Fixmee 10pcs 6mm Волфрам Карбид Ротари Burrs Поени Датотека Мелница Машина Малку

Fixmee 10pcs 6mm Волфрам Карбид Ротари Burrs Поени Датотека Мелница Машина Малку

DEN 864.00
-25 %
DEN 1152.00

Количина на стоки


Карактеристики :
Може да Процесот на различни метални и неметални, обработка цврстина би се до HRC70. Во голем дел од работата, тоа може да го замени petiole мали тркала, и нема прашина загадувањето. Висок ефикасноста на производството, обработката ефикасност е неколку пати повисока од датотека, речиси 10 пати повисок од мали тркала труп. Висок производ обработка на квалитет, висока заврши, може процесот да се спроведе на различни висока прецизност мувла шуплина. Долг живот, издржливост е 10 пати поголема од високо-брзински челик алатка за сечење, 200 пати повисока од мали мелење тркала. Лесен за употреба, безбедна и сигурна, може да го намали трудот интензитет, подобрување на работната средина. Погоден за обработка на овие метални и неметални, како што се леано железо, фрлија челик, имајќи челик, висока јаглероден челик, хром-никел легиран, бронза, месинг, и керамички плочки, мермер, жад, коска, итн.
Спецификации :
Материјал : Волфрам карбид месо тело со дијаметар : 6mm Сечилото дијаметар : 6mm Цврстина : може до HRC70 Модел Должина на Ножот должина Нето тежина 001 На 61mm 15mm околу 18g 002 C 61mm 15mm околу 18g 003 D 51mm 6mm околу 15g 004 E 56mm 6mm околу 16g 005 F 62mm 17mm околу 15g 006 G 64mm 17mm околу 18g 007 H 63mm 17mm околу 15g 008 L 63mm 17mm околу 18g 009 М 61mm 15mm околу 17g 010 N 53mm 7mm околу 15g
Пакет Се Вклучени :
10pc 6mm месо тело Волфрам карбид Burrs за Ротари Вежба


Други карактеристики

Бренд Име:
fixmee
Тип:
Ротари Датотеки
DIY Материјали:
Металугрија

Најдобри понуди

10pcs/многу Мал Дијамант Датотека Метални Игли Датотеки 10 Уникатни Форми Стакло Камен Керамички Jewelers резби во Дрво Алатка
  • Неодамнешно

10pcs/многу Мал Дијамант Датотека Метални Игли Датотеки 10 Уникатни Форми Стакло Камен Керамички Jewelers резби во Дрво Алатка

208.80 DEN 123.00

10pcs / многу Мал Дијамант Датотека Метални Игли Датотеки 10 Уникатни Форми Стакло Камен Керамички Jewelers рез

6 КОМПЈУТЕРИ Гравирање Малку Машина Брус 1/4 6mm месо тело резби во Дрво Ротари Алатки Мелење Машина Хсс Карбид Машина Ротари
  • Неодамнешно

6 КОМПЈУТЕРИ Гравирање Малку Машина Брус 1/4 6mm месо тело резби во Дрво Ротари Алатки Мелење Машина Хсс Карбид Машина Ротари

369.60 DEN 340.00

Карактеристики : 100% сосема нов и благородна квалитет Се користи за резба смоли, пластични, порцелан, мек

NEWACALOX Мини Сет Алатки Легура Плоштадот Рамен Половина Круг Пополнување Игла Microtech Дрво 4 ВО 1. резби во Дрво Датотеки
  • Неодамнешно

NEWACALOX Мини Сет Алатки Легура Плоштадот Рамен Половина Круг Пополнување Игла Microtech Дрво 4 ВО 1. резби во Дрво Датотеки

239.52 DEN 228.00

Мини сет Алатки DIY Легура Плоштадот Рамен Половина Круг Пополнување Игла Microtech Дрво 4 ВО 1 резби во Дрво Д

Atoplee 8 КОМПЈУТЕРИ 1 Случај Волфрам Карбид Ротари Burs Мелење Ротари Машина Датотека Волфрам Карбид Ротари Датотеки
  • Неодамнешно

Atoplee 8 КОМПЈУТЕРИ 1 Случај Волфрам Карбид Ротари Burs Мелење Ротари Машина Датотека Волфрам Карбид Ротари Датотеки

2442.72 DEN 1465.00

Во случај дека вашиот производ е расипан во секој случај ние ќе ги провери со post office Ако нема одговор во

6-12 инчен Три Квадратни Дијамант Обложени Триаголник Датотеки 150-300мм Должина Ронки 120 Поднесување Мелење Стакло Керамичка
  • Неодамнешно

6-12 инчен Три Квадратни Дијамант Обложени Триаголник Датотеки 150-300мм Должина Ронки 120 Поднесување Мелење Стакло Керамичка

767.52 DEN 729.00

612" инчен Дијамант Обложени Триаголник Датотека 150300мм Должина Ронки 120 Медиум Три ПлоштадНови ЕДНО парч

10x Игла Датотеки Поставите Jeweler Дијамант Дрво, Резба Нож Занает Алатка Метал и Стакло Обликување Гравирање Нож Накит Алатки
  • Неодамнешно

10x Игла Датотеки Поставите Jeweler Дијамант Дрво, Резба Нож Занает Алатка Метал и Стакло Обликување Гравирање Нож Накит Алатки

213.60 DEN 194.00

Промоција!!!!! Кликнете Тука : Мали датотеки се совршен за мали и нежни апликации кои се Користат во deburring,

10pcs/многу Волфрам челик мелење главата,ротари датотека,се тркалаат мелење,Карбид Burrs Вежба Умре Мелница Резба рутер малку
  • Неодамнешно

10pcs/многу Волфрам челик мелење главата,ротари датотека,се тркалаат мелење,Карбид Burrs Вежба Умре Мелница Резба рутер малку

DEN 1247.52

3мм месо тело 10pcs / многу Волфрам челик мелење главата,ротари датотека,се тркалаат мелење,Карбид Burrs Вежб

3мм месо тело 20pcs Волфрам челик мелење главата,ротари датотека,се тркалаат мелење,Карбид Burrs Вежба Умре Мелница Резба рутер
  • Неодамнешно

3мм месо тело 20pcs Волфрам челик мелење главата,ротари датотека,се тркалаат мелење,Карбид Burrs Вежба Умре Мелница Резба рутер

DEN 1775.52

3мм месо тело 20pcs / многу Волфрам челик мелење главата,ротари датотека,се тркалаат мелење,Карбид Burrs Вежб

1PCS 6MM месо тело Топ-продавање 6*10мм Двојно-намалување на Ротари Датотека Волфрам Карбид Ротари Burrs машина Dremel Ротари
  • Неодамнешно

1PCS 6MM месо тело Топ-продавање 6*10мм Двојно-намалување на Ротари Датотека Волфрам Карбид Ротари Burrs машина Dremel Ротари

398.40 DEN 203.00

1 PCS 6 MM месо тело Топпродавање 6*10мм Двојнонамалување на Ротари Датотека Волфрам Карбид Ротари Burrs машина