Генератор делови AVR MX321 автоматски регулатор на напон за генератор

Генератор делови AVR MX321 автоматски регулатор на напон за генератор

DEN 5976.96

Количина на стоки


МОДЕЛ : MX321, Автоматски Регулатор на Напон
MX321 е половина-бран фаза-контролирани thyristor тип Автоматски Регулатор на Напон(AVR) и се составен дел на побудување систем за brushless алтернатор со PMG, како што се Stanford или стенфорд технички алтернатор.
Технички спецификации
На текст
Напон 170~220 VAC, 3 фаза 3А(PMG)
Фреквенција 50~60 Hz
Индукција откривање 170~250 VAC, 2 фаза или фаза 3
Излез
Напон Max. 120 VDC
Тековната Континуирано 3.7 ADC
Повремени 6 A за 10 секунди.
Заштита на Ниска брзина, над возбуда, во текот-напон, над-струја, ЛАМ
Регулатива +/- 1.0%


Други карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
MX321
Акции:
Yes
термички лебдат:
0.02% по сте промена во AVR амбиентниот
типичен систем за одговор:
AVR 20 ms

Најдобри понуди

152F 154F Генератор на Висок Напон, Сет За МИЦУБИШИ Генератор ,1KW 1.5 KW Генератор на Висок Напон, Сет,152F 154F Генератор Дел
  • Неодамнешно

152F 154F Генератор на Висок Напон, Сет За МИЦУБИШИ Генератор ,1KW 1.5 KW Генератор на Висок Напон, Сет,152F 154F Генератор Дел

1248.00 DEN 899.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палет

Висок Квалитет 152F 154F Генератор Одвратна Започнете Собранието ,1KW 1.5 KW Генератор Одвратна Започнете Собранието,152F 154F
  • Неодамнешно

Висок Квалитет 152F 154F Генератор Одвратна Започнете Собранието ,1KW 1.5 KW Генератор Одвратна Започнете Собранието,152F 154F

1920.00 DEN 1382.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палет