Целосно заменет marelli avr m16fa655a автоматски регулатор на напон

Целосно заменет marelli avr m16fa655a автоматски регулатор на напон

DEN 4790.40

Количина на стоки


M16 FA655 A Автоматски Регулатор на Напон е развиен од страна на Marelli погоден за Три-фаза Синхрони Генератори. Која е предвидено со внатрешните кола со цел да се намали возбуда, кога се извршува при ниска брзина, со цел да се избегнат штети на побудување систем на генератор.
1. Marelli Автоматски регулатор на напон
2. На напонски регулатор тип "МАРКА V", е погодна за Синхрони Генератори на
MARELLI МОТОРНИ направи
3. Целосно изолирани, со цел одржување на висока сигурност, исто така, со тешки амбиентниот
Услови (високо ниво на влажност, прашина, сол атмосфера), и во случај на
високо ниво на вибрации
4.Соодветен и за еден и 3-фаза генератори
Напојување напонот
170 ў 277 V
(±10% од опсегот толеранција, 50/60 Hz)
Напон сензори (една фаза)
170 ў 277 V
(±10% од опсегот толеранција, 50/60 Hz)
Максимална continuative областа тековната
5
Максимална принудувајќи областа струја (1 минута)
8 A
Максимален напон поле
100 V
Поле отпор
8 ОУ ÷ 20 OU
Регулатива точноста
±0.5 %
(стабилна држава услови, отценети, балансиран и не deforming оптоварување, константна фреквенција)
Термички Лебдат
±0.5 %
(% промена на напон за 50°C промена од Tamb, после 10 минути)
Време на одговор
1 циклус
Температурата на работа
-30°C / +70°C


Други карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
M16FA655A
Акции:
Yes
термички лебдат:
0.02% по сте промена во AVR амбиентниот
типичен систем за одговор:
AVR 20 ms

Најдобри понуди

152F 154F Генератор на Висок Напон, Сет За МИЦУБИШИ Генератор ,1KW 1.5 KW Генератор на Висок Напон, Сет,152F 154F Генератор Дел
  • Неодамнешно

152F 154F Генератор на Висок Напон, Сет За МИЦУБИШИ Генератор ,1KW 1.5 KW Генератор на Висок Напон, Сет,152F 154F Генератор Дел

1248.00 DEN 899.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палет

Бесплатен Превозот Дизел мотор TR175 Директно вбризгување на цилиндар на главата Заптивка Changchai Changfa Jiangdong и така
  • Неодамнешно

Бесплатен Превозот Дизел мотор TR175 Директно вбризгување на цилиндар на главата Заптивка Changchai Changfa Jiangdong и така

2880.00 DEN 2534.00

Бесплатен Превозот Дизел мотор TR175 D irect вбризгување на цилиндар на главата Заптивка одговараат за Changchai