Топла продажба година ATC CNC машина 1325 / олеснување резба на дрво машина/Авто алатка промени со 9.0 kw

Топла продажба година ATC CNC машина 1325 / олеснување резба на дрво машина/Авто алатка промени со 9.0 kw

DEN 907200.00

Количина на стоки


ве молиме кликнете на оваа референтна производ : )
Пред да направите исплата ,ве молиме контактирајте ме за повеќе детали !
Алис meng Mail : export12"на"acctekcnc. како да се дозволи машина за работа."Acc Tek" е од "точност технологија",кој е и ќе биде нашата цел во секое време! "Acc Tek" брендирани CNC рутери и ласерски секачи се добиени значителни достигнувања во дизајнот на прецизна машина резба, како и уметничка резба технологија.
Информации за контакт
Алис meng
Mail : export12/на/acctekcnc. Колку треба да се плати за мојата цел ?Она што е процесија на овој купување?
Одговор : ние ја прифати TT од страна на банката.01/300мм 4 X,Y,Z Repositioning Точност : ±0. откако испративме на вашата исплата.0 KW HSD(Италија)/9kw Changsheng (Кина) 13 Вретеното Брзина 0-24000 RPM 14 Вози Мотори серво мотор Yaskawa Јапонски 750w 15 Работен Напон AC380 V/50/60 Hz,3 PH (Опција : 220 V)) 16 Команда Јазик G Код 17 Оперативен Систем Тајван Syntec Систем за Контрола 18 Компјутерски Интерфејс со USB / Ethernet 19 Флеш Меморија 512 M 20 Collet ER32 21 X,Y Резолуција 22 Софтвер Компатибилност Type3/Ucancame V9 софтвер (Опција : Artcam софтвер) 23 Работи Средина Температура Од 0 - 45 Centigrade 24 Релативна Влажност 30% - 75% 25 Пакување Големина 3520*2250*1900mm 26 N.
Дрво, производи : глас кутија, игра кабинети, компјутерски маси, машини за шиење маса, инструменти. кога машината е подготвен , ние ќе ги преземат слики со тебе, и потоа можете да го направите баланс. ние знаеме како да го поправат проблемот во секој делови easliy.Добро прилагодени за обработка на панел, изолациони материјали,пластични,епоксидна смола,јаглерод мешано сложени,итн.
Машина за детали : Авто алатка промени со 9. Дали сте фабрика или трговското друштво ?
Одговор : Ние сме производител .0 kw
Параметар : Авто алатка промени со 9.0 kw
За нас
1. така добредојдовте да ја посетите нашата фабрика
Пакување & Испорака
Компанијата Информации
Jinan Acc Tek Машини Co. Како за вашата услуга по продажбата ?Може вашиот инженер зборуваат течно англиски?
Одговор : ние нудиме sercice од имаш машина, вклучувајќи и како да ја инсталирате машината, како да се користи машината. Работна Брзина 50000mm/min 12 Вретено Моќ 9., Ltd е лоцирана во висока технологија, индустрија зона на Jinan,која е специјализирана во производство на CNC и ласерски машини од 2005 година.
Нашата компанија е посветен на истражување и развој на резба CAD/CAM технологија и CNC технологија.0 kw НЕМА Опис Параметар 1 X,Y,Z,Б Работна Површина 1300x2500x300mm 2, Табела Големина 2150×3420mm 3 X,Y,Z Патуваат Прецизноста на Позиционирањето ±0.com
Whatsapp : +8618353179068
Skype : acctek12
. можете да го направите 30% претплата на прв, а потоа ние ќе почне да се направи производство.
Работни Примероци :
Мебел : дрвени врати, кабинети. како само машина направени од себе ,квалитетот може да им се верува, и најважно е што може да направи подобро serivce по продажбата. Брза Патување го Оценувате 80000mm/мин 11 Max.Мебел : идеално погоден за обработка кабинет вратата,дрвена врата,цврсто дрво мебел,панел мебел,канцелариски мебел,прозорци,маси и столици,итн. Плоча, канцеларијата на дрво и мебел, маси, столови, врати и прозорци. тој може да зборува многу добро англиски , па тој може да се slove проблемот во кратко време.com Skype : acctek12
Топла продажба 2016 година ATC CNC машина 1325 / олеснување резба на дрво машина/Авто алатка промени со 9.0 kw
Примена : Авто алатка промени со 9. нашите инженер има многу години на искуство за cnc машина услуга . јас ќе го испратам на машина за вас. Потрошувачка На Енергија (Без Вретено) 8. и така натаму. Ние се реализира на индустријализацијата на компјутеризирана нумеричка контрола на технологијата.


Други карактеристики

Бренд Име:
ACCTEK
CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
AKM1325D Авто алатка промени со 9.0 kw
Вретено:
Италија HSD 9.0 kw воздух за ладење вретено мотор
возачот и моторни:
Detal серво мотор/Yaskawa серво мотор
Табела:
Т слот и Вакуум маса во комбинација
упатство:
Тајван hiwin линеарна водич железнички
систем:
Weihong NK105 систем за контрола/systec
работна површина:
1300*2500*200mm
Алатка Тип:
Рингишпил(диск)алатка промени со 8 парчиња на алатки
Инвертер:
Fuling инвертер
Напон:
220V една фаза/380V 3Ph
Големина:
Може да изменуваат

Најдобри понуди

300мм дигитални топла фолија печат печатење машина Полу-Автоматска Дигитална Етикета Печатач DC300TJ 200dpi Flatbed печатач
  • Неодамнешно

300мм дигитални топла фолија печат печатење машина Полу-Автоматска Дигитална Етикета Печатач DC300TJ 200dpi Flatbed печатач

DEN 68862.24

300мм дигитални топла фолија печат печатење машина ПолуАвтоматска Дигитална Етикета Печатач DC300 TJ 200dpi Flat

Најдобар Квалитет 1064nm Заштитна Прозорец 22.35*4mm Кварц Спои Sillcon Објектив за Прирачник за Гравирање Машина Име YAG Машина
  • Неодамнешно

Најдобар Квалитет 1064nm Заштитна Прозорец 22.35*4mm Кварц Спои Sillcon Објектив за Прирачник за Гравирање Машина Име YAG Машина

DEN 331.20

Најдобар Квалитет 1064nm Заштитна Прозорец 22.35*4mm Кварц Спои Sillcon Објектив за Прирачник за Гравирање Машина

Топла продажба ласерски конкретни машина за сечење/керамичка плочка ласерски машина за сечење/ласерски сече акрилик торта toppers
  • Неодамнешно

Топла продажба ласерски конкретни машина за сечење/керамичка плочка ласерски машина за сечење/ласерски сече акрилик торта toppers

DEN 151200.00

Сингапур увезени од леќи и огледала .0 софтвер, упатството за корисникот Ruida или Leetro Контролер USB интерфе

Бесплатен превозот JK-K3020 220v Ласерско Гравирање Машина со CO2 Ласерска Цевка,гравирање и печатење Моќност 40W cnc ласерски
  • Неодамнешно

Бесплатен превозот JK-K3020 220v Ласерско Гравирање Машина со CO2 Ласерска Цевка,гравирање и печатење Моќност 40W cnc ласерски

47472.00 DEN 43674.00

Добредојдовте на нашата продавницаМодел : 2030Ласерски цевка : 40 WМашина сина боја & бела,Црвена & Бела,жолт

Производство на вода чилер CW5200 150w 180w од нерѓосувачки челик, јаглероден челик сечење 1390 1313 метални ласерски машина
  • Неодамнешно

Производство на вода чилер CW5200 150w 180w од нерѓосувачки челик, јаглероден челик сечење 1390 1313 метални ласерски машина

DEN 367200.00

Ќе има попуст ако контактирајте ме !!!Watting за вашето барање Ласерско гравирање и сечење или Lasercut 8.0 софтве

500mw DIY десктоп ласерско гравирање машина, ласерски engraver сечење означување машина DIY Мини плотер работна површина 21*25cm
  • Неодамнешно

500mw DIY десктоп ласерско гравирање машина, ласерски engraver сечење означување машина DIY Мини плотер работна површина 21*25cm

DEN 4362.72

Машината е групи на делови ,ние ќе ви испратиме се инсталира рачно ,Ние ќе набавка на софтвер и упатство