Поевтино 2015 Led Par Светлина 54x1W RGBW DMX Фаза Светлина Бизнис Светилки Висока Моќност Професионални Партијата КТВ Диско DJ Осветлување

Поевтино 2015 Led Par Светлина 54x1W RGBW DMX Фаза Светлина Бизнис Светилки Висока Моќност Професионални Партијата КТВ Диско

DEN 4320.00

Количина на стоки


Поевтино 2015 Led Par Светлина 54x1 W RGBW DMX Фаза Светлина Бизнис Светилки Висока Моќност Професионални Партијата КТВ Диско DJ Осветлување, брод од страна на DHL, FEDEX, ТНТ, UPS-от и други превозот начини слободно во рок од 5 дена.
Контактирајте со продавачот да добиете пониска цена и товар за големи нарачки. Фабрика цена ќе бидат понудени.
Белешка : Постојат два Приклучок Тип, ЕУ и САД приклучокот, ние испрати приоритет на ЕУ приклучоци.Ако треба да се определи НИ приклучоци, ве молиме да ни оставите порака,во спротивно, ќе испрати Еу приклучокот,ви благодарам.
Опис на производот : Употреба : Професионални Емитуваат Боја : RGBW is_customized : Да Карактеристики : 54*1 W LED Par Светлина Професионални Светлина Тип : Фаза Светла Тело Материјал : Пластични случај Гаранција : 1 Year Извор на Светлина : Led Мини Движи Главата Место Светло : Ефект светла Боја На LED : Црвено & Зелено и Сино& WHITE Светилка : 54pcs (12-Р,18-G,18-Б, 6-W) 1 W LED Оперативните Начини : DMX512, Господар-Роб, самостојна (4/8 DMX Channel Modes) Електронско Затемнување : 1 - 255% Функција : убаво и широка примена, помалку потрошувачка на енергија, висока осветленост, стабилни перформанси, долг живот Функција : комбинација на Бои промени на најновиот хибриден технологија и одличен вграден во програмата, Постепено, транзиција, и други effects Intelligent LED фаза осветлување, нечујно функционирање, линеарна RGB боја мешање овозможува бесконечна боја можности, LED дисплеј со лесно да ја користите функцијата за звук, Боја strobe ефект, Ниска потрошувачка на енергија, Многу ниска топлина излез, Монтажа заградата наменета за кат, ѕид или монтирање на решетка, Мазна RGB боја мешање (брзо или бавно промена на бојата работа). 54*1 W LED Par Светлина,Движење на Главата на самото Место,Фаза Движи Главата,Диско Светлина,Посебно Effets,Par Профил Пакет вклучуваат : 1pc Led par светлина со инсталација 1pc Прирачник 1pc моќ кабел 1pc DMX сигнал кабел
Искрено се Потсетат : не се цел на стоки од кој нема сигурни добавувачи, нема квалитет, нема гаранција, не по услуга. Многу клиенти се жали за нас дека тие биле измамник од лошите продавачот од Aliexpress, види подолу некои жали за референца. Изберете нас како вашата прва опција со висок квалитет на производите и најдобрите по услуга. Skype/whatsapp/e-mail за 24 часа на линија.
Ако некои производи може да не се пренесат, вашата земја или имаат висока товарни проблем, pls контактирајте со продавачот директно да се активни решение, бидејќи ние во собата според Aliexpress стандард товарни модул, можеби постои некоја грешка, за некои посебни земји, pls белешка и да ги разбере. Ви благодариме.


Други карактеристики

Приклучок Тип:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Тип На Објект:
Фаза Осветлување Ефект
Бренд Име:
минимум
Број На Модел На:
P035
Стил:
DMX Фаза Светлина
Повод:
Професионална Фаза & DJ
Случај:
Станот пластични случај
Потрошувачка На Енергија :
60W
Led диоди:
54pcs 1W led светилка
LED чип:
Epistar
Led боја:
RGBW
Контрола на владата:
DMX512 Авто Звук Господар-роб
DMX канали:
4/8CH
Напон:
AC90-240V 50-60Hz
Моќ Кабел:
Сите стандардни моќ приклучоци се достапни
Гаранција за квалитет:
1 година

Најдобри понуди

200W 5r 230W 7r sharpy зрак движи главата Обложени со фокус леќа Movinghead Леќа DJ Диско Партија Настан се покаже фаза осветлување
 • Неодамнешно

200W 5r 230W 7r sharpy зрак движи главата Обложени со фокус леќа Movinghead Леќа DJ Диско Партија Настан се покаже фаза осветлување

4799.52 DEN 4560.00

200 W 5r 230 W 7r sharpy зрак движи главата Обложени со фокус леќа Movinghead Леќа DJ Диско Партија Настан се покаже фаза

DHL Бесплатен Превозот Професионални 2.4 Ghz Безжична DMX512 предаватели&примачите две во едно,Безжични dmx конзола за извршување
 • Неодамнешно

DHL Бесплатен Превозот Професионални 2.4 Ghz Безжична DMX512 предаватели&примачите две во едно,Безжични dmx конзола за извршување

2827.20 DEN 2431.00

НОВИ LCD Дисплеј безжична DMX512 приемник / предавател два во еден dmx контролорПовеќе Промоција и Голем Попу

Црни пластични вреќи за осигурување на јаже, безбедност кабел, челична жица осигурување на сцената светла, светилки и фенери
 • Неодамнешно

Црни пластични вреќи за осигурување на јаже, безбедност кабел, челична жица осигурување на сцената светла, светилки и фенери

DEN 2587.20

Вебстраница : www.ucstage.comЦрни пластични вреќи за осигурување на јаже, безбедност кабел, челична жица осигу

Lumiparty Водоотпорен Движат Снег Ласерски Проектор Светилки Снегулка LED Фаза Светлина За Божиќ, Нова година Партија Светлина
 • Неодамнешно

Lumiparty Водоотпорен Движат Снег Ласерски Проектор Светилки Снегулка LED Фаза Светлина За Божиќ, Нова година Партија Светлина

1919.04 DEN 1152.00

Детали : Нашите производи се погодни за местото : Диџеи, Бендови, Барови,Пабови, Клубови, Ролери rinks, КТВ, С

DHL Бесплатен Превозот на Големо 4pcs висок квалитет на Оптички изолиран DMX splitter, 4 начин dmx splitter за фаза светлина
 • Неодамнешно

DHL Бесплатен Превозот на Големо 4pcs висок квалитет на Оптички изолиран DMX splitter, 4 начин dmx splitter за фаза светлина

13372.80 DEN 11501.00

DHL Бесплатен Превозот 100% Оптички изолиран DMX splitter 4 начин dmx splitterЕдиницата има два влезови и четири излез

2 парчиња/многу Двојно Nuzzle Co2 Авион Машина cryo FX машина dmx контрола на 2 Канали Моќ на исклучување со DMX Кабел Co2 Гас
 • Неодамнешно

2 парчиња/многу Двојно Nuzzle Co2 Авион Машина cryo FX машина dmx контрола на 2 Канали Моќ на исклучување со DMX Кабел Co2 Гас

DEN 17760.00

Име на производ : Двоен Цевка CO2 Авион МашинаMOKA фаза светлата се најдобри co2 машина производителот во Гуа

DHL/EMS Бесплатен Превозот безжична dmx контролор за led фаза светлина , DJ светлина, безжични 500meter пренос на сигнал
 • Неодамнешно

DHL/EMS Бесплатен Превозот безжична dmx контролор за led фаза светлина , DJ светлина, безжични 500meter пренос на сигнал

41817.60 DEN 35963.00

Ако индикаторот трепка нередовно или без било флеш, ќе треба да се прилагоди на антена ангел или да го на

Мини RGB LED Фаза Светлина 3W Далечински Контроли Светлина Диско Топка Светла LED Партија Светилка Покаже Фаза Осветлување Ефект
 • Неодамнешно

Мини RGB LED Фаза Светлина 3W Далечински Контроли Светлина Диско Топка Светла LED Партија Светилка Покаже Фаза Осветлување Ефект

678.72 DEN 543.00

На DV 5 V напојува преку USB мини диско топка светлина е дизајниран за повеќе апликации.Можете да нека стоја

MSD250W/2 NSD 250W Метал Halide Светилки Сијалица за Движење на главата Осветлување Проектор Студио Светилка Замена 8000K GY9.5
 • Неодамнешно

MSD250W/2 NSD 250W Метал Halide Светилки Сијалица за Движење на главата Осветлување Проектор Студио Светилка Замена 8000K GY9.5

DEN 5999.04

MSD250 W / 2 NSD 250 W Метал Halide Светилки Сијалица за Движење на главата Осветлување Проектор Студио Светилка За

16units КОЧАН LED Par Светлина 100W Висока Моќност Алуминиум DJ DMX Лер Зрак се Мијат Strobe Ефект Фаза Осветлување,Кул Бело
 • Неодамнешно

16units КОЧАН LED Par Светлина 100W Висока Моќност Алуминиум DJ DMX Лер Зрак се Мијат Strobe Ефект Фаза Осветлување,Кул Бело

52684.80 DEN 48470.00

100 W КОЧАН ,кул бело и топло бела светлина Влезен напон : AC90240 V / 5060 Hz Моќност : 100 W Извор на Светлина : кул б

4pcs/многу Со лет случај 12x12W RGBW ЛЕР Зрак движи главата DMX Фаза Место Светло Strobe Миење Светилка Линеарна Зрак Ефект Осветлување
 • Неодамнешно

4pcs/многу Со лет случај 12x12W RGBW ЛЕР Зрак движи главата DMX Фаза Место Светло Strobe Миење Светилка Линеарна Зрак Ефект Осветлување

37920.00 DEN 36024.00

Ве молиме имајте предвид дека поштенски НЕ се враќа Ако сте од Бразил, ве молиме љубезно ни даде вашата CP

Новиот Дизајн Вистински 90W Gobo Проектор / LED Мини Движи Главата Gobo Светлина DMX 512 14CH Контрола Американски ДИЏЕЈ Гуангжу
 • Неодамнешно

Новиот Дизајн Вистински 90W Gobo Проектор / LED Мини Движи Главата Gobo Светлина DMX 512 14CH Контрола Американски ДИЏЕЈ Гуангжу

DEN 12960.00

Постојат некои лоши продавачот го опишуваат истиот модел да биде "100 W или 120 W".Или употреба 60 W led движи гл

RGB LED Партија Диско Танц Атмосфера Светла Ласерски Проектор Црвена Зелена Воден Бран Ефект DJ Светлина Со Далечинско
 • Неодамнешно

RGB LED Партија Диско Танц Атмосфера Светла Ласерски Проектор Црвена Зелена Воден Бран Ефект DJ Светлина Со Далечинско

DEN 3346.56

2016 НОВО!!! Новиот Диско Танц Lumiere RGB LED Партија Атмосфера Светла Црвена Зелена Небото Аурора Вода Бран Ефе

Фабриката Директно Продажбата 40XLot Светлина Стеги DJ Аудио Тешки Светлина Монтажа Алуминиумска Легура Светилка Кука Брза Испорака
 • Неодамнешно

Фабриката Директно Продажбата 40XLot Светлина Стеги DJ Аудио Тешки Светлина Монтажа Алуминиумска Легура Светилка Кука Брза Испорака

DEN 19152.00

Фабриката Директно Продажбата 40 XLot Светлина Стеги DJ Аудио Тешки Светлина Монтажа Алуминиумска Легура С

DMX безжичен контролер предавателот&приемник,LED Осветлување Контролер,ПРЕДВОДЕНА transceiver DMX 512 контрола, DMX512W Слободни
 • Неодамнешно

DMX безжичен контролер предавателот&приемник,LED Осветлување Контролер,ПРЕДВОДЕНА transceiver DMX 512 контрола, DMX512W Слободни

65692.80 DEN 56496.00

Кога сте поставување онлајн, ЦРВЕНО светло ќе флеш еднаш, ако сигнал продолжува, тоа ќе флеш; ако нема си

Eshiny Отворено Водоотпорен RGB Ласерски Божиќ 36 Модели за Проектирање Одмор Дома Партијата Божиќ Дрво Ѕид Градина Пејзаж Светлина
 • Неодамнешно

Eshiny Отворено Водоотпорен RGB Ласерски Божиќ 36 Модели за Проектирање Одмор Дома Партијата Божиќ Дрво Ѕид Градина Пејзаж Светлина

DEN 3695.52

Светлосни Ефекти : се Движат 36 Голема RGB Ласерски комбинации модели за проектирање,(може да се промени мо

Отворено Водоотпорен RGB Ласерски 24 Голема ChristmasPatterns Проектор Кафе Куќа за Одмор Партија Божиќ Дрво Градинарски Пејзаж
 • Неодамнешно

Отворено Водоотпорен RGB Ласерски 24 Голема ChristmasPatterns Проектор Кафе Куќа за Одмор Партија Божиќ Дрво Градинарски Пејзаж

DEN 3695.52

Пред купување на answer : ___________________________ NOTE : Оваа светлина е припаѓаат на класа IIIB ласерски безбедност одде

24pcs/многу со 2 парчиња во 12 1 наполнет лет случај Core 4*18W 6in1 RGBAW УВ Батеријата Напојува Безжична LED UPLIGHT СО Мобилен
 • Неодамнешно

24pcs/многу со 2 парчиња во 12 1 наполнет лет случај Core 4*18W 6in1 RGBAW УВ Батеријата Напојува Безжична LED UPLIGHT СО Мобилен

186480.00 DEN 177156.00

7 милиони видови на промена на бојатаКонтрола на владата : Wifi IOS или Android ,2.Така што ние може да ви даде нај