1000mm удар 1500N 150KG капацитет голема брзина 12V 24V DC електрични линеарна actuator,actuator линеарна

1000mm удар 1500N 150KG капацитет голема брзина 12V 24V DC електрични линеарна actuator,actuator линеарна

DEN 2395.00
-0 %
DEN 2395.20

Количина на стоки


Спецификации :
Тип на ЛВ-1
Внесување 12|24 VDC
Оптоварување Max 1500 N/150 KG/330 LBS
Ограничени се префрлите Со
Должност циклус 20%
Poduct Материјал Цинк Легура,посилни.
Црв Опрема Метал опрема
Боја На Сребро.
Операција температура -26 ~ +65 степен
IP IP55
Цртеж
Lmin=105+Удар=105+1000=1105mm
Lmin значи должината кога линеарна actuator 100% целосно retracts, во меѓувреме,ќе допир опашката ограничен се префрлат,да престане автоматски.
Мозочен удар значи движење должина на линеарни actuator.
Lmax=Lmin+Удар=1105+1000=2105mm
Lmax значи должината кога линеарна actuator 100% целосно се протега, во меѓувреме,ќе ја допре главата ограничен се префрлат,да престане автоматски.
Прашање :
1 Може да ви снабдување со висок IP заштита? Yes (да).
2 можете снабдување прилагодено мозочен удар,оптоварување,брзина,кабел должина и конектор? Yes
3 Може да ви снабдување synchronously контрола кутија,рака прекинувач и далечински? Yes
4 за Да додадете вашиот сала сензор,енкодер и Potentiometer? Yes
5 Ако јас цел линеарна actuator,можам да добијам слободен заградата? Да,но плати превозот цена.
Гаранција
1. Ако не се добие производ, ние ќе целосна наплата вас.
2. Ако производот има квалитет проблем, ние ќе целосна наплата вас.
3. Ако производот е оштетен од експрес компанија, ние ќе целосна наплата вас.
Плаќање
Ние прифаќа paypal, Зачувам,Western union и банкарски трансфер.
Превозот
1. Цел ќе биде доставен во рок од 1-3 дена.
2. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса и телефон се точни.
3. Ние ќе се обидеме потрудиме да го спаси својот данок.
Ви благодариме за посетата на мојот продавница.


Други карактеристики

Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
80mm s 50n, s 60mm 100n, 45mm s 200n, 30мм s 300n, 20mm 500n, 10мм 750n, 6mm s 900n, 20mm s 800n, 15mm s 1100n, 10мм s 1300n, 6mm s 1500n
Напон(V):
12V, 24V
Излезна Моќност:
33
сертификација:
ROHS,CE,УЛ
Вртежен момент:
1500N
Commutation:
четка
Заштита На Функција:
Водоотпорен
Ефикасност:
ИЕ 4
Изградба:
Постојан Магнет
Тип:
Тубуларна Мотор
Употреба:
Електричен Велосипед,Home Апарат,Брод
Постојана Струја(A):
1.3
Број На Модел На:
НН-1
Употреба:
индустрија
Име:
линеарни actuator,actuator линеарна
Оптоварување:
1500N
мозочен удар:
1000mm
Брзина:
80mm во секунда
Сертификат:
CE УЛ
боја:
Сребро.

Најдобри понуди

Воздух за Ладење на 0,5 kw Воздух за Ладење Вретено ER11 Чак CNC 500W Вретено Мотор DC100V 0.55 NM 12000 RPM + Напојување Брзина
  • Неодамнешно

Воздух за Ладење на 0,5 kw Воздух за Ладење Вретено ER11 Чак CNC 500W Вретено Мотор DC100V 0.55 NM 12000 RPM + Напојување Брзина

3178.08 DEN 3019.00

Воздух за Ладење на 0,5 kw Воздух за Ладење Вретено ER11 Чак CNC 500 W Вретено Мотор DC100 V0.55 NM 12000 RPM + Напојување Бр

DC планетарниот опрема моторни 36 планетарен опрема моторни 12V Намалување на соодносот 14:1 19:1 27:1 може да се избере
  • Неодамнешно

DC планетарниот опрема моторни 36 планетарен опрема моторни 12V Намалување на соодносот 14:1 19:1 27:1 може да се избере

DEN 1074.72

DC планетарниот опрема моторни 36 планетарен опрема моторни 12 V Намалување на соодносот 14 : 1 19 : 1 27 : 1 може д

5pcs/многу JFF-050 на вибрации на моторот минијатурни DC вибрации на моторот 3-6V вибрации на вибрации на моторот моторот
  • Неодамнешно

5pcs/многу JFF-050 на вибрации на моторот минијатурни DC вибрации на моторот 3-6V вибрации на вибрации на моторот моторот

DEN 508.32

5pcs / многу JFF050 на вибрации на моторот минијатурни DC вибрации на моторот 36 V вибрации на вибрации на мотор

Новиот Менувач DC Мотор Висок вртежен момент 6N.м гаражни врати Raplacement Електрични Десен Агол Лево Црв Опрема Моторни 5A
  • Неодамнешно

Новиот Менувач DC Мотор Висок вртежен момент 6N.м гаражни врати Raplacement Електрични Десен Агол Лево Црв Опрема Моторни 5A

1920.00 DEN 1824.00

Новиот Менувач DC Мотор Висок вртежен момент 6 N.м гаражни врати Raplacement Електрични ПравоАгол Лево Црв Опре

4 Поставува DC 3V~6v Опрема Моторни 12GBN20 Тркала со Гуми Играчка тркала За Робот Smart Автомобил Робот Машина автомобил играчка
  • Неодамнешно

4 Поставува DC 3V~6v Опрема Моторни 12GBN20 Тркала со Гуми Играчка тркала За Робот Smart Автомобил Робот Машина автомобил играчка

1295.52 DEN 1231.00

4 Поставува DC 3 V~6v Опрема Моторни 12 GBN20 Тркала со Гуми Играчка тркала За Робот Smart Автомобил Робот Машина а

10pcs/пакет J375 Железо Ексцентричен Опрема Модел Микро DC Вибрации на Моторот DIY Одлуки Бесплатен Превозот Русија
  • Неодамнешно

10pcs/пакет J375 Железо Ексцентричен Опрема Модел Микро DC Вибрации на Моторот DIY Одлуки Бесплатен Превозот Русија

110.40 DEN 105.00

2 : Купувачи кои сакат да купат еден погрешен точка треба да контактирате со нас во времето, меѓутоа, ако

50pcs 3V 4mm Микро Мали Линеарна Вибратор Мотор Со Конектор 4mmx12mm Модел 0412 Серија Vibrating Пејџер Мотор За мобилен телефон
  • Неодамнешно

50pcs 3V 4mm Микро Мали Линеарна Вибратор Мотор Со Конектор 4mmx12mm Модел 0412 Серија Vibrating Пејџер Мотор За мобилен телефон

1727.52 DEN 1382.00

Спецификација : напон : 1.5 v струја : 0.39 брзина : 3200напон : 3.0 v струја : 0.83 брзина : 3800напон : 4.5 v струја : 0.15 брз