0-200mm 2 ВО 1 Нерѓосувачки Челик Дигитални Агол Владетел 360 степени Универзална Агол Правило електронски дигитални агол метар агол D1006

0-200mm 2 ВО 1 Нерѓосувачки Челик Дигитални Агол Владетел 360 степени Универзална Агол Правило електронски дигитални агол метар

DEN 921.00
-30 %
DEN 1316.16

Количина на стоки


0-200mm 2 ВО 1 Нерѓосувачки Челик Дигитални Агол Владетел 360 степени Универзална Агол Правило
2 ВО 1 дигитален агол владетел 360 степени 0.05 степен електронски дигитални protractor
Ова е 2-во-1 Нерѓосувачки Челик владетел и дигитални агол пронаоѓач со поместување на ножот кој го пресметува внатрешните и надворешните агли и мерки за должина брзо и прецизно. Удобен, стабилен заклучување функција може да се заклучи мерење во секој агол, или позиција за пренос на агол мерења.
Тоа би можело да биде добро користи во различни области покрај на Агол владетел, Директно владетел и Квадрат Владетел и едноставни за да се одбележи поени по две рабови на одборот или материјал истовремено - особено корисни за означување надвор mortise и tenon зглобовите, престана dadoes или било какви други делови, вклучувајќи двојна мерење на две 90 ° рабови.
Карактеристики
Брз 360 ° Дигитален Мерач Агол
Мерење на агол и должината (метрички и кралскиот скала)
Лесно да се измери сите видови на агол и да се подготви линии
До 400mm владетел мерен опсег
Намалени на 1/32 "кралскиот интервали од една страна и 1mm метрички на други
Висока резолуција од 0.1 ° и лесно префрлување на митра агли без пресметки
Дигитален дисплеј мерки 1 "широк од 1/2" висок
Нулта Поставка функција
Автоматски исклучи функција во 6 мин.
Долго траење на Батеријата (повеќе од 5000 часа во континуирана употреба)
Стабилна заклучување на функцијата, заклучување на мерење во секој агол
Добро користи во различни области Агол Владетел, Директно Владетел и Квадрат Владетел
Владетел направени од не 'рѓосувачки челик за трајност и заштита од' рѓа за години на употреба
Сет Вклучува
1 x 2-во-1 Агол Пронаоѓач
1 x 3 V CR2032 Литиум Батерија (не вклучувајќи)
Упатството За
Стандард блистер картичка Пакет
Pls имајте на ум тоа
Производот сега не вклучувајќи батерија, оваа батерија е 3 V battry
Производот Покажува


Други карактеристики

Мерен Опсег:
0-200mm
Caliper Тип:
Дигитални Дебеломер
DIY Материјали:
Дрво
Број На Модел На:
D1006
Точноста:
0.01 mm
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
боја:
sliver

Најдобри понуди

1 парче Метал 6-Инчен 150mm Нерѓосувачки Челик Електронски Дигитални Vernier Caliper Микрометар Мерење Алатки Vernier Дебеломер
  • Неодамнешно

1 парче Метал 6-Инчен 150mm Нерѓосувачки Челик Електронски Дигитални Vernier Caliper Микрометар Мерење Алатки Vernier Дебеломер

1526.40 DEN 779.00

1 парче Метал 6Инчен 150mm Нерѓосувачки Челик Електронски Дигитални Vernier Caliper Микрометар Мерење Алатки Vernier

Автомобил Гума за Дигитални Гуми Упатуваа Длабочина Тестер Мерач Метар Measurer Мотоцикл Камиони Бесплатен превозот
  • Неодамнешно

Автомобил Гума за Дигитални Гуми Упатуваа Длабочина Тестер Мерач Метар Measurer Мотоцикл Камиони Бесплатен превозот

DEN 287.52

Пред да се врати на објектот, ве молиме контактирајте не за подетални врати размена на настава.П : јас су

Vernier Метрички Дигитални Caliper со LCD Дисплеј 0-6 инчен / 150mm Нерѓосувачки Челик Електронски Мерач на Длабочина Мерење
  • Неодамнешно

Vernier Метрички Дигитални Caliper со LCD Дисплеј 0-6 инчен / 150mm Нерѓосувачки Челик Електронски Мерач на Длабочина Мерење

659.52 DEN 528.00

Карактеристики : 1 Лесно се чита СУПЕР ГОЛЕМ екран (23 / 8"x7 / 8")2 Прецизност lapping заврши3 Опсег : 06inch / 0150mm4...

FUJISAN Дигитални Caliper 0-200mm/0.01 mm Нерѓосувачки Челик Метрички/Инчен Електронски Vernier Дебеломер Мерач Мерење Алатки
  • Неодамнешно

FUJISAN Дигитални Caliper 0-200mm/0.01 mm Нерѓосувачки Челик Метрички/Инчен Електронски Vernier Дебеломер Мерач Мерење Алатки

2159.52 DEN 1836.00

Карактеристики : поставување на Нула во било која позиција да се Префрлате помеѓу мм и инчи со притискањ

SHAN 0-300мм Прецизност Дигитални Висина Gage Нерѓосувачки Челик Електронски Vernier Дебеломер Инчи/МИЛИМЕТРИ Мерка Алатки
  • Неодамнешно

SHAN 0-300мм Прецизност Дигитални Висина Gage Нерѓосувачки Челик Електронски Vernier Дебеломер Инчи/МИЛИМЕТРИ Мерка Алатки

7679.52 DEN 6528.00

Функција Карбид падна scriber Со парична казна прилагодување Прирачник за вклучување / исклучување...

0-80mm Бакар Електронски Vernier Caliper Електронски Владетел Точноста Вредност 1mm Монета Jade Хривнија Мерење со Двојна скала
  • Неодамнешно

0-80mm Бакар Електронски Vernier Caliper Електронски Владетел Точноста Вредност 1mm Монета Jade Хривнија Мерење со Двојна скала

479.52 DEN 422.00

080mm Бакар Електронски Vernier Caliper Електронски Владетел Точноста Вредност 1mm Монета Jade Хривнија Мерење со Д

Електронски Дигитален Дисплеј Vernier Caliper 0-150MM Дигитален Мерен Инструмент Внатрешен Дијаметар Надворешен Дијаметар Пластика
  • Неодамнешно

Електронски Дигитален Дисплеј Vernier Caliper 0-150MM Дигитален Мерен Инструмент Внатрешен Дијаметар Надворешен Дијаметар Пластика

237.12 DEN 187.00

Карактеристики : Сите пластични материјали, погоден за накит и други вредни предмети.Јасно скала, длабо

Деветтата Светска Степен Мерач Накит Мерка Од 0-10мм/4 Дебелина Дијамант Мерење Алатка Нерѓосувачки Челик Џеб Големина
  • Неодамнешно

Деветтата Светска Степен Мерач Накит Мерка Од 0-10мм/4 Дебелина Дијамант Мерење Алатка Нерѓосувачки Челик Џеб Големина

306.72 DEN 261.00

Функција : бренд новиСекој стандард е точнаСпецификација : Материјал : МеталГолемина : прибл 101 x 61 mmТежин

150mm Дигитални Caliper Vernier 6 Карбонски Влакна Композити Електронски Дебеломер Микрометар Мерач Метар широк екран Мерење
  • Неодамнешно

150mm Дигитални Caliper Vernier 6 Карбонски Влакна Композити Електронски Дебеломер Микрометар Мерач Метар широк екран Мерење

479.52 DEN 436.00

150mm Дигитални Caliper Vernier 6" Карбонски Влакна Композити Електронски Дебеломер Микрометар Мерач Метар широк

MAXMAN 0-150mm MM/INCH Сите од Нерѓосувачки Челик со Висока Прецизност Електронски Дигитални Vernier Caliper 150MM Мерење & Мерни
  • Неодамнешно

MAXMAN 0-150mm MM/INCH Сите од Нерѓосувачки Челик со Висока Прецизност Електронски Дигитални Vernier Caliper 150MM Мерење & Мерни

816.00 DEN 579.00

Име на производ : MAXMAN 0150mm MM / INCH Сите од Нерѓосувачки Челик со Висока Прецизност Електронски Дигитални Vern