F14892-E DIY РК Летало Quadrocopter X4M360L Рамка за Полнење QQ Супер Контрола на Летање

F14892-E DIY РК Летало Quadrocopter X4M360L Рамка за Полнење QQ Супер Контрола на Летање

DEN 4416.00
-8 %
DEN 4799.52

Количина на стоки


Сите производи на нашата компанија се прифати продажба на мало, трговија на големо, обичај, етикетирање, ако има било какви барања,ве молиме контактирајте со нас слободно. Ако било какви прашања, ве Молиме порака за нас, но не се отвори расправа, или остави негативни повратни информации.Ви благодариме !
DIY РК Летало Quadrocopter X4 M360 L Рамка Комплет со QQ Супер контрола на летање Моторни ESC Unassembled,купувачот треба да се соберат од себе. без испраќачот,примачот,без Батерија,купувачот треба да ги купите одделно Пакет вклучуваат : 1x X4 M360 L рамка 2x920 KV Г.С. Brushless Мотор 2x920 KV CCW Brushless Мотор 4x30 A Brushless ESC 2 X8443 8.4*4.3" Карбонски Влакна Пропелер Авто-заклучување Реквизити 1 XMK КК Мулти-Copter Енергија на Батеријата до 8 ESC Врска Одбор 1 XQQ Супер контрола на Летање 12x3.5mm банана приклучок 1x Deans Стил Т Plug Машки Конектор Силикони Жица Со 11.5 CM 14awg 1x Hook и & Јамка Лента за Прицврстување на Мулти-роторот контрола на летање Вграден во три-оската gyroscope и три-оската забрзување сензор, поддршка за само-стабилизирачки, супер стабилен лет перформанси Поддршка на општи приемник, FUTABA С АВТОБУС приемник, DSM2, 11 MS, 22 MS приемник, поедноставување на конекција инсталација повеќе пригоден, ултра-светли LED Спецификација на Производот : Процесор : 32 BIT РАКА Напон : 3.6 V-8.4 V Струја : 60m A* Излез го оценувате : 360 Hz Димензија(L-W-H) : 43 X29 X13 MM Тежина : 13g Не вклучуваат приемникот и на satelite


Други карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Хеликоптери
Четири тркала Атрибути:
Моторс
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Примачите
РК Делови и Accs:
Гиро
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Материјал:
Метал
Број На Модел На:
X4M360L

Најдобри понуди

AXSPEED 4 ПАРЧИЊА Axial SCX10 D90 90MM СУСПЕНЗИЈА ШОКОВИ РК Рок Роботот МЕТАЛ УКИНЕ СУСПЕНЗИЈАТА ШОКОВИ 90mm ШОКОВИ АПСОРБЕР
  • Неодамнешно

AXSPEED 4 ПАРЧИЊА Axial SCX10 D90 90MM СУСПЕНЗИЈА ШОКОВИ РК Рок Роботот МЕТАЛ УКИНЕ СУСПЕНЗИЈАТА ШОКОВИ 90mm ШОКОВИ АПСОРБЕР

2399.04 DEN 1224.00

AXSPEED 4 ПАРЧИЊА Axial SCX10 D90 90 MM СУСПЕНЗИЈА ШОКОВИ РК Рок Роботот МЕТАЛ УКИНЕ СУСПЕНЗИЈАТА ШОКОВИ 90mm ШОКОВИ АП

РК Најлон Пластична Плоча 2.75 инчи 70mm Проп Фабрика 2 Ножеви Пропелер Spinners За РК Авиони на Авионот Воздух Авион Замена
  • Неодамнешно

РК Најлон Пластична Плоча 2.75 инчи 70mm Проп Фабрика 2 Ножеви Пропелер Spinners За РК Авиони на Авионот Воздух Авион Замена

DEN 120.00

РК Пластична Плоча 2.75 инчи 70mm Проп Фабрика 2 Ножеви Пропелер Spinners За РК Авиони на Авионот Воздух Авион За

JMT 1set 4-оска 40 / 27MHZ Предавателот Одборот Добиваат Одбор со Антената што е Далечинскиот Управувач РК Играчка Автомобил
  • Неодамнешно

JMT 1set 4-оска 40 / 27MHZ Предавателот Одборот Добиваат Одбор со Антената што е Далечинскиот Управувач РК Играчка Автомобил

151.20 DEN 138.00

JMT 1set 4оска 40 / 27 MHZ Предавателот Одборот Добиваат Одбор со Антената што е Далечинскиот Управувач РК Игра

Паралелно Т Приклучок Адаптер Одбор Полнење Рамнотежа Одбор До 6 пакети 2S-6S Плоча за Lipo Живот Li-ion IMAX B6 Батерија Полнач
  • Неодамнешно

Паралелно Т Приклучок Адаптер Одбор Полнење Рамнотежа Одбор До 6 пакети 2S-6S Плоча за Lipo Живот Li-ion IMAX B6 Батерија Полнач

DEN 479.04

Паралелно Т Приклучок Адаптер Одбор Полнење Рамнотежа Одбор за Lipo Живот Liion IMAX B6 Батерија ПолначОпис Ка

Треперењето на светлината играчки, прибор/флеш скокни топката/вибрации led блиц играчки движење/флеш пенкало додатоци/технологија
  • Неодамнешно

Треперењето на светлината играчки, прибор/флеш скокни топката/вибрации led блиц играчки движење/флеш пенкало додатоци/технологија

239.52 DEN 216.00

Функција : Светло флеш боја : двојна боја на светлина Vibrating light Можете да ги користите за бебето да биде ун

Нови 7014 Моторни Топлина Мијалник и Ладење Вентилатор Поставен за 1/10 HSP РК Автомобил 540/550 3650/3660 Моторни 1:10 Електрични
  • Неодамнешно

Нови 7014 Моторни Топлина Мијалник и Ладење Вентилатор Поставен за 1/10 HSP РК Автомобил 540/550 3650/3660 Моторни 1:10 Електрични

233.76 DEN 187.00

Нови 7014 Моторни Топлина Мијалник и Ладење Вентилатор Поставен за 1 / 10 HSP РК Автомобил 540 / 550 3650 / 3660 Моторн

Високо-квалитетни нерѓосувачки челик Робот Рака Менгеме Ноктот Монтирање на комплет Он-собранието Одговара за Arduino Фабрика
  • Неодамнешно

Високо-квалитетни нерѓосувачки челик Робот Рака Менгеме Ноктот Монтирање на комплет Он-собранието Одговара за Arduino Фабрика

379.20 DEN 379.00

Ова Тела се користи за тестирање на серво мотор кодирање за роботски инженери Можете да дизајн свој роб

DOIT 2 DOF Робот Рака Волан Опрема Диск Роботски Манипулатор Серво Плочата База Рамка Роботски Рака База Играчка
  • Неодамнешно

DOIT 2 DOF Робот Рака Волан Опрема Диск Роботски Манипулатор Серво Плочата База Рамка Роботски Рака База Играчка

1931.04 DEN 1931.00

Ние лансираа нова подобрена верзија на целосна два степени на слобода gimbal база! Традиционалните едност

DIY оска 200mm долго челик вратило технологија мали производство на градењето модели на играчка автомобил додатоци материјал
  • Неодамнешно

DIY оска 200mm долго челик вратило технологија мали производство на градењето модели на играчка автомобил додатоци материјал

DEN 767.52

20 cm челик вратило, цврстина, висока чистота и е повеќе погоден за употреба со лого (1) Должина : 200 мм (2) диј