2-200g Нов Тип на чај мерење машинско, жито,медицина семе сол пакување машина, прав додатен

2-200g Нов Тип на чај мерење машинско, жито,медицина семе сол пакување машина, прав додатен

DEN 10560.00

Количина на стоки

2-200g мали сув зачин во прав додатен машина со мерење
Овој производ е одличен инженери внимателно проучување дизајн, употребата на microcomputer контрола на оптичка технологија, висока прецизност, брз, добар квалитет, решавање на традиционалните чај пакување мачна процес. Автоматско dosers неколку труд сразмерна количина на производството чај и чај продавница е добар помошник. Applicaton Погоден за чај, храна, храна, семиња, овошје, житарки форма хемикалии и лекови, микро и мали компоненти како што се општите не-леплива цврсти материјали. Карактеристики 1 : microcomputer контрола на само-енергија, така што повеќе прецизни и точни издавање, брзо, целосно автоматизирана издавање процес. 2 : контакт материјал делови сите не ' рѓосувачки челик, не се контаминирани материјали. 3 : двоен шок структура, машината работи без проблеми, ниско ниво на бучава 4 : мали димензии, мала тежина. 5 : минимална потрошувачка на енергија конзервација. 6 : вертикален фрлање хранење, не се притисне на материјална штета, особено за кршливи материјали за пакување. 7 : Шоу Пакет тежината и бројот на пакети. 8 : Прилагодлив пакување брзина. 9 : Set прекумерна тежина аларм. 10 : нерѓосувачки челик, никогаш не рѓа. Спецификација Пополнување на ветер : 10-25 пати / мин Предмет : општа particulate материјал Димензии : 38 × 32 × 52cm Напојување : 220 V & 110 V Моќ : 15 W Пополнување Тежина : 2-200 G Пополнување на Точноста : 0-0 .3 G (во зависност од материјалот) Тежина : 15 KG
Слика на прав пакување машина
Пополнување на примерокот


Други карактеристики

Број На Модел На:
FZ-200
Извор На Енергија:
Електричен
сертификација:
CE
кориснички:
Yes
машина:
granule пополнување на машина
моќност:
300W
Пополнување Брзина:
10-25 пати / мин
Опсегот:
општи particulate материјал
Димензии:
38 * 32 * 52cm
Напон:
110V /220v
Пополнување На Точноста:
0-0 .3 G (во зависност од материјалот)
Тежина:
Гаранција:
1 година

Најдобри понуди

Нови кина производи за продажба, тежина и големина на пакување машина/дигитално мерење машина/прав пополнување на машина
  • Неодамнешно

Нови кина производи за продажба, тежина и големина на пакување машина/дигитално мерење машина/прав пополнување на машина

10560.00 DEN 10032.00

2200g мали сув зачин во прав додатен машина со мерењеОвој производ е одличен инженери внимателно проучува