Бесплатен превозот за 2,5 w ласерска Висока моќ 450nm сина ласерски глава модул co2 laser гравирање ttl црвено 2500mw ласерски глава diy cnc рутер

Бесплатен превозот за 2,5 w ласерска Висока моќ 450nm сина ласерски глава модул co2 laser гравирање ttl црвено 2500mw ласерски

DEN 3830.00
-30 %
DEN 5472.00

Количина на стоки

Ласерски модул за етикетата! Се изгради HCZ бренд Ласерски модул опис: бранова Должина : 450 NM Моќност : 2.5 W Струја : 1А-5 A влезен Напон : DC 12 V AC Со 12 V DC напојување Најмалата точка на фокус : 0.5 mm,големата моќ ласерски modlue,точка на фокус е малку поголем. Забелешка : Овој ласерски модул е целиот сет,вклучуваат ласерски диск,напојување,очила заштита, insisit TTL,фокус може да се прилагоди. Тоа може да биде изработен од дрво, бамбус, пластика, пена резба, не може да се врежани транспарентен , белата боја е во зависност од производот може да биде. Во исто време, исто така може да се намали на материјал, може да биде втор-намалување на калај жица, но, исто така, остави траги во алуминиумска површина, други метали не можат да се намали резба. Нашите производи се увезуваат ласерски диоди како основни состојки, најнови комуникации класа ласер производство на опрема за технологија и технологијата што се користи во производството на индустриски ласери за да се произведуваат високо-перформанси индустриски апликации, ласери, со други слични производи не се споредливи предности. Постојан струја интелигентни повратни информации контрола коло ● Висока ефикасност и висок transmittance оптички систем; Ниска потрошувачка на енергија, добра стабилност, и може да работи континуирано за долго време. По септември 10 за да ја испратите око кутија


Други карактеристики

Број На Модел На:
2500mW

Најдобри понуди

CO2 Ласерот Главата Носителот Печат Engraver K40 3020 Дел Главата Планината 20 Огледало 18 Фокус Леќа 50.8 mm Фокусна Должина
  • Неодамнешно

CO2 Ласерот Главата Носителот Печат Engraver K40 3020 Дел Главата Планината 20 Огледало 18 Фокус Леќа 50.8 mm Фокусна Должина

1679.52 DEN 1394.00

CO2 Ласерот Главата Печат Engraver K40 3020 Дел Главата Планината 20 Огледало 18 Фокус Леќа 50.8 mm Фокусна Должина со

8 Метри СЕДИШТЕТО отвори Заврши појас HTD 3M-20 20mm 6090 1290 1390 1410 1325 CO2 ласерско сечење гравирање машина синхрони времето
  • Неодамнешно

8 Метри СЕДИШТЕТО отвори Заврши појас HTD 3M-20 20mm 6090 1290 1390 1410 1325 CO2 ласерско сечење гравирање машина синхрони времето

DEN 2207.52

8 Meters / Многу HTD Времето Појас 3 M 3мм Теренот 20mm Широк DIY CNC Ласерски Роботиката Гравирање Машина за СечењеТ

Бесплатен Превозот 3 оска NC Студио PCI движење ncstudio контрола на картичката во собата за CNC рутер Гравирање Мелење машина
  • Неодамнешно

Бесплатен Превозот 3 оска NC Студио PCI движење ncstudio контрола на картичката во собата за CNC рутер Гравирање Мелење машина

1679.04 DEN 1595.00

Корисниците едноставно да се спаси обработени датотеки во одреден директориум, Ncstudio Може да управуваат

Гравирање машина додатоци вретено светла машина светла работа светла led CNC машина алатка додатоци 12V светла
  • Неодамнешно

Гравирање машина додатоци вретено светла машина светла работа светла led CNC машина алатка додатоци 12V светла

1353.60 DEN 1286.00

Гравирање машина додатоци вретено светла машина светла работа светла led CNC машина алатка додатоци 12 V св