Автомобил Стајлинг за Sportage Р Фарови Sportage LED Светлата светилки drl Леќа Двојно Зрак КРИЕШЕ КОМПЛЕТ Xenon bi
  • Неодамнешно

Auto.Про Автомобил Стајлинг за Sportage Р Фарови Sportage LED Светлата светилки drl Леќа Двојно Зрак КРИЕШЕ КОМПЛЕТ Xenon bi

28217.28 DEN 25395.00

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : 2 x Придушници2 x КРИЕШЕ

Авто Осветлување Стил LED Глава Светилка за Nissan Sylphy led фарови 2012-2015 светилки drl КРИЕШЕ КОМПЛЕТ Bi-Xenon Леќа ангел
  • Неодамнешно

Авто Осветлување Стил LED Глава Светилка за Nissan Sylphy led фарови 2012-2015 светилки drl КРИЕШЕ КОМПЛЕТ Bi-Xenon Леќа ангел

28217.28 DEN 25395.00

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : 2 x Придушници2 x КРИЕШЕ

За Tesla MODEL X 2012- Автомобил Внатрешни работи Амбиентална Светлина Панел осветлување За Автомобил Внатре Кул Лента Светлина
  • Неодамнешно

За Tesla MODEL X 2012- Автомобил Внатрешни работи Амбиентална Светлина Панел осветлување За Автомобил Внатре Кул Лента Светлина

1370.88 DEN 1028.00

Предмети ИнформацииИме : Автомобил Внатрешни Работи Амбиентниот Лента На Светлина ( Безжичен )Материја