Нови кина производи за продажба, тежина и големина на пакување машина/дигитално мерење машина/прав пополнување на машина

Нови кина производи за продажба, тежина и големина на пакување машина/дигитално мерење машина/прав пополнување на машина

DEN 10032.00
-5 %
DEN 10560.00

Количина на стоки

2-200g мали сув зачин во прав додатен машина со мерење
Овој производ е одличен инженери внимателно проучување дизајн, употребата на microcomputer контрола на оптичка технологија, висока прецизност, брз, добар квалитет, решавање на традиционалните чај пакување мачна процес. Автоматско dosers неколку труд сразмерна количина на производството чај и чај продавница е добар помошник. Applicaton Погоден за чај, храна, храна, семиња, овошје, житарки форма хемикалии и лекови, микро и мали компоненти како што се општите не-леплива цврсти материјали. Карактеристики 1 : microcomputer контрола на само-енергија, така што повеќе прецизни и точни издавање, брзо, целосно автоматизирана издавање процес. 2 : контакт материјал делови сите не ' рѓосувачки челик, не се контаминирани материјали. 3 : двоен шок структура, машината работи без проблеми, ниско ниво на бучава 4 : мали димензии, мала тежина. 5 : минимална потрошувачка на енергија конзервација. 6 : вертикален фрлање хранење, не се притисне на материјална штета, особено за кршливи материјали за пакување. 7 : Шоу Пакет тежината и бројот на пакети. 8 : Прилагодлив пакување брзина. 9 : Set прекумерна тежина аларм. 10 : нерѓосувачки челик, никогаш не рѓа. Спецификација Пополнување на ветер : 10-25 пати / мин Предмет : општа particulate материјал Димензии : 38 × 32 × 52cm Напојување : 220 V & 110 V Моќ : 15 W Пополнување Тежина : 2-200 G Пополнување на Точноста : 0-0 .3 G (во зависност од материјалот) Тежина : 15 KG
Слика на прав пакување машина
Пополнување на примерокот


Други карактеристики

Број На Модел На:
FZ-200
Извор На Енергија:
Електричен
сертификација:
CE
кориснички:
Yes
машина:
granule пополнување на машина
моќност:
300W
Пополнување Брзина:
10-25 пати / мин
Опсегот:
општи particulate материјал
Димензии:
38 * 32 * 52cm
Напон:
110V /220v
Пополнување На Точноста:
0-0 .3 G (во зависност од материјалот)
Тежина:
Гаранција:
1 година

Најдобри понуди

Херој Мелница За Кафе Грав Мелница Рака Мелница Мелница Мини Преносни Рачно Изработени Кафе Машина За Домаќинство Дробилката
  • Неодамнешно

Херој Мелница За Кафе Грав Мелница Рака Мелница Мелница Мини Преносни Рачно Изработени Кафе Машина За Домаќинство Дробилката

DEN 1128.00

Херој Мелница За Кафе Грав Мелница Рака Мелница Мелница Мини Преносни Рачно Изработени Кафе Машина За Д

XEOLEO Домаќинство Кафе мелница 150W Електрична мелница за Кафе Црна/Црвена Кафе милер од не ' Рѓосувачки челик Сечилото 60MM
  • Неодамнешно

XEOLEO Домаќинство Кафе мелница 150W Електрична мелница за Кафе Црна/Црвена Кафе милер од не ' Рѓосувачки челик Сечилото 60MM

4128.00 DEN 3633.00

150 W Електрична мелница за Кафе хопер капацитет : 250gСечилото дијаметар : 60mmМоторни Брзина : 3000Напон : 220 V / 5

мелница за Домаќинство електрични Мелење парична Казна Сува мелење Цели зрна Бакар моторни Нерѓосувачки челик сечилото
  • Неодамнешно

мелница за Домаќинство електрични Мелење парична Казна Сува мелење Цели зрна Бакар моторни Нерѓосувачки челик сечилото

6497.28 DEN 6042.00

|_ Образец за заштита на кодот на Шаблон заштита код Дефиниција за заштита на кодот на Шаблон заштита код

Херој Мелница За Кафе Грав Мелница Рака Мелница Мелница Мини Преносни Рачно Изработени Кафе Машина За Домаќинство Дробилката
  • Неодамнешно

Херој Мелница За Кафе Грав Мелница Рака Мелница Мелница Мини Преносни Рачно Изработени Кафе Машина За Домаќинство Дробилката

DEN 1128.00

Херој Мелница За Кафе Грав Мелница Рака Мелница Мелница Мини Преносни Рачно Изработени Кафе Машина За Д

Електрична Мелница за Кафе Грав ' Рѓосувачки Челик Кафе Грав Мелење Машина 120g Домаќинство Кафе Мелница KG89
  • Неодамнешно

Електрична Мелница за Кафе Грав ' Рѓосувачки Челик Кафе Грав Мелење Машина 120g Домаќинство Кафе Мелница KG89

10080.00 DEN 9576.00

нерѓосувачки челик, електрични кафе грав мелница за кафе креативни мелење машина KG89 220 V (50 Hz) 110 W 1pcПроизв

18 Слободен брод 1000G автоматско Замав хербални лекови жито, жито мелница милиони електрични ultrafine прав мелење мелница машина
  • Неодамнешно

18 Слободен брод 1000G автоматско Замав хербални лекови жито, жито мелница милиони електрични ultrafine прав мелење мелница машина

21120.00 DEN 17952.00

Почитувани Европа клиенти, Добра вест за Европа земји, нашата продавница додава една должностбесплатен

18 Слободен воздух брод 1000G автоматски електрични Замав ротари пченица,ориз,пченка мелење машина,тутун,жито,чили,храна,брашно
  • Неодамнешно

18 Слободен воздух брод 1000G автоматски електрични Замав ротари пченица,ориз,пченка мелење машина,тутун,жито,чили,храна,брашно

21120.00 DEN 17952.00

Почитувани Европа клиенти, Добра вест за Европа земји, нашата продавница додава една должностбесплатен

TINTON ЖИВОТ Електрични Кафе Зачин Мелница Создателот со Нерѓосувачки Челични Ножеви Грав Мелница Билки Ореви Moedor де Кафе
  • Неодамнешно

TINTON ЖИВОТ Електрични Кафе Зачин Мелница Создателот со Нерѓосувачки Челични Ножеви Грав Мелница Билки Ореви Moedor де Кафе

1526.40 DEN 763.00

TINTON ЖИВОТ Електрични Кафе Зачин Мелница Создателот со Нерѓосувачки Челични Ножеви Грав Мелница Билки О

JIQI 550W 1000g Мартензитни нерѓосувачки челик grinder Домаќинство Мултифункционален Електрични жито мелница машина ultrafine
  • Неодамнешно

JIQI 550W 1000g Мартензитни нерѓосувачки челик grinder Домаќинство Мултифункционален Електрични жито мелница машина ultrafine

3741.60 DEN 3405.00

ИЗВЕСТУВАЊЕ 1 За Германија клиенти , ако у сакате да брод од страна на Fed Ex или ТНТ , ве молиме кажете ни ја