Кина AVR SX460 bushless geneator автоматски регулатор на напон

Кина AVR SX460 bushless geneator автоматски регулатор на напон

DEN 1583.52

Количина на стоки


SX460 АВТОМАТСКИ РЕГУЛАТОР НА НАПОН ЗА ГЕНЕРАТОР
Изгради Напон
3.5 V ac @ AVR терминали
Моќност
Напон
170-250 V ac
Фреквенција
50-60 Hz (Скокач Избор)
Уреди Со Покажувач На Текст
Напон
100-130 V или 170-264 V Скокач Избор
Фреквенција
50/60 Hz Избор на Скокач
Излез
Напон
Max.90 V dc @ 207 V ac влез
Тековната
4А-последователни тековната излез
Минливи 6 A за 10 секунди.
Побудување На Корозија
Мин. 15 ohms
Под Фреквенција Заштита
Сет
Slop
92-94%Hz номинална фреквенција(од Страна на фабрика)(UFRO)
95%Hz (од Страна на фабрика)
170% надолу за да 30 Hz
Прилагодување
±1%(со 4% моторот управниот)
Резиме на AVR контроли
Контрола
Функција
Ветер
volts
За да ја прилагодите генератор излезниот напон
Правец на стрелките на часовникот се зголемува излезниот напон
стабилност
За да се спречи напон лов
Правец на стрелките на часовникот се зголеми амортизацијата ефект
ufro
За да го поставите ufro коленото точка
Правец на стрелките на часовникот се намалува коленото точка фреквенција
droop
За да го поставите генератор droop до 5% во полна load off
Правец на стрелките на часовникот се зголемува droop
трим
На натпреварот за avr на текст за да додаток излез
Овозможува додаток повеќе контрола над aver
Exc патување
Да се постави над побудување патување отсечени ниво
Правец на стрелките на часовникот се зголемува отсечени ниво


Други карактеристики

Број На Модел На:
SX460
is_customized:
Yes
Акции:
Yes
термички лебдат:
0.02% по сте промена во AVR амбиентниот
типичен систем за одговор:
AVR 20 ms

Најдобри понуди

Holdwell Хидраулични Страната Засилувач Хидраулични Страната Сепаратор Хидраулични Прирабница и Ширење Алатка 81MM Max Хидраулични
  • Неодамнешно

Holdwell Хидраулични Страната Засилувач Хидраулични Страната Сепаратор Хидраулични Прирабница и Ширење Алатка 81MM Max Хидраулични

DEN 17232.00

Holdwell Хидраулични Страната Засилувач Хидраулични Страната Сепаратор Хидраулични Прирабница и Ширење А

152F 154F Генератор на Висок Напон, Сет За МИЦУБИШИ Генератор ,1KW 1.5 KW Генератор на Висок Напон, Сет,152F 154F Генератор Дел
  • Неодамнешно

152F 154F Генератор на Висок Напон, Сет За МИЦУБИШИ Генератор ,1KW 1.5 KW Генератор на Висок Напон, Сет,152F 154F Генератор Дел

1248.00 DEN 899.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палет

Висок Квалитет 152F 154F Генератор Одвратна Започнете Собранието ,1KW 1.5 KW Генератор Одвратна Започнете Собранието,152F 154F
  • Неодамнешно

Висок Квалитет 152F 154F Генератор Одвратна Започнете Собранието ,1KW 1.5 KW Генератор Одвратна Започнете Собранието,152F 154F

1920.00 DEN 1382.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палет