2017 оригинални MINI60 1 - 60 Mhz Нови Bluetooth Андроид verison HF МРАВКА SWR Антена Аналитичар Метар

2017 оригинални MINI60 1 - 60 Mhz Нови Bluetooth Андроид verison HF МРАВКА SWR Антена Аналитичар Метар

DEN 5061.00
-5 %
DEN 5327.52

Количина на стоки


2017 Нови Bluetooth Андроид verison HF МРАВКА SWR Антена Аналитичар Метар
КАРАКТЕРИСТИКИ мини големина на : 9.1*5.3*2.5 cm тежина : 300g со 3.7 v li-on 1500ma батеријата(батерија) Поддршка за Андроид 2.2 -4.0 или нова верзија, поддржува 310 инчен мобилен телефон и таблет, поддршка на windows преку софтвер Софтверот преземање :
http :
//uploadingit.com/file/view/97nusbbxxywvvwjn/mini60%20data.zip
Bluetooth конекција метод :
1, инсталација на софтвер Andrews
2 , притиснете го ПОСТАВИТЕ копчето за да отворите талент PC линк
3 Притиснете го копчето НАДОЛУ за да се потврди dc вклучете ја Bluetooth антена глава
4 Отворете Bluetooth телефон поврзан со денот назначен за 1234
5 Отворете Андроид софтверот кликнете на линкот поттикнува на конекција точка на скенирање е завршена успешно
Автоматски антена SWR аналитичар Хардвер : Прецизни и само-calibrating reflectometer дизајн мерки напред и да се одрази на сигнали и отпорност Прикажување на податоци 2x16 со факултативниот светлото Прецизност ДДС сигнал генератор (AD9851) се користи како сигнал извор USB порт само за полнење на батеријата Ѕвончето
Работење : Прирачник за контрола на опцијата се прикажува SWR и комплексна отпорност на избраните фреквенции за Автоматско скенирање резултати се прикажани како фреквенции на најниско SWR и комплексна отпорност на Батеријата работат за областа користите или да ги користите надворешни 13.8 V ѕид адаптер за заштеда на Енергија режими Мулти-точка калибрација за подобри точноста Инструмент Способности : Мерка антена електрични параметри : SWR, отпорност (отпор + reactance), capacitance, inductance Мерка feedpoint отпорност Мерка земјата загуба Прилагоди антена приемници и да се одреди тежината Мерка inductors и кондензатори Мерка coax далновод (SWR, должината, брзината фактор, приближното П и загуба, resonant фреквенција, и отпорност) се Измери и одреди оптимален прилагодувања за подесување stubs : SWR, приближното П, resonant фреквенција, пропусен опсег, отпорност Утврди карактеристична отпорност на далновод се Утврди должина на ¼ и ½ бран етапно усвојување линии Коаксијален Кабел Загуба Утврди тјунер на антената на косата Мерка balun загуба Мерка inductor П Проценка кварцен кристал параметри Мерка магнетни јамка резонанца и SWR СПЕЦИФИКАЦИИ Фреквенција Генерација & Контрола : 1 - 60 Mhz Извор отпорност : 50 Ohms Стабилност : +/- 100 ppm Спектрален Чистота : Хармоници ќе го надолу >- TBD d B над 60 MHz Чекор Големина : Корисник конфигурираат зголемувања на 100 Hz, 1 k Hz, 10 k Hz, и 100 k Hz Употребливи Мерен Опсег : SWR : 1.0 да 9.99 Отпорност : прибл. 5 до 2000 ohms Прилагодливи : 2.0 Volts pp (typ) 3.7 v li-on батерија Надворешни : 12 до 14 Volts DC, 500m A RF Излез : Напојување : DC 12-14 V
Контроли : Притисни копчиња (5) : "Режимот", "Бенд", "Конфигурирај", "Скенирање", "До", "Долу" Прекинувач : "Моќ" USB : Mini-B receptacle Надворешна сила : 2.1 mm Моќ Џек (центар pin позитивни)


Други карактеристики

Бренд Име:
dower мене
Број На Модел На:
mini60
Компатибилен Марка/Модел:
Никој

Најдобри понуди

Топла Европската Паун Булчински Тиара Кристал Свадба коса додатоци кристал дизајни Quinceanera Tiaras Церемонија Круни HG624
  • Неодамнешно

Топла Европската Паун Булчински Тиара Кристал Свадба коса додатоци кристал дизајни Quinceanera Tiaras Церемонија Круни HG624

575.52 DEN 518.00

W e l c o m e t o u r s t o r eAnswer : ___________________________ Note : 1 : Било која цел вкупна вредност пониска од $3 Брод Кина Пост Оби

Топла Продажба Черепот Маски Маскирна Тактички Маска Отворено Воена Полно Лице Заштита На Лов Маска За Партијата Ноќта На Вештерките
  • Неодамнешно

Топла Продажба Черепот Маски Маскирна Тактички Маска Отворено Воена Полно Лице Заштита На Лов Маска За Партијата Ноќта На Вештерките

1391.52 DEN 1141.00

Добредојдовте на Големо и Мало Dropship Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во Листата на Ж

Јапонија и Јужна Кореја титаниум челик помеѓу мажите хривнија едноставна темперамент магнетни здравје широк верзија хривнија
  • Неодамнешно

Јапонија и Јужна Кореја титаниум челик помеѓу мажите хривнија едноставна темперамент магнетни здравје широк верзија хривнија

1151.04 DEN 864.00

торбаДобредојдовте во мојата продавницаДобредојдовте во мојата продавница продавница! Како стоки на с

STARPAD За 110CC Младенче хоризонтална алуминиум цилиндар блок 110 групи на алуминиум цилиндар Цилиндричен Мотор Штелување Делови
  • Неодамнешно

STARPAD За 110CC Младенче хоризонтална алуминиум цилиндар блок 110 групи на алуминиум цилиндар Цилиндричен Мотор Штелување Делови

DEN 6480.00

Ова е хоризонтален цилиндар 110 групи на алуминиум Вклучува : цилиндар, клипот, клипот прстени, pin картичк

Црното/Хром Харли Мотоцикл Дуна Масти Боб Daymaker 4.65 Двоен led светилки Висока Зрак и Ниска Зрак Двојно Двојна Светилка
  • Неодамнешно

Црното/Хром Харли Мотоцикл Дуна Масти Боб Daymaker 4.65 Двоен led светилки Висока Зрак и Ниска Зрак Двојно Двојна Светилка

5232.00 DEN 4918.00

Црното / Хром Харли Мотоцикл Дуна Масти Боб Daymaker 4.65" Двоен led светилки Висока Зрак и Ниска Зрак Двојно Дво

10yards/многу Небото Сино Пати во Текот Еластична Со Златна Фолија Морска Школка Печати Коса Додатоци НЕПРИЈАТЕЛ за Еластична
  • Неодамнешно

10yards/многу Небото Сино Пати во Текот Еластична Со Златна Фолија Морска Школка Печати Коса Додатоци НЕПРИЈАТЕЛ за Еластична

191.04 DEN 160.00

!!!Напомена 1 : Мешани Цел Износ $10, Бродот со брзо e Packet или Кина Пост Регистрирани Воздух Mail!!!Напомена 2 : Д

Жешка!! 2017 InnJoo Fire3 мини Случај Нов Пристигнување 5 Бои, Фабрика Директни Флип Кожа Ексклузивни Случај За InnJoo Fire3
  • Неодамнешно

Жешка!! 2017 InnJoo Fire3 мини Случај Нов Пристигнување 5 Бои, Фабрика Директни Флип Кожа Ексклузивни Случај За InnJoo Fire3

205.92 DEN 187.00

Добредојдовте во продавницание сме посветени на Обезбедување на Најдобри производи и Услуги,бренд вод