DOIT 2 DOF Робот Рака Волан Опрема Диск Роботски Манипулатор Серво Плочата База Рамка Роботски Рака База Играчка

DOIT 2 DOF Робот Рака Волан Опрема Диск Роботски Манипулатор Серво Плочата База Рамка Роботски Рака База Играчка

DEN 1931.00
-0 %
DEN 1931.04

Количина на стоки


Ние лансираа нова подобрена верзија на целосна два степени на слобода gimbal база! Традиционалните едноставна 2 DOF gimbal база, е употребата на излезна вратило до управниот опрема како поддршка, и може само да се носат мала тежина. Дел 2 DOF gimbal база, заградата додатоци кои се користат во сите делови на хард 2mm дебела алуминиумска легура, со голема имајќи го во круг и столбови, може да се изедначи мазна ротација, силна товарот капацитет! Ние користиме два голем вртежен момент метал опрема серво gimbal како извор на енергија, така што на база може да се ротира до 180 степени и да се постигне на ниво на 180-степенот на вертикална ротација. Каде да се купи 51 еден чип контрола servos понуди програма.
Gimbal база дијаметар : 120mm
Gimbal вкупна висина : околу 145mm
Тежина (со две servos) : за 420g
Повеќе детали, ве молиме посетете : https : //github.com/Smart Arduino/SZDOITWi Ki/wiki
База метални делови 1 сет
Голем круг лежишта 1 buc
Метал кормилото 2 компјутери
Мултифункционален Заградата 1 buc
Долго У заграда 1 buc
Имајќи Првенство пречки во развојот 1 buc
Поддршка на завртки орев 1 сет
Поддршка на спојување 1 сет
MG995 servos 2 buc (изборен)
1. Поради монитор и вистинските снимање на осветленоста и други причини, ќе има одредена боја разлика.
Конечната боја ве молиме погледнете ги нашите актуелни стоки. Ве молиме да знаат ова пред да го купат тоа. Ви благодариме !
2. На сликата можеме да го покаже е 100% Вистински Објект Фотографија.
3. Големината може да има 2-3cm се разликува поради maunal мерење.
4. За превозот погодност, производот е во unassembled .
1. Подготовка на Време : ние треба 2-5 работни дена за да се подготват вашата нарачка според нашите бројни наредби секој ден.
2. Бесплатен Превозот за светот ако изберете Кина Пост .
Answer : ___________________________ Note :
Информации на нова следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус не може да се следи кога се испраќаат надвор од Кина. Без разлика дали тоа е пристигна или не,тоа ќе нема повеќе следење на информации.
Ве молиме изберете Кина Пост Воздух Mair ако сакате целосно следење на информации.
Следење на информации на Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се провери овде :
1. Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме оставете ги вашите позитивни повратни информации и 5 ѕвезди , и 5 ѕвезди за детална оценка на вашата нарачка. Откако ќе ни покаже на екранот на двата 5 ѕвезди, ние ќе ви ги даде $3 ПОПУСТ за секоја нарачка над $50 во вашиот подоцна купување.
2. Ако споделување на нашиот производ линк на вашиот СНС или Facebook, ние ќе ви ги даде $3 ПОПУСТ за секоја нарачка над $50 во вашиот подоцна ги купите, како и.
3. Ако не сте задоволни со нашите производи, pls контактирајте со нас пред да ја напушти неутрален (3 ѕвезди) или негативни (1-2 ѕвезди) повратни информации. Ние гарантираме ние ќе се 100% slove било проблем за вас.
4. Ве молиме e-mail на нас пред да замине на негативни повратни информации или отворање каков било спор на сајтот. Комуникацијата е најдобар начин да се решат проблемите.


Други карактеристики

боја:
без серво, со servos
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Примачите
Бренд Име:
SZDoit
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Технички параметри:
Вредност 2
За Возило Тип:
Автомобили
Големина:
none
Алатка Материјали:
Сечење
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Материјал:
Метал
Број На Модел На:
Робот

Најдобри понуди

Оригиналниот DOIT 1 Сет Робот Механичка Рака Манипулатор Gripper Механички Шепа за MG996R Серво DIY РК Играчка Роботиката Далечинска
  • Неодамнешно

Оригиналниот DOIT 1 Сет Робот Механичка Рака Манипулатор Gripper Механички Шепа за MG996R Серво DIY РК Играчка Роботиката Далечинска

DEN 853.44

Манипулатор gripper, два серво gripper е најновата генерација, зглоб поддршка еден стегање и стегање + две вид н

РК Најлон Пластична Плоча 2.75 инчи 70mm Проп Фабрика 2 Ножеви Пропелер Spinners За РК Авиони на Авионот Воздух Авион Замена
  • Неодамнешно

РК Најлон Пластична Плоча 2.75 инчи 70mm Проп Фабрика 2 Ножеви Пропелер Spinners За РК Авиони на Авионот Воздух Авион Замена

DEN 120.00

РК Пластична Плоча 2.75 инчи 70mm Проп Фабрика 2 Ножеви Пропелер Spinners За РК Авиони на Авионот Воздух Авион За

JMT 1set 4-оска 40 / 27MHZ Предавателот Одборот Добиваат Одбор со Антената што е Далечинскиот Управувач РК Играчка Автомобил
  • Неодамнешно

JMT 1set 4-оска 40 / 27MHZ Предавателот Одборот Добиваат Одбор со Антената што е Далечинскиот Управувач РК Играчка Автомобил

151.20 DEN 138.00

JMT 1set 4оска 40 / 27 MHZ Предавателот Одборот Добиваат Одбор со Антената што е Далечинскиот Управувач РК Игра

Нови 7014 Моторни Топлина Мијалник и Ладење Вентилатор Поставен за 1/10 HSP РК Автомобил 540/550 3650/3660 Моторни 1:10 Електрични
  • Неодамнешно

Нови 7014 Моторни Топлина Мијалник и Ладење Вентилатор Поставен за 1/10 HSP РК Автомобил 540/550 3650/3660 Моторни 1:10 Електрични

233.76 DEN 187.00

Нови 7014 Моторни Топлина Мијалник и Ладење Вентилатор Поставен за 1 / 10 HSP РК Автомобил 540 / 550 3650 / 3660 Моторн

Паралелно Т Приклучок Адаптер Одбор Полнење Рамнотежа Одбор До 6 пакети 2S-6S Плоча за Lipo Живот Li-ion IMAX B6 Батерија Полнач
  • Неодамнешно

Паралелно Т Приклучок Адаптер Одбор Полнење Рамнотежа Одбор До 6 пакети 2S-6S Плоча за Lipo Живот Li-ion IMAX B6 Батерија Полнач

DEN 479.04

Паралелно Т Приклучок Адаптер Одбор Полнење Рамнотежа Одбор за Lipo Живот Liion IMAX B6 Батерија ПолначОпис Ка

Треперењето на светлината играчки, прибор/флеш скокни топката/вибрации led блиц играчки движење/флеш пенкало додатоци/технологија
  • Неодамнешно

Треперењето на светлината играчки, прибор/флеш скокни топката/вибрации led блиц играчки движење/флеш пенкало додатоци/технологија

239.52 DEN 216.00

Функција : Светло флеш боја : двојна боја на светлина Vibrating light Можете да ги користите за бебето да биде ун

AXSPEED 4 ПАРЧИЊА Axial SCX10 D90 90MM СУСПЕНЗИЈА ШОКОВИ РК Рок Роботот МЕТАЛ УКИНЕ СУСПЕНЗИЈАТА ШОКОВИ 90mm ШОКОВИ АПСОРБЕР
  • Неодамнешно

AXSPEED 4 ПАРЧИЊА Axial SCX10 D90 90MM СУСПЕНЗИЈА ШОКОВИ РК Рок Роботот МЕТАЛ УКИНЕ СУСПЕНЗИЈАТА ШОКОВИ 90mm ШОКОВИ АПСОРБЕР

2399.04 DEN 1224.00

AXSPEED 4 ПАРЧИЊА Axial SCX10 D90 90 MM СУСПЕНЗИЈА ШОКОВИ РК Рок Роботот МЕТАЛ УКИНЕ СУСПЕНЗИЈАТА ШОКОВИ 90mm ШОКОВИ АП

CNC алуминиум легура ESC школка за заштита покрие FPV европската социјална повелба за заштита на случај за FPV летало резервни
  • Неодамнешно

CNC алуминиум легура ESC школка за заштита покрие FPV европската социјална повелба за заштита на случај за FPV летало резервни

352.80 DEN 318.00

CNC алуминиум легура ESC школка за заштита покрие FPV европската социјална повелба за заштита на случај за FP

1 сет Опрема за Слетување +4 парчиња пропелер guard + 4 парчиња пропелери за MJX Б3 Грешки 3 Brushless четири-оска авиони - Црна
  • Неодамнешно

1 сет Опрема за Слетување +4 парчиња пропелер guard + 4 парчиња пропелери за MJX Б3 Грешки 3 Brushless четири-оска авиони - Црна

431.52 DEN 367.00

1 сет Опрема за Слетување +4 парчиња пропелер guard + 4 парчиња пропелери за MJX Б3 Грешки 3 Brushless четириоска ави