Garshana Ракавици, сурова свила сува масажа ракавици, ајурведа масажа ракавица

Garshana Ракавици, сурова свила сува масажа ракавици, ајурведа масажа ракавица

DEN 394.00
-31 %
DEN 570.24

Количина на стоки


Опис На Производот :
Искористување на античка убавина тајни на Ајурведа garshana (сува четка) масажа, со Оригинални сурова свила garshana ракавици, рачно изработени во САД ! Совршен за лице и тело, употреба за нив; Здрав сјај на кожата Намалување на целулитот се Отстранат токсините Зголемува циркулацијата Разлиствам мртвата кожа. Свила се користи нашироко во убавина и медицинската индустрија поради неговата способност за подмладување на клетки и се користи со многу успех во лекување на кожни проблеми, како што се псоријаза, егзема, ожилно ткиво регенерација, навремено намалување и многу повеќе кожата прашања. Garshana ракавици се прекрасен начин да се отвори порите за здрава toxin елиминација и доведување од вашиот кожи природни луминозноста. За да го користите едноставно кажано garshana ракавици и започнете триење во кружни движења од врвовите на прстите на до, триење кон срцето. За користење на твоето лице секогаш почнете од центарот и се движат нанадвор. При користење на овие ракавици сте вршење на лимфниот масажа која помошниците на телото во отстранување на токсините од системот, вклучително и масните наслаги кои се создаваат целулитот. Вие исто така стимулирање на циркулацијата која ги отстранува отровите од крвта и помошниците на здрав сјај на кожата. Целосно машина перат и dryable, но ве молам не железо.Рачно изработени со голема радост во САД од сурова свила, која вид на се чувствува како nubby памук. Вклучени со секоја цел е инструкции за употреба и грижа.
Информација За Производот :
Производ Димензии : 5 х 4.6 x 0.2 инчи
Објектот Тежина : 0.3 унци
Испорака Тежина : 0.3 унци (Видите на превозот стапки и политика)
Прашање 1 :
Приближно колку долго дали овие Garshana ракавици трае? Дали тие доаѓаат со нега инструкции?
Одговор :
Имав рудникот за неколку месеци, и тие се држи до. Тие можат да дојдат со некои основни грижи инструкциите.
Прашање 2 :
колку ракавици ?
Answer : 1 пар во една кеса или мала кутија.
Прашање 3 :
Она што е momme (тежина) од свила?
Одговор : 35mm(тежина : 30gram/пар)
Прашање 4 :
може ли да ги користат во туш со вода? или тоа мора да се користи сува?
Одговор :
Овие ракавици се наменети за употреба за сува кожа. За најдобри резултати, користете пред туширање; ова ви овозможува да ја исплакнете го мртвата кожа.


Други карактеристики

Класификација:
Работни Ракавици
Бренд Име:
BSPSAFETY
Број На Модел На:
BGSK101
Материјал:
100% сурова свила
Големина:
one size fits all

Најдобри понуди

Рерната Ракавици Висока Температура Отпорни на Топлина Ракавици Микробранова Печка Ракавици Силикони СКАРА Скара пече ракавици
 • Неодамнешно

Рерната Ракавици Висока Температура Отпорни на Топлина Ракавици Микробранова Печка Ракавици Силикони СКАРА Скара пече ракавици

DEN 681.60

Рерната Ракавици Висока Температура Отпорни на Топлина Ракавици Микробранова Печка Ракавици Силикони

1 пар бесплатен превозот aramid оган изолација ракавици отпорни на Топлина ракавица 932F bbq ракавица рерна кујна ракавица директно
 • Неодамнешно

1 пар бесплатен превозот aramid оган изолација ракавици отпорни на Топлина ракавица 932F bbq ракавица рерна кујна ракавица директно

DEN 705.60

1 пар бесплатен превозот aramid оган изолација ракавици отпорни на Топлина ракавица 932 F bbq ракавица рерна к

Нови Кујнски Ракавици Ниво 5 Храна Одделение Cut-Отпорни Работа Безбедносни Ракавици EN388 CE Одобрено Рака Заштита S/M/L/XL
 • Неодамнешно

Нови Кујнски Ракавици Ниво 5 Храна Одделение Cut-Отпорни Работа Безбедносни Ракавици EN388 CE Одобрено Рака Заштита S/M/L/XL

295.20 DEN 280.00

Со 5 одделение антисечење и храна одделение, тоа е многу корисна алатка за заштита на вашите раце кога се

65 cm долги ПВЦ хемиски отпорни ракавица домаќинство безбедност ракавица масло отпорни ракавици хемикалии носат-отпорни, работа
 • Неодамнешно

65 cm долги ПВЦ хемиски отпорни ракавица домаќинство безбедност ракавица масло отпорни ракавици хемикалии носат-отпорни, работа

1286.40 DEN 1222.00

ПВЦ ДОЛГИ РАКАВИ МАСЛО ОТПОРНИ РАКАВИЦА Масло отпорни ракавица со ПВЦ ракавЗа ракување со бензин, течен

CASTONG AY13-0924 Cut-отпорни ракавици СТП слој Анти-намалување на полиестер безбедносни ракавици флексибилни Удобно механичар
 • Неодамнешно

CASTONG AY13-0924 Cut-отпорни ракавици СТП слој Анти-намалување на полиестер безбедносни ракавици флексибилни Удобно механичар

383.52 DEN 345.00

Откако ќе се даде на објекти на логистичка компанија,ве молиме да ни ги испратите на следење на број.Куп

5pairs/торба Анти-статички Ракавица PC компјутер ESD Безбедно универзална работа Ракавици Електронски Анти пропадна за Прст заштита
 • Неодамнешно

5pairs/торба Анти-статички Ракавица PC компјутер ESD Безбедно универзална работа Ракавици Електронски Анти пропадна за Прст заштита

381.60 DEN 362.00

Карактеристики : 1 СТП Обложени раката и прстите за заштита.2 Обезбедуваат супериорен удобност3 Ретко сл

45СМ White / black ракавици латекс висок квалитет погоден за носене Масло отпорни на заштитни ракавици за Чистење Киселина и
 • Неодамнешно

45СМ White / black ракавици латекс висок квалитет погоден за носене Масло отпорни на заштитни ракавици за Чистење Киселина и

436.32 DEN 371.00

Меѓутоа, купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови.Пов

Безбедност на Работа Ракавици овча Кожа Мажите кои Работат Безбедносни Ракавици Заштитни Спортски Возачот МОТО Носат-отпор Заварување
 • Неодамнешно

Безбедност на Работа Ракавици овча Кожа Мажите кои Работат Безбедносни Ракавици Заштитни Спортски Возачот МОТО Носат-отпор Заварување

815.04 DEN 489.00

Производ Вовед : Материјали : Овча жито кожаЛагер : Овци поделени странаБоја : БелаГолемина : LПроизвод Пе

OZERO Зима Топли Ракавици Човек Работа на Возачот Windproof Безбедност за Заштита Носат Безбедноста Работи Ски-За Човекот Жена
 • Неодамнешно

OZERO Зима Топли Ракавици Човек Работа на Возачот Windproof Безбедност за Заштита Носат Безбедноста Работи Ски-За Човекот Жена

1291.20 DEN 633.00

Производ вовед : Материјали : Deerskin+поларните руно Надеж : кожа на вториот кат Боја : Црна, Жолта, Сива Голе

Градина Ракавици refrigeratory Безбедност Ракавица Акрилик Ладен Термички Ракавици Водоотпорен Зима Anit Ладна Работа Ракавица
 • Неодамнешно

Градина Ракавици refrigeratory Безбедност Ракавица Акрилик Ладен Термички Ракавици Водоотпорен Зима Anit Ладна Работа Ракавица

618.24 DEN 575.00

УМЕТНОСТ : BSP338 Термо Плус Опис : РГ338 е обложена со латекс што го задржува мекост на ниско ниво и подолу за

висок квалитет на Латекс прст поставува анти-статички Не се лизга Чисти Без прав прст cots здравје Не-токсични Точка забелешка
 • Неодамнешно

висок квалитет на Латекс прст поставува анти-статички Не се лизга Чисти Без прав прст cots здравје Не-токсични Точка забелешка

383.52 DEN 364.00

Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите.Повратни информации : За вашето за

10pcs Водоотпорен ракавици, автомобил перење, пример, перење на садови ракавици.вода ракавици,Против пролизгување ракавици.
 • Неодамнешно

10pcs Водоотпорен ракавици, автомобил перење, пример, перење на садови ракавици.вода ракавици,Против пролизгување ракавици.

1276.80 DEN 1213.00

Количина : 100 парови Водоотпорен ракавици Количина : 10pcs Употреба : автомобил за перење, пример, перење на