Сопствени направени SC-302 Викторија Готски/Граѓанската Војна Јужна Belle бал се Облекуваат за ноќта на Вештерките фустани Sz НИ 6-26 XS-6XL

Сопствени направени SC-302 Викторија Готски/Граѓанската Војна Јужна Belle бал се Облекуваат за ноќта на Вештерките фустани Sz

DEN 7584.00

Количина на стоки


Производот Нема : / Produkt-Бр.
НА Продажба! Freeship Памук долги ракави Класична Слатка Лолита Фустан/викторија фустан cosplay фустан Големина НАС 6-26 XS-6 XL С-302
Боја/ Farbe
како picuture 2shows/ Diffrent Дисплеј или Екран ќе има малку боја разлика)
Големина/ Größe
UK6-UK18 XS-3 XXL/ Направи според вашите вистински големина
Направи пат/ Bilden Sie Zeit
Нема готови, треба да чекаат за 8-15 дена да се направи што е можно добиете плаќање
Биста/ Fehlschlag
Големина на Табелата или да се направи според вашите вистински големина
Материјал/ Материјал
Може да се направи во камелеон сатен,свила,chiffon,тафт,tulle,Organza,палачинка,Charmeuse,и имитација на свила
Тежина/ Gewicht
1000(g)
Потекло/ Ursprung
Кина
Shippinng-methd Verschiffen-Methe
EMS(општо земено, кој ќе го однесе 5~9 дена од пост да пристигне во)ако ви треба било други превозот начин, ве молиме контактирајте со нас прво.)
Детали/ Details
а,што Доведува дизајни и прекрасен стилови
б,Прва класа материјали и деликатна изработка
c,Исклучителна сребрена/злато тема embroideries, Miyuki бисери, кристали од swarovski, diamante,Nippon sequins,монистра & бисери
d,Прилагодлив чипка-up или zip до
e, Направи клиентите да order Massanfertigung
F : Затоа што на крајот од пазарот, детални додатоци како што се чипка, батон и сатен лента итн., ќе имаат многу мала разлика со производот слики; Сепак, оние мала разлика не ќе влијае на целата стил на костимот.
1, Големина : Било која големина на располагање, вклучувајќи мали,средни,големи,и плус големина/прекумерно
Големина На Табелата
Гр Големина
НИ Големина
Велика БРИТАНИЈА Големина
Кина Големина
Bustcm
Половината(cm)
Хип(cm)
32
4
6
xs
82
66
90
34
6
8
S
86
70
94
36
8
10
М
90
74
98
38
10
12
L
94
78
102
40
12
14
XL
98
82
106
42
14
16
XXL
102
96
110
2, Боја : следните боја е бојата на одборот на тешки сатен. Може да се земе како референца. И ако го изберат друг материјал како chiffon, свила сатен, ние, исто така, може да обезбеди точна боја одбор за вас.
Забелешка : Различни LCD покажува малку поинаква боја.Ако не можете да прифати боја разлика,ве молиме да бидат сериозни за тоа.ви благодариме!
3, Силуета : Сирена, Империја, А-Линија,бал, Обвивка/Колумна, Плус големина/Прекумерно
4, со Должина : Т-должина, Коленото Должина, Кат должина, Понесете воз, Капелата воз, Полу-катедрала воз, Катедралата воз, или Кралската Воз достапни
5, Пакување : Polybag, картон, сад
6, Минимална Цел Количество : 1 парче, (мали и големи oders се добредојдени)
7, Време на испорака : 15-30 дена
8, Цена Опсег : -300 ФОБ Шангај
9, Стави свој логоа и етикети на производи
10, Направи сопствени фустани како што е предвидено слики
11, Испорака : Од Шангај, Кина преку EMS,ТНТ,UPS или DHL
12, ви Помогне да не падне-превозот
13, ве Молиме внимание
а. Цел повеќе, поголем попуст
б. Ние не прават профит од превозот бесплатно
Сатенски Боја шема


Други карактеристики

Големина:
XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL, 4XL
Посебни Употреба:
Носии
Пол:
Жените
Материјал:
Полиестер
Компоненти:
Фустани
Извор Тип:
Историски
Тип На Објект:
Се поставува
Број На Модел На:
SC-302
Знаци:
Ноќта на вештерките

Најдобри понуди

Топла Коса Сонце Цвет Бебе Headband Headwear Додатоци И Шарени Babywear ДевојкиЖенитеУнисекс Прилагодено Мода Новина Еластичен
  • Неодамнешно

Топла Коса Сонце Цвет Бебе Headband Headwear Додатоци И Шарени Babywear ДевојкиЖенитеУнисекс Прилагодено Мода Новина Еластичен

143.52 DEN 36.00

Топла Коса Сонце Цвет Бебе Headband Headwear Додатоци И Шарени Babywear ДевојкиЖенитеУнисекс Прилагодено Мода Нови

Вистинска Кожа Виткање Книга Стил Стојат Паричникот Флип Случај за Sony Xperia М5 E5603 E5606 E5653 лична Карта Носителот
  • Неодамнешно

Вистинска Кожа Виткање Книга Стил Стојат Паричникот Флип Случај за Sony Xperia М5 E5603 E5606 E5653 лична Карта Носителот

431.52 DEN 388.00

Вистинска Кожа Паричникот Случај за Sony Xperia М5 E5603 E5606 E5653 Опис : 1.100% Сосема нов и добар квалитет.2,го Заштит

10yards/многу Небото Сино Пати во Текот Еластична Со Златна Фолија Морска Школка Печати Коса Додатоци НЕПРИЈАТЕЛ за Еластична
  • Неодамнешно

10yards/многу Небото Сино Пати во Текот Еластична Со Златна Фолија Морска Школка Печати Коса Додатоци НЕПРИЈАТЕЛ за Еластична

191.04 DEN 160.00

!!!Напомена 1 : Мешани Цел Износ $10, Бродот со брзо e Packet или Кина Пост Регистрирани Воздух Mail!!!Напомена 2 : Д

5/8 Пурпурна Пати во Текот Еластична со Златна Фолија Водител на Печатење НЕПРИЈАТЕЛ за DIY Headwear Коса Додатоци Лента 10Yards/многу
  • Неодамнешно

5/8 Пурпурна Пати во Текот Еластична со Златна Фолија Водител на Печатење НЕПРИЈАТЕЛ за DIY Headwear Коса Додатоци Лента 10Yards/многу

191.04 DEN 160.00

!!!Напомена 1 : Мешани Цел Износ $10, Бродот со брзо e Packet или Кина Пост Регистрирани Воздух Mail!!!Напомена 2 : Д

STARPAD За 110CC Младенче хоризонтална алуминиум цилиндар блок 110 групи на алуминиум цилиндар Цилиндричен Мотор Штелување Делови
  • Неодамнешно

STARPAD За 110CC Младенче хоризонтална алуминиум цилиндар блок 110 групи на алуминиум цилиндар Цилиндричен Мотор Штелување Делови

DEN 6480.00

Ова е хоризонтален цилиндар 110 групи на алуминиум Вклучува : цилиндар, клипот, клипот прстени, pin картичк

Жешка!! 2017 InnJoo Fire3 мини Случај Нов Пристигнување 5 Бои, Фабрика Директни Флип Кожа Ексклузивни Случај За InnJoo Fire3
  • Неодамнешно

Жешка!! 2017 InnJoo Fire3 мини Случај Нов Пристигнување 5 Бои, Фабрика Директни Флип Кожа Ексклузивни Случај За InnJoo Fire3

205.92 DEN 187.00

Добредојдовте во продавницание сме посветени на Обезбедување на Најдобри производи и Услуги,бренд вод

Sallyhair Длабоко Бран 12strands/pack 1 пакет/многу Синтетички Плетење Капчиња Плетенки Коса Темноцрвена Боја најголемиот Дел
  • Неодамнешно

Sallyhair Длабоко Бран 12strands/pack 1 пакет/многу Синтетички Плетење Капчиња Плетенки Коса Темноцрвена Боја најголемиот Дел

420.00 DEN 273.00

Производи ДеталиГубење На ОбјектотСинтетички длабоко бранМатеријалВрвен квалитет Kanekalon синтетички Вл

Топла Европската Паун Булчински Тиара Кристал Свадба коса додатоци кристал дизајни Quinceanera Tiaras Церемонија Круни HG624
  • Неодамнешно

Топла Европската Паун Булчински Тиара Кристал Свадба коса додатоци кристал дизајни Quinceanera Tiaras Церемонија Круни HG624

575.52 DEN 518.00

W e l c o m e t o u r s t o r eAnswer : ___________________________ Note : 1 : Било која цел вкупна вредност пониска од $3 Брод Кина Пост Оби