година најдобро продаван сингл фаза соларни инверторот полначот 24v 220v 4000w ниска фреквенција соларни инверторот во комбинација полнач

година најдобро продаван сингл фаза соларни инверторот полначот 24v 220v 4000w ниска фреквенција соларни инверторот во комбинација

DEN 47952.00

Количина на стоки

Моќ Проблеми да се Решат
D.
Повеќе избори за Хибрид соларна инвертери од.
24 Часа услуга По консултантски услуги само за вас и за да се направи вашите проблеми да се реши лесно. Широк опсег на влезен напон
UPS-от може да понуди нормална и стабилна услуга напон под своја влезниот напон спектар. Водичи и услуга По Консултации
Passpower Тим ќе се нудат овие водичи подолу. Опции : Далечинско гледање LCD дигитален control panel / RJ45 интерфејс; Приоритет инверторот на владата; Без батерија проектот функција
4000w ниска фреквенција соларни инверторот предности
1.Но батеријата е за да се кандидира надвор или товарот е премногу тешка,на ѕвончето звук не може да биде исклучен
5. Автоматско полнење
Постојат два полнење на владата, време на полнење е побрзо отколку обичните полнење на владата, на поголема ефикасност, и во голема мера продолжување на работниот век на батеријата. Кога влезниот напон е надвор од нејзиниот опсег на машината ќе се префрлат на батерија во режим автоматски да се задржи на излезна моќ со цел да се заштити опрема, како компјутери, се осигура дека тие нема да бидат оштетени со над висок или низок напон, корисниците може да продолжи со работењето на опремата за време или да ја зачувате податоци на компјутери, додека моќта мрежа е абнормален. Тишината функција
Во батеријата режимот,кратко притиснете го прекинувачот за исклучување на ѕвончето. Примероци
Примероци се Достапни за Тестирање и Пазарот на Тест. OEM Услуга
Сертификати
Добредојдовте да контактирате со нас
Почитувани Клиенти :
Ако сакате да знаете повеќе детали за нашите 2016 година најдобро продаван сингл фаза соларни инверторот полначот 24v 220v 4000w ниска фреквенција соларни инверторот во комбинација полнач
Добредојдовте да ни испратите inquirys,и контактирајте со нас слободно. Повеќе за заштита на функции, опремени со Ac и Dc влез голема & низок напон заштита, во текот тековната заштита од преоптоварување
заштита, температурна заштита, излез краток спој заштита и така натаму
5. Чиста синусна бран во комбинација инверторот, автоматски полнач и комерцијални моќ батеријата автоматски прекинувач
2. Автоматско авто откривање кога ПРОЗОРЦИ на ( LED)
Пред ПРОЗОРЦИ на, црвена, жолта, сина LED ќе светне два пати од страна циклус врти, по само откривање ПРОЗОРЦИ се префрлат на AC mode/батеријата или режим на работа режим. Содржи 4-чекор полнење режими, полнење тековната автоматско прилагодување
6.
EXW
CIF/CFR
Испорака на стоки со 7-30 дена по примање на депозит за рефус со цел, примерок цел : 2-3 дена
Профил На Компанијата
Нашите Услуги
1. Излез чиста синусен облик форма, влез и излез целосно одделени дизајн, висока ефикасност 88% 90%, инвертер режимот на штедење на енергија
3.со меур торби и пени за protecton
Пакување Големина : 700*340*330mm/pc; Пакување Тежина : 38 кг/pc
Превозот Услови
1) Express : Fed Ex/DHL/UPS/ТНТ/EMS итн.
2) ФОБ Шангај,Ningbo,или Шенжен Морско Пристаниште Кина. Производи За Поправка?
C. Заштита од преоптоварување
Во батеријата режим, излезен напон одбиеме соодветно кога тоа е преоптоварување, по капацитетот на оптоварување е пониска од номинална моќност потоа излезниот напон ќе се врати во номинална вредност, се осигурува UPS-от нема да се затвори, со ненадеен преоптоварување, кои се предизвикани од зголемените тековната време на компјутер работи и друга опрема што е додадена. Ултра-широк комерцијални моќ влезен напон
8. LED дисплеј и RJ11 стандарден интерфејс
9.
4000w ниска фреквенција соларни инверторот пакување детали
Пакување Метод : со Стандардна Картонска кутија.


Други карактеристики

Излез Тип На:
Еден
is_customized:
Yes
Тип:
DC/AC Инвертори
Бренд Име:
PASSPOWER
Големина:
670*220*180(mm)
Влезен Напон:
24V/48VDC
Излезна Струја:
17.39 A-40A
Излезниот Напон:
120VAC±5%/230VAC±5%
Фрекфенција:
50Hz/60Hz
Тежина:
35KG
Број На Модел На:
PS-4000w ниска фреквенција соларни инвертер
Излезна Моќност:
4000W
Започнете Начин:
услужни почеток
Ефикасност:
90%
Мрежа Тип:
исклучување мрежа тип 4000w ниска фреквенција соларни инвертер
Номинална моќност:
4000W
Врв моќ:
12000W
THD:
< 5%
Бранови:
чиста синусна бран 4000w ниска фреквенција соларни инвертер
Точка име :
4000w ниска фреквенција соларни инвертер
Области на примена:
Автомобил,Јахта,Сончева енергија, системи,Мобилни уреди,Home office
Инверторот Гаранција:
една година гаранција

Најдобри понуди

5000VA 4000W Чиста синусен облик Инверторот Хибрид Инвертер 48VDC Текст 110V/220VAC Излез со MPPT Соларен Полнач НОВ Контролер
  • Неодамнешно

5000VA 4000W Чиста синусен облик Инверторот Хибрид Инвертер 48VDC Текст 110V/220VAC Излез со MPPT Соларен Полнач НОВ Контролер

DEN 23304.00

5000 VA 4000 W Чиста синусен облик Инверторот Хибрид Инвертер 48 VDC Текст 220 VAC Излез со MPPT Соларен Полнач НОВ Ко

Фабрика Продаде бесплатен превозот LCD далечински контролер 50Hz dc48v да ac220v чиста синусен облик ниска фреквенција инвертер
  • Неодамнешно

Фабрика Продаде бесплатен превозот LCD далечински контролер 50Hz dc48v да ac220v чиста синусен облик ниска фреквенција инвертер

DEN 49488.00

Почитувани Клиенти !!!Ако цел на овој тип на инверторот, ве молам оставете ме порака1.Влезен напон : DC 48 V,2..

Бесплатен Превозот 400W 12V DC за 220V AC Патнички Автомобил Авто Моќ Инвертер Изменета синусен облик со Штекер и Двоен USB Порти
  • Неодамнешно

Бесплатен Превозот 400W 12V DC за 220V AC Патнички Автомобил Авто Моќ Инвертер Изменета синусен облик со Штекер и Двоен USB Порти

DEN 2154.24

400 W 12 V DC за 220 V AC Патнички Автомобил Авто Моќ Инвертер Изменета синусен облик со Штекер & 5 V 2.4 2Портен USB Ад

Новиот Економичен 2000W Исклучување Мрежа Инверторот 12V DC да AC 110V/220V Изменета синусен облик Конвертор со Двојна USB Излез
  • Неодамнешно

Новиот Економичен 2000W Исклучување Мрежа Инверторот 12V DC да AC 110V/220V Изменета синусен облик Конвертор со Двојна USB Излез

DEN 5616.00

Новиот Економичен 2000 W Исклучување Мрежа Инверторот 12 V DC да AC 110 V / 220 V Изменета синусен облик Конвертор с

DC-DC 5-24V12VTo5V9V 3А Прилагодливи Не-Изолирани Напон Buck Одбор 97.5% ефикасност Моќ Трансформатор Полнење Модул Конвертор
  • Неодамнешно

DC-DC 5-24V12VTo5V9V 3А Прилагодливи Не-Изолирани Напон Buck Одбор 97.5% ефикасност Моќ Трансформатор Полнење Модул Конвертор

603.84 DEN 308.00

3 V 5 V 9 V 12 V), методкако што е прикажано на сликата : Излез тековната : 3А максимум (ве молиме да обрнете вним

(WHM1200-121) исклучување мрежа 1200w соларни инверторот 1200w 12vdc да 110vac Изменета синусен облик моќ инвертер за дома апликација
  • Неодамнешно

(WHM1200-121) исклучување мрежа 1200w соларни инверторот 1200w 12vdc да 110vac Изменета синусен облик моќ инвертер за дома апликација

DEN 2688.00

(WHM1200121) исклучување мрежа 1200w соларни инверторот 1200w 12vdc да 110vac Изменета синусен облик моќ инвертер за до