Најдобра Продажба На Автоматско Табела Врвот Вакуумско Пакување Машина

Најдобра Продажба На Автоматско Табела Врвот Вакуумско Пакување Машина

DEN 18240.00
-5 %
DEN 19200.00

Количина на стоки


Опис На Производот :
1. DZ-260 вакуумско пакување машина е погоден за пакување на објекти во мали димензии,
како и материјали како што се пари, финансиски документи, ваучери итн.
2. Овој пакет е поставена со функција на чешла вакуум, изолирање, peinting во еден процес и, за различни пакување, материјали и услови, со прилагодливи уреди за вакуум, се топло-запечатување температура и време, па како за корисниците за да се добие оптимален избор и прилагодување за оптимален ефект на пакување
Технички paramters :
Модел : DZ-260 Вакум комората големина на : 280*385*50 мм Најниска вакум комората Притисок : 1.32 Kpa Топлина-запечатување големина : 260 mm извор на Енергија : 110 V/220 V,650w Димензија : 500*340*380 мм Тежина : 36 кг
1. Оваа вакуумско пакување машина имаат положено CE и ISO9001 : 2000 одобрени.
2.Системот за контрола : Computer Control Panel, постојат многу за контрола на начинот на избирање на клиенти
3.Вакуум Пумпа : строга квалитетот испитување systom осигуреното топлината на вакуум packaing машина runned непречено, (Различни бренд и издувните пристаништа на вакуум пумпа може да се конфигурира според клиенти спецификации)
4.Машина Капак Gemel : Специјални дизајнирани gemel уред на машина капак кој може да се намали работната интензитет драматично во секојдневниот работен век
5.Главната структура е материјал : Главен структурата материјал на вакуум пакувања машина е 304 од не ' рѓосувачки челик, кои insures на прекрасен изглед и antisepticise во сериозна cauterization околност
6."V" тип капак заптивка : "V" тип капак заптивка е направен од висока густина на материјалот кој се продолжи со користење на живот и погоден за носене во секојдневна употреба, тоа е исто така намалена замена на времето и трошоците за производство
7.Тешки се движат тркала (со кочница) : движење На тешки тркала со висока носечка способност, што го прави клиентите се движат лесно
Вакуум храна пакување машина е опремен со автоматска обработка на правосмукалка, изолирање, печатење, ладење, кој се користи во вакуум пакувања за храна, фармацевтски, водни, хемиски и електрични индустрии.
·Тоа може да се спречи производи од oxidization и mildew, како и корозија и влага, одржување на квалитет и свежина и продолжување на време за складирање
Каков вид на производи можам вакуум печат?
Вакуум sealers може да се користи за да вакуум пакет повеќето видови на храна, како и предмети за домаќинството. Сепак, постојат одредени насоки кои треба да се следат за да се зголеми можностите на вашиот вакуум sealer :
Зеленчук не треба да биде вакуум запечатени свежи. Тоа е најдобро да се blanch нив (ставете ја во врела вода се додека се топли, но сепак крцкава), потоа се потопуваат во мраз вода за да го запрете готвење процес. Ова ќе им овозможи на зеленчук, за да се задржи нивната боја и цврстина. Тогаш може да се продолжи со вакуум запечатување. Исто така можете да го замрзнете свеж зеленчук и потоа продолжи вакуум запечатување процес. Ако ова не е проследено, тие ќе емитираат гас по тие биле вакуум запечатени што ќе се меша со вакуум печат на кесата.
Секоја храна, како што се месо или риба, која е многу влажна, најдобро е вакуум запечатени по тоа е замрзнат. Вишокот на влага во храната ќе се меша со запечатување фаза. Исто така, повеќе деликатна храна, како што се лебот или плодот, кој се очекува да биде компресирана под притисок на вакуум запечатување исто така, треба да биде замрзнат прво да им помогне на производот се одржи својата форма.


Други карактеристики

Моќност (W):
200W
Извор На Енергија:
Електричен
Број На Модел На:
vac
сертификација:
CE
Напон (V):
110V/220V
Домување Материјал:
Нерѓосувачки Челик
комора големина:
28*38*5cm
Напон:
220V or 110V
Запечатување големина:
260*10мм
Запечатување брзина:
1-5 торби/Мин

Најдобри понуди

XEOLEO Домаќинство Кафе мелница 150W Електрична мелница за Кафе Црна/Црвена Кафе милер од не ' Рѓосувачки челик Сечилото 60MM
  • Неодамнешно

XEOLEO Домаќинство Кафе мелница 150W Електрична мелница за Кафе Црна/Црвена Кафе милер од не ' Рѓосувачки челик Сечилото 60MM

4128.00 DEN 3633.00

150 W Електрична мелница за Кафе хопер капацитет : 250gСечилото дијаметар : 60mmМоторни Брзина : 3000Напон : 220 V / 5

Бесплатен превозот Милиони зрна ultrafine прав машина за домаќинство Кинески медицински материјали мелење машина за Кафе Брусилки
  • Неодамнешно

Бесплатен превозот Милиони зрна ultrafine прав машина за домаќинство Кинески медицински материјали мелење машина за Кафе Брусилки

13920.00 DEN 6960.00

[xlmodel][производи][30106] кујнски апарати за домаќинство[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа Добредојдовте на вас

Херој Мелница За Кафе Грав Мелница Рака Мелница Мелница Мини Преносни Рачно Изработени Кафе Машина За Домаќинство Дробилката
  • Неодамнешно

Херој Мелница За Кафе Грав Мелница Рака Мелница Мелница Мини Преносни Рачно Изработени Кафе Машина За Домаќинство Дробилката

DEN 1128.00

Херој Мелница За Кафе Грав Мелница Рака Мелница Мелница Мини Преносни Рачно Изработени Кафе Машина За Д

TINTON ЖИВОТ Електрични Кафе Зачин Мелница Создателот со Нерѓосувачки Челични Ножеви Грав Мелница Билки Ореви Moedor де Кафе
  • Неодамнешно

TINTON ЖИВОТ Електрични Кафе Зачин Мелница Создателот со Нерѓосувачки Челични Ножеви Грав Мелница Билки Ореви Moedor де Кафе

1526.40 DEN 763.00

TINTON ЖИВОТ Електрични Кафе Зачин Мелница Создателот со Нерѓосувачки Челични Ножеви Грав Мелница Билки О