20PCS Студ пронаоѓач метал детектор на AC напон детектор на дрво дрво метал студ AC Жици Детектор на 3-во-1 ѕид скенер кабел детектор

20PCS Студ пронаоѓач метал детектор на AC напон детектор на дрво дрво метал студ AC Жици Детектор на 3-во-1 ѕид скенер кабел

DEN 9359.52

Количина на стоки


Студ пронаоѓач метал детектор на AC напон детектор на дрво дрво метал студ AC Жици Детектор на 3-во-1 ѕид скенер кабел детектор,без батерија
Погоден за внатрешна декоративни структура, може да се користат за откривање на локацијата од метал и дрво во ѕидовите, кога индукција на метал и дрво, на инструмент ќе флеш и коишто се слушаат совети, но, исто така, може да открие други туѓи објекти во внатрешноста на ист предмет
Инструмент со користење на откриените објекти под површината на ова прашање густина промени предизвикани од детектор на фреквенцијата промена на принципот на дизајн, максималната откривање длабочина е во униформа површина следниве 19mm, откривање на грешка опсег е 3мм, откривање спектар на објекти може да не биде помалку од 1200mm2 Тест примерок :
Ќе го овој инструмент е поставен на површината за да се измери, притиснете на прекинувач, во прв показател на црвено светло и зелено светло осветлена, и & ldquo; & rdquo; звук и црвениот индикатор светлото е изгаснат, рече успех. Кога на земање време на првиот црвен индикатор за светло и кратко & ldquo; капки & rdquo; звук, рече земање примероци не е успешна, мешање или објектот да се мери изградена-во надминува дозволената вредност.
Тест работата :
Земање на мостри по успехот, не нека оди на префрлување напојување, заедно под тест површината се движи. Кога сензор за странски тело и црвениот индикатор за светло почна да го вклучите светлото, кога да ја ДОВЕДЕ на светлина и & ldquo; капки & rdquo; звук, со молив дали знак, пуштете го копчето.
Апаратот под површината во спротивна насока земање на мостри, го затвори за да се означи локацијата на, кога сензорот за странски тело и црвениот индикатор за светло почна да го вклучите светлото, кога да ја ДОВЕДЕ на светлина и & ldquo; капки & rdquo; звук, со молив дали знак, пуштете го копчето.
Постојано се тестираат неколку пати, ако сите алармот. На средината на регионот помеѓу следниве може да биде поддршка колона (во странска).
Кога нема метал или од други странски прашање, тоа ќе не флеш и не звук, со цел да ги тестираат резултатите точно, можете да пробате неколку пати.
Напојување : 9 V тип 6 F22 батеријата
Производ големина : 145x62x25mm
Производ тежина : околу 71g (без батерија)
Стандардна конфигурација : гол на маса (без батерија), батерија, упатство, сертификат (гаранциона картичка)


Други карактеристики

Моќност Тип:
Батеријата-Напојува
Бренд Име:
Бери Век
Број На Модел На:
Дрво детектор
Со LCD Екран Или Не:
No
DIY Материјали:
Дрво

Најдобри понуди

Рачен Метал Детектор Висока Чувствителност Игла детектор на храна метал детектор Игла скенер железо детектор во крпа играчки
  • Неодамнешно

Рачен Метал Детектор Висока Чувствителност Игла детектор на храна метал детектор Игла скенер железо детектор во крпа играчки

DEN 1103.52

TY20 MJ Рачен Метал Детектор Висока Чувствителност Игла детектор на храна метал детектор Игла скенер желе

2017 Русија пазарот Метал Детектори Продажба радар детектор Md3010ii Злато метал Детектор на Подземни Со Lcd Дисплеј Ловец на
  • Неодамнешно

2017 Русија пазарот Метал Детектори Продажба радар детектор Md3010ii Злато метал Детектор на Подземни Со Lcd Дисплеј Ловец на

DEN 4315.20

Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира ИЛИ, можете да изберет

Трговија на големо најдобри Рачни злато Метал Детектор Професионални Висока Чувствителност провери за Тело Супер Скенер
  • Неодамнешно

Трговија на големо најдобри Рачни злато Метал Детектор Професионални Висока Чувствителност провери за Тело Супер Скенер

DEN 912.00

Карактеристики : · Едноставен за користење, лесен, промена и лесно· Осетливоста е висока, може да анкета

MD9020C Подземни Земјата Злато Грутка Метал Детектор Монета Рудникот за Откривање на Златен Бубачки Про зестрогонец Пронаоѓач
  • Неодамнешно

MD9020C Подземни Земјата Злато Грутка Метал Детектор Монета Рудникот за Откривање на Златен Бубачки Про зестрогонец Пронаоѓач

7632.00 DEN 6716.00

Висока Осветленост LED Светилка – Дополнителни флеш држачот за ноќта пребарување, користење на висока о

Посебни Лопата за гарет про покажувачот md-3010ii метал детектор на подземни метал злато сребро пронаоѓач на азил ловец копач
  • Неодамнешно

Посебни Лопата за гарет про покажувачот md-3010ii метал детектор на подземни метал злато сребро пронаоѓач на азил ловец копач

DEN 717.60

Посебни Лопата за гарет про покажувачот md3010ii метал детектор на подземни метал злато сребро пронаоѓач н

3In1 Метал Детектор Жица Дрво, Метал Детектори Студ Пронаоѓач Ѕид Скенер на AC Напон Живеат Жица Ѕид Зад Скенер Звук Аларм TS79
  • Неодамнешно

3In1 Метал Детектор Жица Дрво, Метал Детектори Студ Пронаоѓач Ѕид Скенер на AC Напон Живеат Жица Ѕид Зад Скенер Звук Аларм TS79

575.52 DEN 529.00

3 In1 Метал Детектор Жица Дрво, Метал Детектори Студ Пронаоѓач Ѕид Скенер на AC Напон Живеат Жица Ѕид Зад Ск

Подземни Метал Детектор Професионални MD6350 зестрогонец Ловец на Богатство MD6250 Ажурирани MD-6350 Pinpointer LCD Дисплеј
  • Неодамнешно

Подземни Метал Детектор Професионални MD6350 зестрогонец Ловец на Богатство MD6250 Ажурирани MD-6350 Pinpointer LCD Дисплеј

13920.00 DEN 9883.00

1.Подготовка на Време : ние треба 27 работни дена за да се подготви објект за превозот 2 Ако тежината на ваш

бесплатни shipingSHL-150 преносни цврстина тестер, Brinell Rockwell Vivtorinox цврстина тестер, со висока прецизност метал мерење
  • Неодамнешно

бесплатни shipingSHL-150 преносни цврстина тестер, Brinell Rockwell Vivtorinox цврстина тестер, со висока прецизност метал мерење

DEN 14400.00

Производ карактеристикиВрз основа на принципот на мерење на Leeb цврстина, може да се мери во голем број н

MD3010II Метал Детектор на Подземни Професионални Злато Метал Детектор на Продажба MD-3010II LCD Дисплеј Pinpionter Ловец на
  • Неодамнешно

MD3010II Метал Детектор на Подземни Професионални Злато Метал Детектор на Продажба MD-3010II LCD Дисплеј Pinpionter Ловец на

5008.32 DEN 3556.00

1.Подготовка на Време : ние треба 27 работни дена за да се подготви објект за превозот 2 Ако тежината на ваш