Гроздобер Домот, Жените Долго Cheongsam Фустан Лен Cheongsams Долго Qipao Кина Кинески Традиционален Фустан Облека за Жени

Гроздобер Домот, Жените Долго Cheongsam Фустан Лен Cheongsams Долго Qipao Кина Кинески Традиционален Фустан Облека за Жени

DEN 1209.00
-10 %
DEN 1343.52

Количина на стоки

Голем цвеќе
7. Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари назад. Ruolan
Cheongsam Жените во Меѓународни Superstar
-Тие сакаат Cheongsam. (данок Бр. Превозот начин добиваме : Кина Пост, Хонгконг Пост, Сингапур Пост, e Packet, EMS, DHL, ТНТ, UPS-от, Fed Ex, Посебно L ine (Aramex, ZTO), итн.
Може да се препродава сите наши ставки на вашиот сопствен. Во секој случај, тоа создава впечаток на едноставен и тивка шарм, елеганција и елегантност.
Ние ги прифаќа следниве начини на плаќање : Alipay, Кредитна картичка, Moneybooker, Банкарски Трансфер, Western union. Нејзиниот врат е висока, јака затворен, а неговата ракави може да биде краток, среден или целата должина, во зависност од сезоната и вкус.
Ве молиме проверете ги следење на информации за следење на веб-сајтот. ЕМС Услуга само за одредени земји : Русија, Белорусија, Украина, итн. Мастило пеперутка
5.
Cheongsam Жените во Модерна Кина
-Тие сакаат Cheongsam. Ако објектот е неисправна на 3 месеци, ние ќе ви испратиме замена без доплата, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект.
На cheongsam не е премногу комплицирано да се направи. Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас.
Името "cheongsam," што значи, едноставно, "долг фустан," влезе во англискиот речник од дијалект на Кина Провинцијата Guangdong (Кантонски). Но, ако користите EMS, Сингапур пост или Хонгконг пост, тоа не треба CPF Нема. Ве молиме контактирајте со нас со meesage,e-mail,или трговија со датот.
Модернизираниот верзија е забележано за accentuating фигури на жени, и како таков беше популарен како се облекуваат за високото општество. Купи со доверба.
Кога на почетокот на Manchu владетели дојде до Кина правилно, тие организираат одредени луѓе, главно Manchus, во "банери" (qi) и ги нарече "банер луѓе" (qiren), која потоа стана лабаво името на сите Manchus. Кутија адреса, ние само можеме да брод преку Кина Пост, Хонгконг Пост, Сингапур Пост, e Packet и ЕМС, не може да се користи на курирската служба DHL, ТНТ, UPS-от, Fed Ex.
Научат Повеќе За КИНЕСКИ CHEONGSAM (QIPAO)
На cheongsam е женски фустан со специфичен Кинески карактеристики и ужива зголемената популарност во меѓународни светот на високата мода. Мода знае дека нема boders, Кина исто така е во светот, класичните е засекогаш.
Лесно да се лизга и удобен за носење, на cheongsam добро се вклопува женски Кинески фигура.), што е потребно за испорака и царинење. Проверете пакетот и објектот внимателно. Тие се во мода, тие се различни, тие одбиваат вообичаена. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати. Фустанот е buttoned на десната страна, со лабава градите, фитинг половината, и цепнатинки од двете страни, од кои сите се комбинираат за да се тргна на убавината на женското форма. Не е ни чудо што е толку сакан од жените не само од Кина, но на странски држави, како и.
Обично, ако предмети вредност е над над 80-100ние ќе брод надвор од експрес, како што се ЕМС, DHL, ТНТ, UPS-от, Fed Ex, Посебна Линија (Aramex, ZTO), итн. Мажите падне во љубов со нив, тие се фасцинантни и шармантна.0 Килограми) се испраќаат од Кина користење на Кина Пост Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена. Кох црвена
4. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест. Сина и бела
8. Кох сина
3. Тие се домот, убава, класичен засекогаш во Кина историја .
Уште убавината на cheongsam е дека, изработени од различни материјали и на различни должини, тие може да се носи или на неформални или формални прилики.
3 месеци Гаранција.
Cheongsam Жените во Кинески Филм
-Тие сакаат Cheongsam.


Други карактеристики

Големина:
S, M, L, XL, XXL
Традиционален Кинески Облека:
Cheongsams
Материјал:
Лен
Ткаенина Тип:
Grosgrain
Број На Модел На:
DQP25
Бренд Име:
umorden

Најдобри понуди

Црвена Свадба Невестата се Облекуваат Традиционално Античките Qipao Облека Женски Древните Кинески стил везени Костим гроздобер
 • Неодамнешно

Црвена Свадба Невестата се Облекуваат Традиционално Античките Qipao Облека Женски Древните Кинески стил везени Костим гроздобер

12337.92 DEN 11598.00

Добредојдовте на Глобалната China Towns' ОблекаAnswer : ___________________________ NOTE : ^ ^ Добар Квалитет и Материјали Само Н

2018 пролет и лето невеста змеј gown здолниште свадба тост cheongsam тенок фустан, црвени кинески стил на гроздобер Облека
 • Неодамнешно

2018 пролет и лето невеста змеј gown здолниште свадба тост cheongsam тенок фустан, црвени кинески стил на гроздобер Облека

5894.40 DEN 5541.00

пролет и лето невеста змеј gown здолниште свадба тост cheongsam тенок фустан, црвени кинески стил на гроздобер

Сатенски Жените Кинески Традиционален Фустан Лето Стил Гроздобер Cheongsam Qipao Домот Краток Печатени Партија Се Облекуваат
 • Неодамнешно

Сатенски Жените Кинески Традиционален Фустан Лето Стил Гроздобер Cheongsam Qipao Домот Краток Печатени Партија Се Облекуваат

1343.52 DEN 1075.00

Сатенски Жените Кинески Традиционален Фустан Лето Стил Гроздобер Cheongsam Qipao Домот Краток Печатени Парти

Пинк Цвет Чипка Дама Елеганција Кинески Cheongsam Долго 2 Слој Здолниште Кинески Традиционален Фустан Кратко Sleeve Лето Хи-Pao
 • Неодамнешно

Пинк Цвет Чипка Дама Елеганција Кинески Cheongsam Долго 2 Слој Здолниште Кинески Традиционален Фустан Кратко Sleeve Лето Хи-Pao

3788.64 DEN 2160.00

Пинк Цвет Чипка Дама Елеганција Кинески Cheongsam Долго 2 Слој Здолниште Кинески Традиционален Фустан Кратк

Бургундија Традиционален Кинески Облекуваат Жените Сатен V Деколте, Мини Cheongsam Qipao Облека Големина S M L XL XXL XXXL JY012-7
 • Неодамнешно

Бургундија Традиционален Кинески Облекуваат Жените Сатен V Деколте, Мини Cheongsam Qipao Облека Големина S M L XL XXL XXXL JY012-7

1142.40 DEN 583.00

Материјал : Сатен ПолиестерГолемина : S M L XL XXL XXXL9 Боја на вашиот избор (може да мало боја разлика според в

S-6XL Плус Големина Везови Змеј Жени Секси Кратки Cheongsam Женски Кинески Традиционален Фустан Слива Цвет Qipao За Партија 18
 • Неодамнешно

S-6XL Плус Големина Везови Змеј Жени Секси Кратки Cheongsam Женски Кинески Традиционален Фустан Слива Цвет Qipao За Партија 18

1007.52 DEN 806.00

S6 XL Плус Големина Везови Змеј Жени Секси Кратки Cheongsam Женски Кинески Традиционален Фустан Слива Цвет Qipao

Бесплатен превозот породилно свадба фустани кинески стил свадба се облекуваат формална облека се облекуваат црвен гроздобер долги
 • Неодамнешно

Бесплатен превозот породилно свадба фустани кинески стил свадба се облекуваат формална облека се облекуваат црвен гроздобер долги

8102.40 DEN 7616.00

Кинеската Традиционална свадба Неколку Одговараат на Змеј Феникс везови Свадба cheongsam и облека la облека

Шангај Приказна Нова Мода Мини Qipao Кинеската женска Облека Cheong-сем Фустан Мешавина Свила Qipao Цветни печати Cheongsam фустан
 • Неодамнешно

Шангај Приказна Нова Мода Мини Qipao Кинеската женска Облека Cheong-сем Фустан Мешавина Свила Qipao Цветни печати Cheongsam фустан

1728.00 DEN 881.00

[Мерење]1 БистаСите на патот околу вашиот биста и назад право во вашата брадавица линија, носење на вашат

Нови Кина традиционално Покаже фустан вечер облека булчински гроздобер кинески стил cheongsam долги ракави змеј gown облека де
 • Неодамнешно

Нови Кина традиционално Покаже фустан вечер облека булчински гроздобер кинески стил cheongsam долги ракави змеј gown облека де

10944.00 DEN 5581.00

Материјал : ПолиестерГолемина : XS S M L XL XXL2 Боја на вашиот избор (може да мало боја разлика според вашиот м

Шангај Приказна Кина qipao фустан Занаетчиски Кинески Рачно Изработени Насликани Мешавина Свила Cheong-сем Долго Вечер Фустан
 • Неодамнешно

Шангај Приказна Кина qipao фустан Занаетчиски Кинески Рачно Изработени Насликани Мешавина Свила Cheong-сем Долго Вечер Фустан

2592.00 DEN 1322.00

[Мерење]1 БистаСите на патот околу вашиот биста и назад право во вашата брадавица линија, носење на вашат

Нови Пристигнување Сина Кинески Жените Свила Rayou Оглавник Cheongsam Мини Qipao Фустан Peafowl Големина S M L XL XXL Бесплатен
 • Неодамнешно

Нови Пристигнување Сина Кинески Жените Свила Rayou Оглавник Cheongsam Мини Qipao Фустан Peafowl Големина S M L XL XXL Бесплатен

1008.00 DEN 514.00

Материјали : Свила RayonГолемина : S M L XL XXL7 Боја на вашиот избор (може да мало боја разлика според вашиот мон

Кинески Народната Носија Кинг Династијата Костими Принцеза Облека Кинеската Традиционална Носија Минг Фаза Танц Костим 16
 • Неодамнешно

Кинески Народната Носија Кинг Династијата Костими Принцеза Облека Кинеската Традиционална Носија Минг Фаза Танц Костим 16

2879.52 DEN 1728.00

Кинески Народната Носија Кинг Династијата Костими Принцеза Облека Кинеската Традиционална Носија Мин

Невестата е Долг Кинески венчаница Cheongsam Qipao Ретро Долго Цвет Феникс Печатење Gown Кинески неколку Свадба Облека младоженецот
 • Неодамнешно

Невестата е Долг Кинески венчаница Cheongsam Qipao Ретро Долго Цвет Феникс Печатење Gown Кинески неколку Свадба Облека младоженецот

5875.20 DEN 5523.00

Невестата е Долг Кинески венчаница Cheongsam Qipao Ретро Долго Цвет Феникс Печатење Gown Кинески неколку Свадба

Елеганција Краток Жените Памук Кинески Cheongsam Фустан Од Свила Женски Вечер Партија Мини Qipao Фустан Кинески Традиционален
 • Неодамнешно

Елеганција Краток Жените Памук Кинески Cheongsam Фустан Од Свила Женски Вечер Партија Мини Qipao Фустан Кинески Традиционален

1937.76 DEN 1085.00

Елеганција Краток Жените Памук Кинески Cheongsam Фустан Од Свила Женски Вечер Партија Мини Qipao Фустан Кинес