Tangda Железо во прав јадра T30-18 OD*ID*ХТ 8*3.8*3.5 мм 22nH/N2 55ue Железна прашина core Феритни Toroid Core toroidal зелена црвена

Tangda Железо во прав јадра T30-18 OD*ID*ХТ 8*3.8*3.5 мм 22nH/N2 55ue Железна прашина core Феритни Toroid Core toroidal зелена

DEN 758.40

Количина на стоки


Внимание ве молам : овој вид на магнетен прстен не е магнет, тоа е nonmagnetic. железото не може да се адсорпција.
Истакнува : железо моќ core Содржани флукс линии Обложени со епоксидна смола
Материјалните Карактеристики :
железо во прав јадро е еден вид на меки magerntic материјал кој е составен од железо во прав и изолационен материјал.По изолациони третман,железо во прав се притисне во потребната форма и големина и оди throuth греење,и обложување понекогаш.На рамномерно распоредени јазот во внатрешноста на железо во прав јадро е главната карактеристика.
Карактеристики :
Максимална температурата на работа на toroidal јадра е 150o C.
На toroidal јадра се обложени со епоксидна смола со минимум 500 V AC дефект.
На toroidal форма обезбедува добра магнетен флукс спојка и ниска скитници флукс истекување,
Висина на toroidal форма (исто така познат како "дебелина") е лесно да се разликуваат и не бара инструментално промени
Апликации :
1.Оваа toroids производи нудат едноставен, компактно решение за правење inductors, заедно inductors и трансформатори. RF кола, ЕК напојување chokes, мотори dimmer контрола на филтри.
2.Ние се акумулираат во изобилство искуство и воспоставени се стабилни и веродостоен деловни односи со клиенти низ целиот свет. Со богато искуство во справувањето со сите видови на мали и големи нарачки, имаме развиена широка контакти со многу локални и меѓународни товарни организации. Следствено на тоа, ние можеме да брод на нашата стока безбедно и сигурно во речиси насекаде во светот
-2/-14 Материјали
Ниска пропустливост на овие материјали ќе резултира со пониски оперативни AC fiux густина од други материјали без дополнителни јаз-загуба.На -14 Материјал е сличен на -2 Материјал се со малку повисока пропустливост.
-8 Материјал
Материјалот е ниска јадро на косата и добра линеарност под висок пристрасност услови,добар висока фреквенција материјал.Највисоката цена материјал.
-18 Материјали
Материјалот е ниска core загуба слични на-8 Material со поголема пропустливост и пониска цена.Добро DC сатурација карактеристики.
-19 Материјали
Скап алтернативна до -18 Материјал со иста пропустливост и малку повисоко core загуби.
-26 Materials
Најпопуларните материјал.Тоа е ефикасна за општа намена материјали кои се корисни за широк спектар на моќ конверзија и линија на филтерот за апликации.
-28/-30 Материјали
Добрата линеарност,ниска цена,и релативно слаба пропустливост на овој материјал да се направи тоа популарен во големи димензии за висока моќ UPS-от chokes.
-33/-34/-35 Материјали
Ефтин наизменично во -8 Material за апликации каде висока фреквенција јадро на косата не е критична.Добро линеарност со голема пристрасност.
-38 Materials
Со својата висока магнетна пропустливост, е низок буџет заменик на -26 Material.Тоа е најдобар избор за линеарна фрекфенција апликација.
-40 Materials
Најмалку скап материјал.Тоа има карактеристики доста сличен на многу популарна -26 Материјал.Популарни во големи димензии.
-45 Materials
Највисок пропустливост Материјал.Висока пропустливост на алтернативна да -52 Материјал се со малку повисока core загуби.
-52 Materials
Материјалот е пониска core загуба на висока фрекфенција и истиот пропустливост како -26 Материјал.Тоа е многу популарна за висока фреквенција задави дизајни.


Други карактеристики

Број На Модел На:
железо моќ core
is_customized:
Yes

Најдобри понуди

феритни јадро Феритни мушка 61*35*13mm магнетен прстен MnZn Mn-Zn магнетните серпентина inductance пречки анти-мешање филтер
  • Неодамнешно

феритни јадро Феритни мушка 61*35*13mm магнетен прстен MnZn Mn-Zn магнетните серпентина inductance пречки анти-мешање филтер

DEN 862.56

Прстен врти изберетеЦелиот пакет на кабел со феритни мушка претставува заеднички режим задави, ако е по