12V 20mm/s брзина 200mm удар 500N 50KG 110 кг товар Водоотпорен електрични мали линеарна actuator бесплатен превозот без данок

12V 20mm/s брзина 200mm удар 500N 50KG 110 кг товар Водоотпорен електрични мали линеарна actuator бесплатен превозот без данок

DEN 2429.28

Количина на стоки


Спецификации :
1 Тип на ЛВ-1
2 Текст 12 VDC
3 Оптоварување 500 N=50 KG=110 LBS
4 Брзина 20mm по sec=0.8 инчен по дик
5 Ограничен Со прекинувач
6 Должност циклус 25%
7 Внатрешна цевка материјал Алуминиум Легура
8 Црв Опрема Метал опрема
9 Удар должина 200mm=8 инчен
10 Боја На Сребро.
11 Операција температура -26 ~ +65 степен
12 IP IP65
Ако сакате следниве спецификации,цената е иста.
12 V 6mm/s брзина 200mm удар 500 N
12 V 10мм/s брзина 200mm удар 500 N
Цртеж
Lmin=105+Удар=105+200=305mm=12.2 инчен
Lmin значи должината кога линеарна actuator 100% целосно retracts, во меѓувреме,ќе допир опашката ограничен се префрлат,да престане автоматски.
Мозочен удар значи движење должина на линеарни actuator.
Lmax=Lmin+Удар=305+200=505mm=20.2 инчен
Lmax значи должината кога линеарна actuator 100% целосно се протега, во меѓувреме,ќе ја допре главата ограничен се префрлат,да престане автоматски.
Прашање :
1 Може да ви снабдување прилагодено други мозочен удар,брзина и се вчита? Yes (да).
2 можете снабдување прилагодено кабел? Yes
3 Може да ви снабдување кутијата за контрола и рачно префрлете? Yes
4 Може да се добие попуст ако јас се купи голема количина? Yes
Гаранција
1. Ако не се добие производ, ние ќе целосна наплата вас.
2. Ако производот има квалитет проблем, ние ќе целосна наплата вас.
3. Ако производот е оштетен од експрес компанија, ние ќе целосна наплата вас.
Плаќање
Ние прифаќа paypal, Зачувам,Western union и банкарски трансфер.
Превозот
1. Цел ќе биде доставен во рок од 3-5 дена.
2. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса и телефон се точни.
3. Продавачот ќе го избере соодветна испорака компанија да понуди бесплатен превозот и слободни даночни услуги.
Ви благодариме за посетата на мојот продавница.


Други карактеристики

Излезна Моќност:
33
сертификација:
ROHS,CE,УЛ
Заштита На Функција:
Водоотпорен
Commutation:
четка
Вртежен момент:
1500
Ефикасност:
ИЕ 4
Изградба:
Постојан Магнет
Употреба:
Електричен Велосипед,Home Апарат,Брод
Тип:
Тубуларна Мотор
Број На Модел На:
НН-1
Постојана Струја(A):
2.7
Напон(V):
12
Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
4000rpm
Употреба:
индустрија

Најдобри понуди

50pcs 3V 4mm Микро Мали Линеарна Вибратор Мотор Со Конектор 4mmx12mm Модел 0412 Серија Vibrating Пејџер Мотор За мобилен телефон
  • Неодамнешно

50pcs 3V 4mm Микро Мали Линеарна Вибратор Мотор Со Конектор 4mmx12mm Модел 0412 Серија Vibrating Пејџер Мотор За мобилен телефон

1727.52 DEN 1382.00

Спецификација : напон : 1.5 v струја : 0.39 брзина : 3200напон : 3.0 v струја : 0.83 брзина : 3800напон : 4.5 v струја : 0.15 брз

5pcs Dc 12v-24v 3500rpm Со Ладење се Поставува На 555 Сите-метал Dc Мотор Електрични Вежба Голем вртежен момент Модел на Автомобил
  • Неодамнешно

5pcs Dc 12v-24v 3500rpm Со Ладење се Поставува На 555 Сите-метал Dc Мотор Електрични Вежба Голем вртежен момент Модел на Автомобил

1440.00 DEN 1253.00

Акции на нови моторни 555 висок вртежен момент моторотИмајте на ум дека оригиналот е во оригинално пакув

ASLONG PG42-775 Прецизност Планетарниот Опрема Редуктор 42 Менувачот Висок вртежен момент Редуктор Моторни 24V 90RPM
  • Неодамнешно

ASLONG PG42-775 Прецизност Планетарниот Опрема Редуктор 42 Менувачот Висок вртежен момент Редуктор Моторни 24V 90RPM

2352.00 DEN 2046.00

Среќен Фенер Фестивал Топли, нежни живот САД$54.5204 66.50 САД$54.5204 200.00 АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ 54.5204 245.50 САД$54.5204 202.00

DC 12V 30W Висок вртежен момент опрема редуктор DC Мотор Eletric машини за Индустрија машина реверзибилна прилагодливи брзина
  • Неодамнешно

DC 12V 30W Висок вртежен момент опрема редуктор DC Мотор Eletric машини за Индустрија машина реверзибилна прилагодливи брзина

DEN 4176.00

Сите Димензија Цртање стандардна Единица Мерка е "mm".DC 12 V 30 W Опрема Редуктор Мотор Моќност(W) Напон(V) Без

Новиот Менувач DC Мотор Висок вртежен момент 6N.м гаражни врати Raplacement Електрични Десен Агол Лево Црв Опрема Моторни 5A
  • Неодамнешно

Новиот Менувач DC Мотор Висок вртежен момент 6N.м гаражни врати Raplacement Електрични Десен Агол Лево Црв Опрема Моторни 5A

1920.00 DEN 1824.00

Новиот Менувач DC Мотор Висок вртежен момент 6 N.м гаражни врати Raplacement Електрични ПравоАгол Лево Црв Опре

4 Поставува DC 3V~6v Опрема Моторни 12GBN20 Тркала со Гуми Играчка тркала За Робот Smart Автомобил Робот Машина автомобил играчка
  • Неодамнешно

4 Поставува DC 3V~6v Опрема Моторни 12GBN20 Тркала со Гуми Играчка тркала За Робот Smart Автомобил Робот Машина автомобил играчка

1295.52 DEN 1231.00

4 Поставува DC 3 V~6v Опрема Моторни 12 GBN20 Тркала со Гуми Играчка тркала За Робот Smart Автомобил Робот Машина а