2 парчиња по Поставите Црвена Зелена Новороденче Девојки Туту Фустан Воената Стил Шема на Младата Девојка Дневна Облека Headband 0-24Motnths

2 парчиња по Поставите Црвена Зелена Новороденче Девојки Туту Фустан Воената Стил Шема на Младата Девојка Дневна Облека Headband

DEN 614.00
-20 %
DEN 767.52

Количина на стоки


Материјал : мешавина памук, мрежа tulle;
0~6months : градите за 38cm; рамо 36cm; должина околу 34cm, манжетната околу 7cm;
6-9months : градите за 40cm; рамо 36cm; должина околу 36cm, манжетната околу 7cm;
9-12months : градите за 42cm; рамо 38cm; должина околу 38cm, манжетната околу 8cm;
12~18months : 50cm/19.68" во градите, 22cm/8.66" во рамото, 45см/17.71" во должина, 8cm/3.14" во ткаенината;
Фустан во romper стил, 2 копчиња дизајн за лесна промена на пелена;
Пакетот вклучува : 1 PC фустан, 1 PC headband;
Сите предмети се направени и кои се испраќаат од Кина во Светот со следење на број;
Испратени до САД преку E-пакет (USPS) преземање на 10-20working дена за доставување;
Испратени до Русија преку E-пакет премногу преземање на 10-20working дена да испорача, за руски клиенти, ве молиме љубезно ве молиме да бидете сигурни дека примачот име е целосно име и презиме, така што ние можеме да брод тоа надвор што е можно поскоро, корисниците може да добијат парцели наскоро премногу.
Предаден на други земји преку Кина Пост преземање на 15-35working дена да испорача, некои земји, како што е Бразил, поради строго обичај, тоа може да ви треба малку повеќе, ако не се примен објект во рамките на 90days, plz љубезно ве молиме да контактирате со мене, јас ќе се реши за вас.
За било какви прашања, plz ве молиме контактирајте ме одеднаш.


Други карактеристики

Бебе Возраст:
10-12 месеци, 7-9 месеци 4-6 месеци, 24M
Одделот За Името:
Бебето
Пол:
Бебе Девојки
Фустани Должина:
Над Коленото, Мини
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Бренд Име:
Marlegard
Декорација:
Чипка
Шаблон Тип:
Флорални
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
Материјал Состав:
Мешавина памук
Материјал:
Памук,Полиестер
фустан стил:
Кавга туту
Број На Модел На:
Слатка
Силуета:
Бал
Јака:
О вратот
Стил:
Симпатична
Sleeve Стил:
Редовни
Ткаенина Тип:
Полиестер

Најдобри понуди

Жените V Деколте, Плетени Џемпер Облека Огромен Долг Ракав Лабава Блузи Трикотажа Сплит Црна Каки Есен Зима
 • Неодамнешно

Жените V Деколте, Плетени Џемпер Облека Огромен Долг Ракав Лабава Блузи Трикотажа Сплит Црна Каки Есен Зима

575.52 DEN 489.00

Здраво! Добредојдовте на нашата продавница!Квалитетот е на прво со најдобра услуга клиенти сите се наши

Yilaku Пинк Девојки Фустани Деца Облека без Ракави Цртан филм Печати Фустан Со Лак Појас Лето Детска Облека CA283
 • Неодамнешно

Yilaku Пинк Девојки Фустани Деца Облека без Ракави Цртан филм Печати Фустан Со Лак Појас Лето Детска Облека CA283

1034.88 DEN 672.00

Сите трошоци се должи на погрешни информации ќе биде дадена со себе Ве молиме потврдете го на пратката н

Црно и Вино црвена Боја Секси V Деколте, Кат Должина Фустан FeatherElegant Вечер Партија Облечи ХЛ Завој Фустан со Врвен Квалитет
 • Неодамнешно

Црно и Вино црвена Боја Секси V Деколте, Кат Должина Фустан FeatherElegant Вечер Партија Облечи ХЛ Завој Фустан со Врвен Квалитет

3648.00 DEN 3101.00

Политика На ВраќањеСамо неисправни производи ќе бидат понудени на берза.Купувачот е одговорен за сите

Женска Лето Плажа Туника Облечи Racer Назад Бела Шарени Макси Sundress Женски Фустан Совршен за двете Ден и Вечер XH025
 • Неодамнешно

Женска Лето Плажа Туника Облечи Racer Назад Бела Шарени Макси Sundress Женски Фустан Совршен за двете Ден и Вечер XH025

1113.60 DEN 579.00

Но, поради различни светлина и го следат амбиент.Повеќето од нашите зделки се промовираат со бесплатен

2017 нова мода солидна боја модални тенок женски летен фустан плус големина лабава повик краток ракав V деколте, жените коленото
 • Неодамнешно

2017 нова мода солидна боја модални тенок женски летен фустан плус големина лабава повик краток ракав V деколте, жените коленото

994.56 DEN 527.00

2017 нова мода солидна боја модални тенок женски летен фустан плус големина лабава повик краток ракав V де

CANIS Мода Памук Новороденче Девојки Деца Деца Долги Ракави Есен Пролет Plaids Фустан Партија Принцезата Свадба Туту 0-2T
 • Неодамнешно

CANIS Мода Памук Новороденче Девојки Деца Деца Долги Ракави Есен Пролет Plaids Фустан Партија Принцезата Свадба Туту 0-2T

274.08 DEN 274.00

Ние исто така снабдување со DHL, UPSот, EMS изразат испорака, но треба платат повеќе пари за да го изразат исп

Сончево Мода Девојки Фустан, Црвени, Сини Чипка Мрачно Јака Партија Sundress 2018 Лето Принцезата Свадба Фустани Облека Големина
 • Неодамнешно

Сончево Мода Девојки Фустан, Црвени, Сини Чипка Мрачно Јака Партија Sundress 2018 Лето Принцезата Свадба Фустани Облека Големина

623.04 DEN 324.00

Одличен квалитет мрачно organza sundress со чипка на врвот декорација Совршен за вашиот малку девојки' и големи

До 2015 Нова Мода Есен Црвено Plaid Vestido Де Феста Европски Брендови Жените Фустан Долг Ракав Печати Plaid Секојдневен Фустани
 • Неодамнешно

До 2015 Нова Мода Есен Црвено Plaid Vestido Де Феста Европски Брендови Жените Фустан Долг Ракав Печати Plaid Секојдневен Фустани

527.52 DEN 448.00

До 2015 Нова Мода Есен Црвено Plaid Vestido Де Феста Европски Брендови Жените Фустан Долг Ракав Печати Plaid Секој

година жените секојдневен долг ракав bodycon партија мини фустан од црна петар пан јака vestido жените pleated фустан vestidos
 • Неодамнешно

година жените секојдневен долг ракав bodycon партија мини фустан од црна петар пан јака vestido жените pleated фустан vestidos

450.72 DEN 383.00

2016 година пролет долг ракав се облекуваат жените црна петар пан јака vestido жените pleated партија мини фуста

Топла Продажба Есен Зима Жените Лажни Две Парчиња Облека 3/4 Ракав Само Belted Женски Фустан Елегантен Дами Vestidos Де Феста
 • Неодамнешно

Топла Продажба Есен Зима Жените Лажни Две Парчиња Облека 3/4 Ракав Само Belted Женски Фустан Елегантен Дами Vestidos Де Феста

3057.12 DEN 2599.00

Добредојдовте на нашата продавница! Имајте на ум! Цената е за еден Фустани 1.Почитувани клиенти и пријат

Жени Надвор Рамо Долга Плажа Облечи 2018 Лето Кратко Sleeve Фустани Chiffon Цветни Печати Гроздобер Бела Макси SunDress Strapless
 • Неодамнешно

Жени Надвор Рамо Долга Плажа Облечи 2018 Лето Кратко Sleeve Фустани Chiffon Цветни Печати Гроздобер Бела Макси SunDress Strapless

599.52 DEN 540.00

12872 НОВ ЛЕТЕН ФУСТАН1.Големината систем на различни брендови е различен.2.Ве молиме погледнете го подолу

2017 Лето Цвет Девојка се Облекуваат Децата Церемонија Свадба Деверуша Партија Премина Назад Фустан Принцеза Костим за ноќта
 • Неодамнешно

2017 Лето Цвет Девојка се Облекуваат Децата Церемонија Свадба Деверуша Партија Премина Назад Фустан Принцеза Костим за ноќта

1096.32 DEN 789.00

Сет Вклучуваат : 1pc ФустанСостојба : Нова со ознакиМатеријал : Сатен Поли, Чипка, TulleФустан должина : Должи

Лето Облечи 2017 Нова Мода Жените Гроздобер Флорални Везови Копчиња Тексас Фустан Секојдневен Тенок Фармерки Фустан Елегантен
 • Неодамнешно

Лето Облечи 2017 Нова Мода Жените Гроздобер Флорални Везови Копчиња Тексас Фустан Секојдневен Тенок Фармерки Фустан Елегантен

2069.28 DEN 1056.00

Answer : ___________________________ Note : 1 Поради разликата помеѓу набљудувачите и светла боја можеби малку различни од

Нови 2017 Породилно Чипка Се Облекуваат Жените Облека Фотографија Реквизити Домот Бремени Фустан Породилно Долг Фустан На Бременоста
 • Неодамнешно

Нови 2017 Породилно Чипка Се Облекуваат Жените Облека Фотографија Реквизити Домот Бремени Фустан Породилно Долг Фустан На Бременоста

1558.56 DEN 1091.00

Нови 2017 Породилно Чипка Се Облекуваат Жените Облека Фотографија Реквизити Домот Бремени Фустан Породи