Автоматски контролни модул DSE705 генератор контролер за дизел генератор

Автоматски контролни модул DSE705 генератор контролер за дизел генератор

DEN 4266.72

Количина на стоки


Featuresd Производи :
Автоматски контролни модул DSE705 генератор контролер за дизел генератор
Desctiption/Функции/Апликации :
На DSE705 е автоматски контролни модул, со цел да се обезбеди напредни оптоварување споделување на функционалност за дизел и гориво за генерирање сетови кои содржат не-електронски и електронски мотори. Модулот aslo обезбедува одличен мотор мониторинг и заштита карактеристики.
Модулот е оптоварување споделување на функции вклучуваат automaitc синхронизирање со изграден во synchroscope и затворање на мртвите автобус. Директна и флексибилни излези од модулите се предвидени за да дозволите конекција со најчесто користените брзина гувернери и автоматските регулатори на напон(AVRs)
Целта на овој модул е дизајниран да се комбинираат максимум 16 генератор и 16 мрежа(алатка)материјали до максимум 20 во еден систем, e.г.16 генератори и 4 мрежа(алатка) материјали(DSE7560 потребни за да синхронизирате со електричната мрежа). Модулот има способност да се следат под/над genrator volts, над сегашната, под/над генератор фреквенцијата, брзина под, над брзина, полнење пропадне, итни стоп, низок притисок на маслото, висока температура на моторот, не успеваат да започне, ниска/висока ДС батеријата volts, не успеваат да се запре, генератор краток спој заштита, обратна сила, генератор фаза ротација грешка, земјата грешка заштита, губиток на брзина сигнал, не успеваат да се отвори, не успеваат да се затвори, out of sync, MPU отворено коло неуспех, негативни фаза секвенца и губење на побудување.
Функција :
*Автоматско мрежа (алатка) снабдување следење
*Оптоварување changeover контрола
*Упатство започнете
*Заштитени Цврста Состојба (ПШС) излези
*Преден панел монтажа
*Преден панел програмирање
*Далечински почеток на текст
*Преден панел монтажа
*Преден панел програмирање
*Далечински почеток
*LED индикатори
*Да се конфигурираат тајмери
*Еден/три фаза мрежа (алатка) уреди со покажувач
Технички податоци :
Напојување
8 35 Vdc Континуирано
Cranking Испуштања
Способни да преживеат напон сосови за време на cranking. Без
потребата за внатрешни батерии.
Alternator Input Range
15 - 305 V AC RMS (+20%)
Алтернатор Текст Фреквенција
50 - 60 Hz при номинална брзина на моторот. (Минимум 75 V AC)
Overspeed : номинална фреквенција +14% (+24% Префрлување)
Започнете Излез
Solid State 1.2 негативно заземјување терминал
Се Кандидира Излез
Solid State 1.2 негативно заземјување терминал
Пред-топлина Излез
Солидна State1.2А негативни заземјување терминал
Температурата На Работа Опсег
-30 до +70°C
Детали imageds :
Зошто Chosse Нас :


Други карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
DSE705 генератор контролер
Цел:
brushless генератор
Сертификат:
ISO9001
Фреквенција:
50/60Hz
Примена:
pannel
Температурата На Работа:
60 степен
Напон:
220

Најдобри понуди

Висок Квалитет 152F 154F Генератор Одвратна Започнете Собранието ,1KW 1.5 KW Генератор Одвратна Започнете Собранието,152F 154F
  • Неодамнешно

Висок Квалитет 152F 154F Генератор Одвратна Започнете Собранието ,1KW 1.5 KW Генератор Одвратна Започнете Собранието,152F 154F

1920.00 DEN 1382.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палет