F08474 IMAX РК Б3 Про Компактен Рамнотежа Полнач за 2S 3S 7.4 V 11.1 V Литиум LiPo Батеријата

F08474 IMAX РК Б3 Про Компактен Рамнотежа Полнач за 2S 3S 7.4 V 11.1 V Литиум LiPo Батеријата

DEN 156.00

Количина на стоки


Функција : Влезен Напон : 100 - 240 V AC50 / 60 Hz Излез Тековната : 3*800m A Погоден за cell 2 и 3 cell Li-Po Батерија Led Индикатор : Кога моќта е вклучено : Портокал Стојат од страна на владата : Зелена Полнење на Батеријата : Црвена Батеријата Целост : Зелена


Други карактеристики

боја:
НИ Адаптер, ЕУ Адаптер, велика БРИТАНИЈА Адаптер
Бренд Име:
jmt
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Полнење На Батеријата Единици
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Материјал:
Композитен Материјал
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки

Најдобри понуди

Нови 7014 Моторни Топлина Мијалник и Ладење Вентилатор Поставен за 1/10 HSP РК Автомобил 540/550 3650/3660 Моторни 1:10 Електрични
  • Неодамнешно

Нови 7014 Моторни Топлина Мијалник и Ладење Вентилатор Поставен за 1/10 HSP РК Автомобил 540/550 3650/3660 Моторни 1:10 Електрични

233.76 DEN 187.00

Нови 7014 Моторни Топлина Мијалник и Ладење Вентилатор Поставен за 1 / 10 HSP РК Автомобил 540 / 550 3650 / 3660 Моторн

Високо-квалитетни нерѓосувачки челик Робот Рака Менгеме Ноктот Монтирање на комплет Он-собранието Одговара за Arduino Фабрика
  • Неодамнешно

Високо-квалитетни нерѓосувачки челик Робот Рака Менгеме Ноктот Монтирање на комплет Он-собранието Одговара за Arduino Фабрика

379.20 DEN 379.00

Ова Тела се користи за тестирање на серво мотор кодирање за роботски инженери Можете да дизајн свој роб

DIY оска 200mm долго челик вратило технологија мали производство на градењето модели на играчка автомобил додатоци материјал
  • Неодамнешно

DIY оска 200mm долго челик вратило технологија мали производство на градењето модели на играчка автомобил додатоци материјал

DEN 767.52

20 cm челик вратило, цврстина, висока чистота и е повеќе погоден за употреба со лого (1) Должина : 200 мм (2) диј

1 сет Опрема за Слетување +4 парчиња пропелер guard + 4 парчиња пропелери за MJX Б3 Грешки 3 Brushless четири-оска авиони - Црна
  • Неодамнешно

1 сет Опрема за Слетување +4 парчиња пропелер guard + 4 парчиња пропелери за MJX Б3 Грешки 3 Brushless четири-оска авиони - Црна

431.52 DEN 367.00

1 сет Опрема за Слетување +4 парчиња пропелер guard + 4 парчиња пропелери за MJX Б3 Грешки 3 Brushless четириоска ави

CNC алуминиум легура ESC школка за заштита покрие FPV европската социјална повелба за заштита на случај за FPV летало резервни
  • Неодамнешно

CNC алуминиум легура ESC школка за заштита покрие FPV европската социјална повелба за заштита на случај за FPV летало резервни

352.80 DEN 318.00

CNC алуминиум легура ESC школка за заштита покрие FPV европската социјална повелба за заштита на случај за FP

Паралелно Т Приклучок Адаптер Одбор Полнење Рамнотежа Одбор До 6 пакети 2S-6S Плоча за Lipo Живот Li-ion IMAX B6 Батерија Полнач
  • Неодамнешно

Паралелно Т Приклучок Адаптер Одбор Полнење Рамнотежа Одбор До 6 пакети 2S-6S Плоча за Lipo Живот Li-ion IMAX B6 Батерија Полнач

DEN 479.04

Паралелно Т Приклучок Адаптер Одбор Полнење Рамнотежа Одбор за Lipo Живот Liion IMAX B6 Батерија ПолначОпис Ка