2 парчиња/многу BeagleBone Црна Рев C 1GHz АРМ Кортекс-A8 512MB DDR3L 4GB eMMC Флеш ББ Црна Linux, Android Развој Одбор

2 парчиња/многу BeagleBone Црна Рев C 1GHz АРМ Кортекс-A8 512MB DDR3L 4GB eMMC Флеш ББ Црна Linux, Android Развој Одбор

DEN 6247.00
-5 %
DEN 6575.52

Количина на стоки

2 парчиња/многу Beagle Bone Црна Рев C 1 GHz АРМ Кортекс-A8 512 MB DDR3 L 4 GB e MMC Флеш ББ Црна Linux, Android Развој Одбор
ББ Црна/Beagle Bone Црна, од Beagle Board семејство
Преглед
Beagle Bone Црна е ДДВ заедница-поддржан развој платформа за програмерите и хобисти. Се подигне Linux во под 10 секунди и почеток на развој во помалку од 5 минути, со само еден USB кабел. Карактеристики
Процесор : TI Sitara AM335x, 1 GHz, 2000 МИПС 1 GHz ARM® Кортекс™-A8 SGX530 Графика Мотор Програмабилни Реално Време Единица Потсистем Меморија SDRAM : 512 MB DDR3 L 800 MHZ e MMC Флеш : Рев Б : 2 GB (надвор од производство) се менува бројот на вртежи C : 4 GB (како на 2014.05.21) SD/MMC Приклучок за micro SD менаџмент на Енергија : TPS65217 C PMIC се користи заедно со посебна LDO да се обезбеди моќ на системот Грешки Поддршка : Факултативен Одборот 20-pin CTI JTAG, Сериски Насловот Извор на Енергија mini USB USB или DC Џек 5 VDC Надворешни Преку Проширување Насловот за Поврзување со Голема брзина USB 2.0 Клиентот port : Пристап до USB0, Клиентот режим преку mini USB High Speed USB 2.0 Домаќин port : Пристап до USB1, Тип Приклучок, 500m A LS/FS/ХС Сериски Порт : UART0 пристап преку 6 pin 3.3 V TTL Насловот. Насловот е населен 10/100 Ethernet (RJ45) Корисникот Влез / Излез Копчето за Ресетирање Подигање на Копчето Копчето LED моќ индикатор 4 корисникот да се конфигурираат Led диоди Видео/Аудио Интерфејси HDMI D тип интерфејс LCD интерфејс Стерео аудио преку HDMI интерфејсот Проширување Интерфејси LCD, UART, e MMC ADC, I2 C, SPI, PWM Оперативни Напојување : 5 V/0.35 Одбор Големина : 3.4" x 2.1" Фотографии Блок Дијаграм
Димензија
Пакетот Содржи ББ Црна x 1 USB типот На приклучокот за мини-Б приклучокот за кабелот x x x x 1 1 2
Изборни Предмети ББ Црна поддржува 7inch HD капацитивни екран на допир :
Услови


Други карактеристики

Број На Модел На:
ББ Црна
Бренд Име:
Waveshare
Демо Одбор Тип:
Други
Процесор:
TI Sitara AM335x, 1GHz, 2000 МИПС
SDRAM:
512MB DDR3L 800MHZ
Менаџмент на енергија:
TPS65217C PMIC
Грешки Поддршка:
Факултативна Одборот 20-pin CTI JTAG Сериски Заглавие
Извор На Енергија:
miniUSB USB или DC Џек 5VDC Надворешни Преку Проширување Заглавие
Видео/Аудио Интерфејси :
HDMI D тип интерфејс LCD интерфејс Стерео аудио преку HDMI интерфејсот
Оперативен Моќ:
5V, 0.35 НА
eMMC Флеш:
4GB

Најдобри понуди

2 парчиња/многу Bluetooth 4.0 Сензор на Температура/Притисок Сензор/Забрзување Сензор gyroscope светлина nRF51822 bluetooth 4.0
  • Неодамнешно

2 парчиња/многу Bluetooth 4.0 Сензор на Температура/Притисок Сензор/Забрзување Сензор gyroscope светлина nRF51822 bluetooth 4.0

1487.52 DEN 1368.00

Ве молиме да ни ме преку "Мои Пораки" или "Пошта" ако имате било какви прашања во врска со нашите огласи ил

Капацитивни Отпечаток Читателот Phlx сензор Комерцијални fingerprinting алгоритам стабилни перформанси брзо verificatioin
  • Неодамнешно

Капацитивни Отпечаток Читателот Phlx сензор Комерцијални fingerprinting алгоритам стабилни перформанси брзо verificatioin

2399.52 DEN 2256.00

com / escrowfaq / payment / whatpaymentmethodscaniuse.Капацитивни Отпечаток ReaderОПИСКапацитивни Отпечаток Читателот, одборот п

Брз Слободен Брод WLK01S39 безжичен пренос на податоци модул A7139 ниска моќност далечински управувач интелигентни домаќинство
  • Неодамнешно

Брз Слободен Брод WLK01S39 безжичен пренос на податоци модул A7139 ниска моќност далечински управувач интелигентни домаќинство

720.00 DEN 662.00

Само неисправни производи ќе бидат понудени на берза Yes 3~5 работни дена ЕМС Yes 5~10 работни дена Понекогаш

Капацитивни Отпечаток Читателот Phlx сензор Комерцијални fingerprinting алгоритам стабилни перформанси брзо verificatioin
  • Неодамнешно

Капацитивни Отпечаток Читателот Phlx сензор Комерцијални fingerprinting алгоритам стабилни перформанси брзо verificatioin

2303.52 DEN 2073.00

Капацитивни Отпечаток ReaderОПИСКапацитивни Отпечаток Читателот, одборот процесор STM32 F105, комерцијални fin

4.2 инчен E-Ink Екран Модул 400x300 E-хартија Модул Црвено Црни Бели Три-боја SPI Интерфејс Нема Светлото Ултра ниска потрошувачка
  • Неодамнешно

4.2 инчен E-Ink Екран Модул 400x300 E-хартија Модул Црвено Црни Бели Три-боја SPI Интерфејс Нема Светлото Ултра ниска потрошувачка

1823.52 DEN 1732.00

400x300, 4.2 инчен EInk екран модул, трибојаОПИС400x300, 4.2 инчен EInk екран модул, трибоја, SPI интерфејс за ПрегледОва

Брз Слободен Брод Ново за BeagleBone Зелена еден одбор компјутер РАКА развој одбор компатибилен со Grove сензор Демо Одбор
  • Неодамнешно

Брз Слободен Брод Ново за BeagleBone Зелена еден одбор компјутер РАКА развој одбор компатибилен со Grove сензор Демо Одбор

3360.00 DEN 3091.00

Превозот Метод на Следење на Превозникот Проценува Испорака Забелешка Економија Превозот Кина Пост / С

Слободен Брод Програмер ВО AVRISP mkII AVRISPMKII ATAVRISP2 симнувачот(компатибилен со оригиналот)Поддршка за ATMEL СТУДИО 4/5/6/7
  • Неодамнешно

Слободен Брод Програмер ВО AVRISP mkII AVRISPMKII ATAVRISP2 симнувачот(компатибилен со оригиналот)Поддршка за ATMEL СТУДИО 4/5/6/7

1104.00 DEN 1016.00

Тоа може да потрае до 7 работни дена да го разгледа вашите врати откако ќе го добиете вашиот производ.Пов

5pc 2.13 инчен e-Хартија ШАПКА 250x122 2.13 инчен E-Ink Екран за Малина Пи 3Б/2B/Нула/Нула W SPI интерфејс за Поддршка на Делумно
  • Неодамнешно

5pc 2.13 инчен e-Хартија ШАПКА 250x122 2.13 инчен E-Ink Екран за Малина Пи 3Б/2B/Нула/Нула W SPI интерфејс за Поддршка на Делумно

4175.52 DEN 3967.00

250x122, 2.13 инчен EInk екран КАПА за Малина Пи, SPI интерфејсПрегледОва е EInk екран КАПА за Малина Пи, 2.13 инчен, 250x

За UDOO НЕО ЦЕЛОСНА Linux Single Одбор Компјутер Збогатен со 9-оската Движење Сензори,Bluetooth 4.0&Wi-Fi Модул за Arduino-напојува
  • Неодамнешно

За UDOO НЕО ЦЕЛОСНА Linux Single Одбор Компјутер Збогатен со 9-оската Движење Сензори,Bluetooth 4.0&Wi-Fi Модул за Arduino-напојува

6239.52 DEN 5740.00

Во повеќето пати објектот ќе стигне до најголемиот број на земји во рок од 8 до 15 работни дена Yes 3~5 работн