Оригиналниот DOIT 1 Сет Робот Механичка Рака Манипулатор Gripper Механички Шепа за MG996R Серво DIY РК Играчка Роботиката Далечинска Контрола

Оригиналниот DOIT 1 Сет Робот Механичка Рака Манипулатор Gripper Механички Шепа за MG996R Серво DIY РК Играчка Роботиката Далечинска

DEN 853.44

Количина на стоки


Манипулатор gripper, два серво gripper е најновата генерација, зглоб поддршка еден стегање и стегање + две вид на пат до работа. Лесно да се опише, во натамошниот текст : gripper.
Тоа е посилна ригидност, паралелно стегање сузбивањето со грчевито држејќи се за објекти, поддршка на различни стандардна големина волан опрема (погоден MG995, MG996, Фрејзер SG5010 волан опрема, како што е поддршка за Hitec, Паралаксата, Futaba, Фрејзер брендови како што се големина од околу 20 x 40 x 36 mm стандардна волан опрема), поголема далечина, грчевито држејќи се за објекти во облик на генерализирана (може да биде квадратни, цилиндрични, сфера, конус, итн.), скалабилност (две вилица површината постојат четири дупки за монтажа, може да биде инсталиран дијафрагмата притисок сензор или флексибилни перница) и други значајни карактеристики.
Gripper усвои хибриден материјал. Матрицата и поврзување прачка делови како тврд алуминиум материјал, површината на песокот инфериорни мазна pensu обработка, имаат мелење arenaceous чувство, и многу се носат-отпор трајни, не се фаќа за исклучување; Кормило рака, слајд во слајд блок, и потпора на таложење и зајакнување на структурата на увезените висок квалитет инженеринг пластика, вкупната сила и голема ригидност, убава и издржливи.
Неискористени проширување 53 мм од gripper, користете рака за да проширувањето е отворен од 146 mm.
Пакет големина : 10 * 5 * 3cm / 4 * 2.0 * 1.2 во
Пакет тежина : 63g / 2.2 оз
Повеќе детали, ве молиме посетете : https : //github.com/Smart Arduino/SZDOITWi Ki/wiki
1 buc * Робот Механичка Рака Манипулатор Gripper Механички Шепа
1. Поради монитор и вистинските снимање на осветленоста и други причини, ќе има одредена боја разлика.
Конечната боја ве молиме погледнете ги нашите актуелни стоки. Ве молиме да знаат ова пред да го купат тоа. Ви благодариме !
2. На сликата можеме да го покаже е 100% Вистински Објект Фотографија.
3. Големината може да има 2-3cm се разликува поради maunal мерење.
4. За превозот погодност, производот е во unassembled .
1. Подготовка на Време : ние треба 2-5 работни дена за да се подготват вашата нарачка според нашите бројни наредби секој ден.
2. Бесплатен Превозот за светот ако изберете Кина Пост .
Answer : ___________________________ Note :
Информации на нова следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус не може да се следи кога се испраќаат надвор од Кина. Без разлика дали тоа е пристигна или не,тоа ќе нема повеќе следење на информации.
Ве молиме изберете Кина Пост Воздух Mair ако сакате целосно следење на информации.
Следење на информации на Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се провери овде :
1. Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме оставете ги вашите позитивни повратни информации и 5 ѕвезди , и 5 ѕвезди за детална оценка на вашата нарачка. Откако ќе ни покаже на екранот на двата 5 ѕвезди, ние ќе ви ги даде $3 ПОПУСТ за секоја нарачка над $50 во вашиот подоцна купување.
2. Ако споделување на нашиот производ линк на вашиот СНС или Facebook, ние ќе ви ги даде $3 ПОПУСТ за секоја нарачка над $50 во вашиот подоцна ги купите, како и.
3. Ако не сте задоволни со нашите производи, pls контактирајте со нас пред да ја напушти неутрален (3 ѕвезди) или негативни (1-2 ѕвезди) повратни информации. Ние гарантираме ние ќе се 100% slove било проблем за вас.
4. Ве молиме e-mail на нас пред да замине на негативни повратни информации или отворање каков било спор на сајтот. Комуникацијата е најдобар начин да се решат проблемите.


Други карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
За Возило Тип:
Автомобили
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Примачите
Алатка Материјали:
Сечење
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Технички параметри:
Вредност 2
Материјал:
Метал
Број На Модел На:
Робот
Бренд Име:
SZDoit

Најдобри понуди

Треперењето на светлината играчки, прибор/флеш скокни топката/вибрации led блиц играчки движење/флеш пенкало додатоци/технологија
  • Неодамнешно

Треперењето на светлината играчки, прибор/флеш скокни топката/вибрации led блиц играчки движење/флеш пенкало додатоци/технологија

239.52 DEN 216.00

Функција : Светло флеш боја : двојна боја на светлина Vibrating light Можете да ги користите за бебето да биде ун

1 сет Опрема за Слетување +4 парчиња пропелер guard + 4 парчиња пропелери за MJX Б3 Грешки 3 Brushless четири-оска авиони - Црна
  • Неодамнешно

1 сет Опрема за Слетување +4 парчиња пропелер guard + 4 парчиња пропелери за MJX Б3 Грешки 3 Brushless четири-оска авиони - Црна

431.52 DEN 367.00

1 сет Опрема за Слетување +4 парчиња пропелер guard + 4 парчиња пропелери за MJX Б3 Грешки 3 Brushless четириоска ави

Топла Продажба 1pcs РК БЕК 30A ESC Brushless Мотор Брзина Контролер бесплатен превозот--- I403 Заварување и Бесплатен Превозот
  • Неодамнешно

Топла Продажба 1pcs РК БЕК 30A ESC Brushless Мотор Брзина Контролер бесплатен превозот--- I403 Заварување и Бесплатен Превозот

DEN 239.04

Ние сме голем бизнис компанија, професионален производ тим.Ако ви треба голем број на производи, или тре

Сосема Нов и Висок Квалитет на Futaba JR ПРО РК Предавателот Рака Lanyard Портокал Blcak НОВИ FUTABA JR ПРО Предавателот Вратот
  • Неодамнешно

Сосема Нов и Висок Квалитет на Futaba JR ПРО РК Предавателот Рака Lanyard Портокал Blcak НОВИ FUTABA JR ПРО Предавателот Вратот

DEN 179.52

Ние сме голем бизнис компанија, професионален производ тим.Ако ви треба голем број на производи, или тре

Алуминиум Универзална убодни Лемење Помош Станица Прилагоди Топлинска Изолација За XT60 XT90 TPlug Куршум РК Multicopter Авион
  • Неодамнешно

Алуминиум Универзална убодни Лемење Помош Станица Прилагоди Топлинска Изолација За XT60 XT90 TPlug Куршум РК Multicopter Авион

DEN 528.96

Можеби како што се : Алуминиум Универзална убодни Лемење Помош Станица Прилагоди Топлинска Изолација З

DIY оска 200mm долго челик вратило технологија мали производство на градењето модели на играчка автомобил додатоци материјал
  • Неодамнешно

DIY оска 200mm долго челик вратило технологија мали производство на градењето модели на играчка автомобил додатоци материјал

DEN 767.52

20 cm челик вратило, цврстина, висока чистота и е повеќе погоден за употреба со лого (1) Должина : 200 мм (2) диј

РК Најлон Пластична Плоча 2.75 инчи 70mm Проп Фабрика 2 Ножеви Пропелер Spinners За РК Авиони на Авионот Воздух Авион Замена
  • Неодамнешно

РК Најлон Пластична Плоча 2.75 инчи 70mm Проп Фабрика 2 Ножеви Пропелер Spinners За РК Авиони на Авионот Воздух Авион Замена

DEN 120.00

РК Пластична Плоча 2.75 инчи 70mm Проп Фабрика 2 Ножеви Пропелер Spinners За РК Авиони на Авионот Воздух Авион За

JMT 1set 4-оска 40 / 27MHZ Предавателот Одборот Добиваат Одбор со Антената што е Далечинскиот Управувач РК Играчка Автомобил
  • Неодамнешно

JMT 1set 4-оска 40 / 27MHZ Предавателот Одборот Добиваат Одбор со Антената што е Далечинскиот Управувач РК Играчка Автомобил

151.20 DEN 138.00

JMT 1set 4оска 40 / 27 MHZ Предавателот Одборот Добиваат Одбор со Антената што е Далечинскиот Управувач РК Игра