Контролни модул DSE702-MS генератор контролер прирачник за почеток за контрола на моторот

Контролни модул DSE702-MS генератор контролер прирачник за почеток за контрола на моторот

DEN 2375.52

Количина на стоки


Контролни модул DSE702-MS генератор контролер прирачник за почеток за контрола на моторот
Вовед/Функции/Апликации :
Моделот 702 MS е Мотор контрола модул дизајниран за контрола на моторот преку копчето за вклучување и pushbuttons на предниот панел.Модулот се користи за да се почне и да се запре моторот и укажуваат на грешка услови,автоматски затворање на моторот и да се укажува на причината за пропуштање од страна LED,давајќи точно,прво до грешка благовештение.
Дополнително,автоматски старт верзии на контролорот ќе одговори со далечинско вклучување на текст за да ја започнете да почне низа.
Модел 702 е составен tamperproof LCD часа спротивни да се наведе вкупниот моторот се кандидира време.
Технички податоци :
Напојување
8 35 Vdc Континуирано
Cranking Испуштања
Способни да преживеат напон сосови за време на cranking. Без
потребата за внатрешни батерии.
Alternator Input Range
15 - 305 V AC RMS (+20%)
Алтернатор Текст Фреквенција
50 - 60 Hz при номинална брзина на моторот. (Минимум 75 V AC)
Overspeed : номинална фреквенција +14% (+24% Префрлување)
Започнете Излез
Solid State 1.2 негативно заземјување терминал
Се Кандидира Излез
Solid State 1.2 негативно заземјување терминал
Пред-топлина Излез
Солидна State1.2А негативни заземјување терминал
Температурата На Работа Опсег
-30 до +70°C
Детали Слики :
Зошто да изберете нас :


Други карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
DSE702-MS генератор контролер
Напојување:
8 35 vdc континуирано
Алтернатор Текст Опсег:
15 - 305 V AC RMS (+20%)
Температурата на работа опсег:
-30 до +70
Пред-топлина Излез:
Цврста Состојба 1.2 негативно заземјување терминал
започнете излез:
Цврста Состојба 1.2 негативно заземјување терминал

Најдобри понуди

152F 154F Генератор на Висок Напон, Сет За МИЦУБИШИ Генератор ,1KW 1.5 KW Генератор на Висок Напон, Сет,152F 154F Генератор Дел
  • Неодамнешно

152F 154F Генератор на Висок Напон, Сет За МИЦУБИШИ Генератор ,1KW 1.5 KW Генератор на Висок Напон, Сет,152F 154F Генератор Дел

1248.00 DEN 899.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палет

Висок Квалитет 152F 154F Генератор Одвратна Започнете Собранието ,1KW 1.5 KW Генератор Одвратна Започнете Собранието,152F 154F
  • Неодамнешно

Висок Квалитет 152F 154F Генератор Одвратна Започнете Собранието ,1KW 1.5 KW Генератор Одвратна Започнете Собранието,152F 154F

1920.00 DEN 1382.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палет

Holdwell Хидраулични Страната Засилувач Хидраулични Страната Сепаратор Хидраулични Прирабница и Ширење Алатка 81MM Max Хидраулични
  • Неодамнешно

Holdwell Хидраулични Страната Засилувач Хидраулични Страната Сепаратор Хидраулични Прирабница и Ширење Алатка 81MM Max Хидраулични

DEN 17232.00

Holdwell Хидраулични Страната Засилувач Хидраулични Страната Сепаратор Хидраулични Прирабница и Ширење А