Afanti Музика DIY Електрична гитара тело (AQT-003)

Afanti Музика DIY Електрична гитара тело (AQT-003)

DEN 3600.00

Количина на стоки


Afanti Музика DIY гитара DIY Електрична гитара Тело (AQT-003)
Afanti Музика, Основана во 1988, се направат било гитара за вас!
Afanti Музички Инструмент CO.,LTD
1. Вистински гитара фабрика! Заверена од Made-in-China.com
2. Злато член на Alibaba.com & Made-in-China.com
3. Прилагодено Дизајн На Располагање!
4. Бесплатно користење на логото такса
5. 24 ЧАСА ОНЛАЈН УСЛУГА
Afanti Музика DIY гитара Тело DIY Електрична гитара Тело (AQT-003)
Гитара тело во парк, ние може да го испратам до тебе во секое време!
Заедничката : Гром На
Тело : Basswood
Боја : Црна
Нето Тежина : 1.80 KG
Сите фотографии се вистински! 100% исти со оваа гитара тело!
За нашите пакување
1. професионални пена случај
2. двојна лента
3. со многу кревка ознаки
4. со отворени пакување упатство
Afanti Музиката е насекаде!


Други карактеристики

Големина:
40 inches
Тон Позиција:
22
пикап:
Пасивни Затворен Тип
String Winder:
Затворена Knob
Тело Материјал:
Basswood
Fingerboard Материјал:
Ружино дрво
Број На Модел На:
AQT-003
Тип:
Електрична Гитара
Погоден за:
Почетник,Професионални Перформанси,Унисекс,Дома-образование
Назад / Страна Материјал:
Basswood
Лак Материјал:
Бразил Дрво
Бренд Име:
Afanti
is_customized:
Yes

Најдобри понуди

NK Обезглавени Електрична Гитара steinberger стил Модел Виолетово-сина пукна боја јавор Вратот во парк бесплатен превозот
  • Неодамнешно

NK Обезглавени Електрична Гитара steinberger стил Модел Виолетово-сина пукна боја јавор Вратот во парк бесплатен превозот

DEN 16656.00

STRING НУТ43mm Коска НутВРАТОТПламен Дрво со Сатенски ФинишВРАТОТ ЗАЕДНИЧКИВдлабнати Топна ВратотВРАТОТ Г

Професионални рачно изработени 39 инчен Full Солидна Акустична Класична гитара Со Spruce Врвот/ Солидна ружино дрво+Јавор Тело
  • Неодамнешно

Професионални рачно изработени 39 инчен Full Солидна Акустична Класична гитара Со Spruce Врвот/ Солидна ружино дрво+Јавор Тело

124799.04 DEN 63648.00

Совети : Ако купувате 2 ПАРЧИЊА или повеќе,цената е 5% попуст!Ако ги купите овој гитара сега, ќе добиете те

Обезглавени Електрична Гитара стил Модел Виолетово-сина боја Солидна Пламен јавор врвот и ААА Пламен Вратот во парк Гитара бесплатен
  • Неодамнешно

Обезглавени Електрична Гитара стил Модел Виолетово-сина боја Солидна Пламен јавор врвот и ААА Пламен Вратот во парк Гитара бесплатен

DEN 21840.00

STRING НУТ42mm Коска НутВРАТОТПламен Дрво со Сатенски ФинишВРАТОТ ЗАЕДНИЧКИВдлабнати Топна ВратотВРАТОТ Г

нова Голема Јован еден бран електрична гитара со јавор fingerboard со светлина, еден бран на гитара бесплатен превозот F-1349
  • Неодамнешно

нова Голема Јован еден бран електрична гитара со јавор fingerboard со светлина, еден бран на гитара бесплатен превозот F-1349

DEN 9840.00

Ние имаме убав тежок случај за гитара Цената не вклучувајќи ги трошоците за случајот Pls дозволете ми да

бесплатен превозот нови недовршени Т-L електрична гитара со basswood тело не се насликани+пена кутија прилагодено видови на гитара
  • Неодамнешно

бесплатен превозот нови недовршени Т-L електрична гитара со basswood тело не се насликани+пена кутија прилагодено видови на гитара

DEN 9360.00

Гитара тело на моделот на случаен изборНашите гитара е на врвот и бои, ние испрати предмети, како истиот

41-51 НОВИ 41 инчен 4EQ сјајна боја црна боја Електрични Акустична Гитара ружино дрво Fingerboard guitarra со магнети тјунер
  • Неодамнешно

41-51 НОВИ 41 инчен 4EQ сјајна боја црна боја Електрични Акустична Гитара ружино дрво Fingerboard guitarra со магнети тјунер

7296.00 DEN 6931.00

Она што начини на плаќање можам да ги користам? Во моментов, што може да се плати со Boleto, Виза, Мастеркард,

новиот 8-стрингови електрична гитара во зелена боја со црна хардвер и абонос fingerboard направени во Кина + бесплатен превозот+пена
  • Неодамнешно

новиот 8-стрингови електрична гитара во зелена боја со црна хардвер и абонос fingerboard направени во Кина + бесплатен превозот+пена

DEN 22032.00

Топло прашува : Надвор од акциите, за гитара,продукција циклус на гитара е 7 до 10 дена, ве Молиме да бидете