Мини-Тип DC 12V На AC 20V 90V 110V 220V Инверторот Модул 50-150W Напојување Одбор Квадратен Бран Излез

Мини-Тип DC 12V На AC 20V 90V 110V 220V Инверторот Модул 50-150W Напојување Одбор Квадратен Бран Излез

DEN 623.52

Количина на стоки


Спецификации : Моќност : 50-150 W Влезен напон : DC12 V Влез на струјата : 0.05~13 A Излезен напон : одлучено од страна на клиентите Quiescent струја : околу 0,05 На Излез бранови : висока фреквенција квадратен бран фрекфенција : за 20 KHZ Заштита : никој На PCB одбор е составен од воени ниво, одборот и неговата големина е 3*10см. И тоа е главно погодни за дигитални DIY и пред-засилувач на инверторот. Предупредувања : 1. Одборот припаѓа на висока фреквенција плоштадот AC излез; тоа не е погоден за индуктивен уред, како што се мотор, вентилатор и серпентина трансформатор. 2. Додека зедов со ниско оптоварување машини (LED светло, мобилен телефон полнач и DVD set-top box), што се предлагаат да ги собереш со низок напон точка, како што се : 172 V/200 V. 3. Ќе треба да се инсталира на голема топлина мијалник да го објави својот долго време високо-оптоварување (≥100 W) работа. 4. Не можете да се поврзете на моќ обратно. Покрај тоа, напојување и моќ жица треба да имаат доволно големи за струја. 5. Не преоптоварување и кратки-коло, бидејќи тоа без никаква заштита. 6. Бројот се мери со излез висока фреквенција не-оптоварување волтметар ќе биде малку поголема. Погоден излез жици напони како следното : V0V2=110 V V0V3=175 V V0V4=200 V V0V5=220 V V5V4=20 V V5V3=45 V V5V2=110 V V4V3=28 V V4V2=90 V V3V2=62 V Пакет Листа : 1 X Мини-тип DC12 V да AC Инвертор
Ние прифаќаме alipay(ЗАЧУВАМ), тоа за поддршка Кредитна Картичка, Western Union, TT итн. Друг метод на плаќање ве молиме контактирајте со нас. Сите предмети ќе брод со следење на број. Времето за испорака зависи од превозникот. За било какви прашања ве молиме контактирајте со нас, комуникација е најдобар начин да се реши проблемот. 3 месец гарантира размена.Враќање ќе бидат понудени ако акциите не е достапна. 1 Година гаранција за не-намерно оштетување на неисправни предмети. Ве молиме да ни кажете што дефектот е и вашата цел број, ако барањето размена или гаранцијата. Ние го цениме за вашите позитивни повратни информации и 5 ѕвезди. Не НСД лево е подобро од 1-4 ѕвезди за нас. Ве молиме контактирајте со нас пред да остави Негативни/Неутрален повратни информации или отворен спор. Ние ќе ви одговори што е можно поскоро. Ви благодариме.


Други карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Број На Модел На:
12V инвертер
Влезен Напон:
DC12V
Тип:
DC/AC Инвертори
Фрекфенција:
Опис
Излезниот Напон:
220V 110V итн
Излезна Струја:
0.3 макс
Излезна Моќност:
101 - 200W
Големина:
3*10cm
Тежина:
0.1KG

Најдобри понуди

AC мотор за контрола на брзината, 380v 2.2 kw VFD Променлива Фреквенција Диск VFD Инверторот фреквенциски инвертор за
  • Неодамнешно

AC мотор за контрола на брзината, 380v 2.2 kw VFD Променлива Фреквенција Диск VFD Инверторот фреквенциски инвертор за

6523.20 DEN 6197.00

AC мотор за контрола на брзината, 380v 2.2 kw VFD Променлива Фреквенција Диск VFD Инверторот фреквенциски инверт

DC-AC 500W Изменета синусен облик Инверторот 12V Да 220V Фрекфенција Конвертор на Напон во Електричното Напојување Дигитален
  • Неодамнешно

DC-AC 500W Изменета синусен облик Инверторот 12V Да 220V Фрекфенција Конвертор на Напон во Електричното Напојување Дигитален

1392.00 DEN 1253.00

5 Стр климатизација 1850 W√ √ √ 21инчен колор ТВ√ √ √ √.510days со потребниот штекер.Ако ви треба други станд

Конвертор DC 12V(9V-13V) Да 13.8 V 12A 165W DC-DC Чекор За Автомобил Моќ Конвертор Водоотпорен Поттик за Напојување на Модулот
  • Неодамнешно

Конвертор DC 12V(9V-13V) Да 13.8 V 12A 165W DC-DC Чекор За Автомобил Моќ Конвертор Водоотпорен Поттик за Напојување на Модулот

DEN 1597.44

DCDC Step Up Конвертор 12 V(9 V13 V) Да 13.8 V 12 A 165 W За Автомобил Моќ Конвертор Водоотпорен Поттик за Напојување на Мо

Полна Моќност 2000W Чиста синусен облик Инверторот,DC 12V/24V/48V На AC 110V/220V,надвор Мрежа Соларни Инверторот Со Батерија
  • Неодамнешно

Полна Моќност 2000W Чиста синусен облик Инверторот,DC 12V/24V/48V На AC 110V/220V,надвор Мрежа Соларни Инверторот Со Батерија

11520.00 DEN 9677.00

5 V40 V±1 VНиска v oltage обновување13±0.5 V40 V±1 V9.Се внимание, ве молиме : Ве молам оставете ме на порака за DC влез,

СТРУЈА на DC Конвертор 12V Чекор Надолу за да 9V 2A 15W Напојување DC Инвертер комутаторот за префрлување Преведувач Модул Водоотпорен
  • Неодамнешно

СТРУЈА на DC Конвертор 12V Чекор Надолу за да 9V 2A 15W Напојување DC Инвертер комутаторот за префрлување Преведувач Модул Водоотпорен

99.36 DEN 95.00

Опис : Овој производ усвојува синхрони напонски регулатор технологија, редовен увоз оригиналниот компо

5000VA 4000W Чиста синусен облик Инверторот Хибрид Инвертер 48VDC Текст 110V/220VAC Излез со MPPT Соларен Полнач НОВ Контролер
  • Неодамнешно

5000VA 4000W Чиста синусен облик Инверторот Хибрид Инвертер 48VDC Текст 110V/220VAC Излез со MPPT Соларен Полнач НОВ Контролер

DEN 23304.00

5000 VA 4000 W Чиста синусен облик Инверторот Хибрид Инвертер 48 VDC Текст 220 VAC Излез со MPPT Соларен Полнач НОВ Ко

чиста синусна бран 1000w 12vdc да 110vac исклучување мрежа соларна енергија инвертер&конвертор за во автомобил/пумпа за вода
  • Неодамнешно

чиста синусна бран 1000w 12vdc да 110vac исклучување мрежа соларна енергија инвертер&конвертор за во автомобил/пумпа за вода

DEN 4570.56

чиста синусна бран 1000w 12vdc да 110vac исклучување мрежа соларна енергија инвертер&конвертор за во автомобил

800w чиста синусен облик инверторот 12V/24V/48V да 110V/220V tronic моќ инвертер кола грид тај инвертер исклучување евтини 12
  • Неодамнешно

800w чиста синусен облик инверторот 12V/24V/48V да 110V/220V tronic моќ инвертер кола грид тај инвертер исклучување евтини 12

4656.00 DEN 3911.00

Нестандардни параметри може да се прилагоди.За земјите кои треба даночен број , ве молиме имајте во пред

година најдобро продаван сингл фаза соларни инверторот полначот 24v 220v 4000w ниска фреквенција соларни инверторот во комбинација
  • Неодамнешно

година најдобро продаван сингл фаза соларни инверторот полначот 24v 220v 4000w ниска фреквенција соларни инверторот во комбинација

DEN 47952.00

Моќ Проблеми да се РешатD.Повеќе избори за Хибрид соларна инвертери од.24 Часа услуга По консултантски ус

Конвертор DC 12V(10V-28V) Чекор Надолу 7.5 V 10A 75W DC Конвертор Модул DC Buck Автомобил Адаптер Напонски Регулатор Водоотпорен
  • Неодамнешно

Конвертор DC 12V(10V-28V) Чекор Надолу 7.5 V 10A 75W DC Конвертор Модул DC Buck Автомобил Адаптер Напонски Регулатор Водоотпорен

DEN 666.24

DCDC Конвертор 12 V(10 V28 V) Чекор Надолу 7.5 V 10 A 75 W Модул DC Buck Конвертор Автомобил Адаптер Напонски Регулатор В