Manual (рачно) или Auto Start Модул DSE704 генератор контролер за една генерација-наместете апликации

Manual (рачно) или Auto Start Модул DSE704 генератор контролер за една генерација-наместете апликации

DEN 3000.00

Количина на стоки


Manual (рачно) или Auto Start Модул DSE704 генератор контролер за една генерација-наместете апликации
Функции/Апликации :
Контролорот 704 може да се искористи како Прирачник или Auto Start Модул за една генерација-одберете апликации или моторот само апликации. Целта на овој модул е дизајниран за работа со електронски и не-електронски машини, обезбедување напредни мотор мониторинг и заштита карактеристики.
Опис :
*Модул lc704 е дизајниран за следење на моторот температура, низок притисок на маслото не успеваат да започне,полнење неуспех, со текот на брзина и под брзина.
*Автоматско мрежа (алатка) снабдување следење
*Автоматско исклучување кога грешка услови се откриени
*Упатство започнете
*Моторот пред-топлина
*Моторот мониторинг и заштита карактеристики
*Заштитени цврста состојба (ПШС) излези
*Преден панел монтажа
*Преден панел програмирање
*Далечински почеток
*LED индикатори
*Да се конфигурираат тајмери
*Да се конфигурираат излези
*ransfers меѓу мрежа (алатка) и генератор на моќ
* On-сајт на модул за конфигурација за да одговара на корисничките барања
* Повеќе мотор параметри се следи истовремено
Технички податоци
Напојување
8 35 Vdc Континуирано
Cranking Испуштања
Способни да преживеат напон сосови за време на cranking. Без
потребата за внатрешни батерии.
Alternator Input Range
15 - 305 V AC RMS (+20%)
Алтернатор Текст Фреквенција
50 - 60 Hz при номинална брзина на моторот. (Минимум 75 V AC)
Overspeed : номинална фреквенција +14% (+24% Префрлување)
Започнете Излез
Solid State 1.2 негативно заземјување терминал
Се Кандидира Излез
Solid State 1.2 негативно заземјување терминал
Пред-топлина Излез
Солидна State1.2А негативни заземјување терминал
Температурата На Работа Опсег
-30 до +70°C
Детали Слики :
Зошто да изберете нас :


Други карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
DSE704 генератор контролер
Напојување:
8 35 vdc континуирано
започнете излез:
1.2 amp струја во напон
гориво излез:
1.2 amp струја во напон
Помошни Излез:
1.2 amp струја во напон
полнење не успеваат:
12v=8v сп 24v=16v сп
Температурата На Работа:
60 степен

Најдобри понуди

Висок Квалитет 152F 154F Генератор Одвратна Започнете Собранието ,1KW 1.5 KW Генератор Одвратна Започнете Собранието,152F 154F
  • Неодамнешно

Висок Квалитет 152F 154F Генератор Одвратна Започнете Собранието ,1KW 1.5 KW Генератор Одвратна Започнете Собранието,152F 154F

1920.00 DEN 1382.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палет

Бесплатен Превозот Дизел мотор TR175 Директно вбризгување на цилиндар на главата Заптивка Changchai Changfa Jiangdong и така
  • Неодамнешно

Бесплатен Превозот Дизел мотор TR175 Директно вбризгување на цилиндар на главата Заптивка Changchai Changfa Jiangdong и така

2880.00 DEN 2534.00

Бесплатен Превозот Дизел мотор TR175 D irect вбризгување на цилиндар на главата Заптивка одговараат за Changchai