500mw DIY десктоп ласерско гравирање машина, ласерски engraver сечење означување машина DIY Мини плотер работна површина 21*25cm за играчка

500mw DIY десктоп ласерско гравирање машина, ласерски engraver сечење означување машина DIY Мини плотер работна површина 21*25cm

DEN 4362.72

Количина на стоки

Машината е групи на делови ,ние ќе ви испратиме се инсталира рачно ,Ние ќе набавка на софтвер и упатство и да ти кажам како да се работи на машина Кливленд. Функција Единица димензии : 40cm *37cm * 19 cm (L * W * H) Гравирање површина : 210 mm × 250 mm, Ласерски моќ : 500m W Моќ ласерски напојување : 12 V Влезен напон : 12 V Axial : X Y Точност : 0.1 mm Главните карактеристики се : приказ скулптура, контура скулптура, sculptural објекти под слабо светло позиционирање 1, максимална е 21*25 centímetros и Неограничен скулптура висина 2, висината на подвижен маса скулптура не се ограничи големината на објектот да биде врежано, можете да * работи директно (на пример, врежан директно на десктоп табела) 3, полн алуминиум + акрилик производство, постабилна . 4,.10мм дебелина на plexiglass, да се подобри точноста 5, ласерски поддршка за да се прилагоди на сила, може да се прилагоди на сила според потребите 6, поддршка на три-оската врски, слаба светлина за позиционирање, фан и други задржани функционални области, лесно да се надополни 7, лесен за користење на софтвер, слободен надградби за живот. Овој тип на ласерско гравирање машина не може да издлаби следниве материјали : метал (без оглед на дебелината), камен, керамика, накит жад, рефлексивни материјал, светлината-емитирачки материјал за Овој тип на ласерско гравирање машина може да се евидентираат следниве материјали : дрво, пластика, хартија, бамбус, рогови, некои кожни, пластични телефон школка, гума глава, photosensitive глава, сунѓерот хартија. Сечење на материјалот е само хартија и тенки пена Превозот Листата :
Пакет
Гравирање ефект ,продолжува да испраќате


Други карактеристики

боја:
Не ласерски, 500mw, 1000mw, 1600mw, 2500mw, 5500mw, 6500mw
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
500mW
CNC или Не:
Нормално
Бренд Име:
YZJGDKJ
Модел:
V4-S2125M
Моќта на чекање:
Еднонасочна струја (dc)
Боја Класификација:
500mW
DIY:
ласерско гравирање машина
Гравирање Машина:
По повод одбележувањето машина
Мини мали плотер:
График Плотер

Најдобри понуди

Производство на вода чилер CW5200 150w 180w од нерѓосувачки челик, јаглероден челик сечење 1390 1313 метални ласерски машина
  • Неодамнешно

Производство на вода чилер CW5200 150w 180w од нерѓосувачки челик, јаглероден челик сечење 1390 1313 метални ласерски машина

DEN 367200.00

Ќе има попуст ако контактирајте ме !!!Watting за вашето барање Ласерско гравирање и сечење или Lasercut 8.0 софтве

Нови T6-1 Алуминиум минијатурни табела saw висока прецизност 24V DC 7000RPM машина за сечење DIY пили прецизност столарија пила
  • Неодамнешно

Нови T6-1 Алуминиум минијатурни табела saw висока прецизност 24V DC 7000RPM машина за сечење DIY пили прецизност столарија пила

DEN 3792.00

T6 Алуминиум минијатурни табела saw висока прецизност 24 V DC 7000 RPM машина за сечење DIY модел пили прецизност

Најдобар Квалитет 1064nm Заштитна Прозорец 22.35*4mm Кварц Спои Sillcon Објектив за Прирачник за Гравирање Машина Име YAG Машина
  • Неодамнешно

Најдобар Квалитет 1064nm Заштитна Прозорец 22.35*4mm Кварц Спои Sillcon Објектив за Прирачник за Гравирање Машина Име YAG Машина

DEN 331.20

Најдобар Квалитет 1064nm Заштитна Прозорец 22.35*4mm Кварц Спои Sillcon Објектив за Прирачник за Гравирање Машина