Специјален Дизајн Хидрографски Филмови Вода Трансфер Печатење Филмови Аква печати Филмови за Моторни Декорација HFY-1020 50CM

Специјален Дизајн Хидрографски Филмови Вода Трансфер Печатење Филмови Аква печати Филмови за Моторни Декорација HFY-1020 50CM

DEN 427.00
-30 %
DEN 610.56

Количина на стоки


Молиме забележете : Оваа НЕ е Налепница. Ако не го користите овој вид производ претходно,ве молиме проверете краток Инструкциите подолу пред да го купат. Ако ви треба детали инструкции,ве молиме јавете се во нашата служба за корисници.
Вода / Хидрографски Трансфер Печатење Филм Применливи за различни материјали, вклучувајќи пластика, метал, керамика, дрво, камен, смола, исто така, може да се реализира трансферот на нерамни површини,нејзината спаси моделот школарина споредуваат со други печатење технологија и лесен за ракување.
Точка Бр. HFY-1020
Повеќе Производи : метар


Други карактеристики

боја:
50cm х 2М, 50cm х 5М, 50cm x 10M, 50cm x 20 МИЛИОНИ
Тип На Објект:
Decals & Налепници
Објектот Тежина:
1kg
Објектот Висина:
0inch
Материјал Тип:
PVA
Бренд Име:
Хидро уметности
is_customized:
Yes
Специјални Функции:
Персонализирани
Објектот Ширина:
0.5m
Име на производ:
вода трансфер печатење филм/хидрографски филм/hydrographics филм
Име:
Хидро уметности
Примена:
глувчето/автомобили&моторни/врата/тркало на автомобилот/homedecoration
Обрасци:
кавер - /карбонски влакна/черепот/дизајн/цвет/дрво/мермер/леопард
Дебелина:
0.03 mm~0.04 mm
Место на Потекло:
Кина Копното
OperationTemperature:
25~35
Материјал на хидрографски филм:
Може да се деградирани од бактерии и ензими 100%

Најдобри понуди

KODASKIN Мотоцикл Rasie 3D Амблем Јаглерод Значка Decal Резервоарот Тркала Логото на F650GS Налепница За СИТЕ МОТОРНИ МОТО МОТОРНИ
 • Неодамнешно

KODASKIN Мотоцикл Rasie 3D Амблем Јаглерод Значка Decal Резервоарот Тркала Логото на F650GS Налепница За СИТЕ МОТОРНИ МОТО МОТОРНИ

955.20 DEN 908.00

Моден Дизајн со Висок квалитет и нејзиниот одличен изглед вреди вашиот плаќаат Бренд придружба обезбед

Бесплатен превозот Цвет Черепот Аква Печати Филм Хидрографски Филм Вода Трансфер Печатење Филм HFD119 Ширина 0.5 M
 • Неодамнешно

Бесплатен превозот Цвет Черепот Аква Печати Филм Хидрографски Филм Вода Трансфер Печатење Филм HFD119 Ширина 0.5 M

1718.40 DEN 1203.00

Молиме забележете : Оваа НЕ е Налепница Ако не го користите овој вид производ претходно,ве молиме провер

Мотоцикл Decal Гас Нафта Резервоарот за Гориво Подлога Заштитник Черепот Тркачки Автомобил Налепница За Kawasaki Ninja ZX6R 636
 • Неодамнешно

Мотоцикл Decal Гас Нафта Резервоарот за Гориво Подлога Заштитник Черепот Тркачки Автомобил Налепница За Kawasaki Ninja ZX6R 636

403.20 DEN 363.00

Повеќе Резервоарот Подлога Налепница Кликнете : Ова е Резервоар Подлога Заштитник Дизајниран за да ги з

За ХОНДА VFR 800 F VFR800F 2014-2015 Мотоцикл Резервоарот Влечење Подлога Страна Гас Коленото Зафат Заштитник Анти лизга налепница
 • Неодамнешно

За ХОНДА VFR 800 F VFR800F 2014-2015 Мотоцикл Резервоарот Влечење Подлога Страна Гас Коленото Зафат Заштитник Анти лизга налепница

DEN 719.52

Мотоцикл налепници Анти лизга резервоарот подлога 3 M*На точка по нашите производи се исфрлени, тоа може

За ХОНДА CB250 HORNET 1996-2010 97 98 99 Мотоцикл Резервоарот Влечење Подлога Страна Гас Коленото Зафат Заштитник Анти лизга
 • Неодамнешно

За ХОНДА CB250 HORNET 1996-2010 97 98 99 Мотоцикл Резервоарот Влечење Подлога Страна Гас Коленото Зафат Заштитник Анти лизга

DEN 623.52

Мотоцикл налепници Анти лизга резервоарот подлога 3 M*На точка по нашите производи се исфрлени, тоа може

3D Покрена Хром Дух Черепот на Главата Авто Мото Автомобил Налепница Амблем За Хонда, Suzuki Kawasaki Јамаха Харли Ducati Decals
 • Неодамнешно

3D Покрена Хром Дух Черепот на Главата Авто Мото Автомобил Налепница Амблем За Хонда, Suzuki Kawasaki Јамаха Харли Ducati Decals

335.52 DEN 288.00

Ако имате било какви проблеми или прашања за време на купувањето, ве молиме да се чувствуваат слободни д

Универзална 3D Мото Резервоарот Подлога Заштитник Налепница Decals Случај за Хонда, Јамаха Kawasaki Suzuki ZX6R ZX10R ZX9R ER-6N
 • Неодамнешно

Универзална 3D Мото Резервоарот Подлога Заштитник Налепница Decals Случај за Хонда, Јамаха Kawasaki Suzuki ZX6R ZX10R ZX9R ER-6N

142.08 DEN 121.00

Ве молиме Имајте во предвид : изберете Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНема следење на број на парцела Ге

KODASKIN Мотоцикл Заштита на Јаглерод Резервоарот за Гас Капа Подлога Додатен Покрие Налепници Decal Заштитник за BMW R1200GS
 • Неодамнешно

KODASKIN Мотоцикл Заштита на Јаглерод Резервоарот за Гас Капа Подлога Додатен Покрие Налепници Decal Заштитник за BMW R1200GS

384.00 DEN 346.00

Слободен испорака на Високо квалитетни и нејзиниот одличен изглед вреди вашиот плати карбонски влакна

За ХОНДА VFR 800 FI / VTEC 1998-2002-2010 Мотоцикл Резервоарот Влечење Подлога Страна Гас Коленото Зафат Заштитник Анти лизга
 • Неодамнешно

За ХОНДА VFR 800 FI / VTEC 1998-2002-2010 Мотоцикл Резервоарот Влечење Подлога Страна Гас Коленото Зафат Заштитник Анти лизга

DEN 767.52

Мотоцикл налепници Анти лизга резервоарот подлога 3 M*На точка по нашите производи се исфрлени, тоа може

KODASKIN Мотор Мотор Јаглерод Резервоарот за Гас Капа Подлога Додатен Покрие Налепници Decal Заштитник за KAWASAKI Z750 Z800
 • Неодамнешно

KODASKIN Мотор Мотор Јаглерод Резервоарот за Гас Капа Подлога Додатен Покрие Налепници Decal Заштитник за KAWASAKI Z750 Z800

384.00 DEN 346.00

Слободен испорака на Високо квалитетни и нејзиниот одличен изглед вреди вашиот плати карбонски влакна

метал мотор часовникот за хонда, јамаха suzuki unviersal мотокрос ATV Off-road нечистотија јама велосипед полнење мотоцикл види
 • Неодамнешно

метал мотор часовникот за хонда, јамаха suzuki unviersal мотокрос ATV Off-road нечистотија јама велосипед полнење мотоцикл види

DEN 671.52

добредојдовте на нашиот Бренд Арома Мото Додатоци професионални Возила Делови продавница,уживајте во