110V/220V во Прав,granule,шеќер,сол,грав,кафе,таблет пополнување на машина, пакување машина

110V/220V во Прав,granule,шеќер,сол,грав,кафе,таблет пополнување на машина, пакување машина

DEN 28800.00

Количина на стоки

100-2500g Нов Дизајн Топла продаде во прав пакување машина,Чај тежина на машина
Овој производ е одличен инженери внимателно проучување дизајн, употребата на microcomputer контрола на оптичка технологија, висока прецизност, брз, добар квалитет, решавање на традиционалните чај пакување мачна процес. Автоматско dosers неколку труд сразмерна количина на производството чај и чај продавница е добар помошник. Applicaton Погоден за чај, храна, храна, семиња, овошје, житарки форма хемикалии и лекови, микро и мали компоненти како што се општите не-леплива цврсти материјали. Карактеристики 1 : microcomputer контрола на само-енергија, така што повеќе прецизни и точни издавање, брзо, целосно автоматизирана издавање процес. 2 : контакт материјал делови сите не ' рѓосувачки челик, не се контаминирани материјали. 3 : двоен шок структура, машината работи без проблеми, ниско ниво на бучава 4 : мали димензии, мала тежина. 5 : минимална потрошувачка на енергија конзервација. 6 : вертикален фрлање хранење, не се притисне на материјална штета, особено за кршливи материјали за пакување. 7 : Шоу Пакет тежината и бројот на пакети. 8 : Прилагодлив пакување брзина. 9 : Set прекумерна тежина аларм. 10 : нерѓосувачки челик, никогаш не рѓа. Спецификација Пополнување на ветер : 10-25 пати / мин Предмет : општа particulate материјал Димензии : 40× 30 × 96cm Напојување : 220 V & 110 V Моќност : 30 W Пополнување Тежина : 100-2500 G Пополнување на Точноста : 0-0 .3 G (во зависност од материјалот) Тежина : 35 KG Производ Екранот
Пополнување на примерокот


Други карактеристики

Извор На Енергија:
Електричен
сертификација:
CE
Број На Модел На:
FZ-2500
Пополнување на тежина:
100-2500g
машина:
granule пополнување на машина
моќност:
30W
Пополнување Брзина:
10-25 пати / мин
Опсегот:
општи particulate материјал
Димензии:
40 * 30 * 96cm
Напон:
110V /220v
Пополнување На Точноста:
0-0 .3 G (во зависност од материјалот)
Тежина:
Гаранција:
1 година

Најдобри понуди

18 Слободен воздух брод 1000G автоматски електрични Замав ротари пченица,ориз,пченка мелење машина,тутун,жито,чили,храна,брашно
  • Неодамнешно

18 Слободен воздух брод 1000G автоматски електрични Замав ротари пченица,ориз,пченка мелење машина,тутун,жито,чили,храна,брашно

21120.00 DEN 17952.00

Почитувани Европа клиенти, Добра вест за Европа земји, нашата продавница додава една должностбесплатен

JIQI 550W 1000g Мартензитни нерѓосувачки челик grinder Домаќинство Мултифункционален Електрични жито мелница машина ultrafine
  • Неодамнешно

JIQI 550W 1000g Мартензитни нерѓосувачки челик grinder Домаќинство Мултифункционален Електрични жито мелница машина ultrafine

3741.60 DEN 3405.00

ИЗВЕСТУВАЊЕ 1 За Германија клиенти , ако у сакате да брод од страна на Fed Ex или ТНТ , ве молиме кажете ни ја

Херој Мелница За Кафе Грав Мелница Рака Мелница Мелница Мини Преносни Рачно Изработени Кафе Машина За Домаќинство Дробилката
  • Неодамнешно

Херој Мелница За Кафе Грав Мелница Рака Мелница Мелница Мини Преносни Рачно Изработени Кафе Машина За Домаќинство Дробилката

DEN 1128.00

Херој Мелница За Кафе Грав Мелница Рака Мелница Мелница Мини Преносни Рачно Изработени Кафе Машина За Д

Електрична Мелница за Кафе Грав ' Рѓосувачки Челик Кафе Грав Мелење Машина 120g Домаќинство Кафе Мелница KG89
  • Неодамнешно

Електрична Мелница за Кафе Грав ' Рѓосувачки Челик Кафе Грав Мелење Машина 120g Домаќинство Кафе Мелница KG89

10080.00 DEN 9576.00

нерѓосувачки челик, електрични кафе грав мелница за кафе креативни мелење машина KG89 220 V (50 Hz) 110 W 1pcПроизв

Херој Мелница За Кафе Грав Мелница Рака Мелница Мелница Мини Преносни Рачно Изработени Кафе Машина За Домаќинство Дробилката
  • Неодамнешно

Херој Мелница За Кафе Грав Мелница Рака Мелница Мелница Мини Преносни Рачно Изработени Кафе Машина За Домаќинство Дробилката

DEN 1128.00

Херој Мелница За Кафе Грав Мелница Рака Мелница Мелница Мини Преносни Рачно Изработени Кафе Машина За Д

XEOLEO Домаќинство Кафе мелница 150W Електрична мелница за Кафе Црна/Црвена Кафе милер од не ' Рѓосувачки челик Сечилото 60MM
  • Неодамнешно

XEOLEO Домаќинство Кафе мелница 150W Електрична мелница за Кафе Црна/Црвена Кафе милер од не ' Рѓосувачки челик Сечилото 60MM

4128.00 DEN 3633.00

150 W Електрична мелница за Кафе хопер капацитет : 250gСечилото дијаметар : 60mmМоторни Брзина : 3000Напон : 220 V / 5