Само лепило за хартија круг умре сечење налепница со златен печат за храна

Само лепило за хартија круг умре сечење налепница со златен печат за храна

DEN 566.40

Количина на стоки


3) можете Да ми испрати бесплатен примерок печатени со мојот дизајн ?
Бидејќи нашата печатење машина е flexo печатење машина и таму ќе имаат platses подесување чини , ако вашата работа се едноставни и мала количина, ние предлагаме JPG доказ за вас, тогаш ние се земе слики за вашиот проверка пред цел пратката. Исплата потврда
5.На правец на ветер табелата како што е подолу :
3) Пакување процес :
Нашите услуги
Нашите предности за бренд лого налепница :
1.
4)Она што е MOQ?
Нормално,нашиот MOQ е 1000pcs,но тоа е исто така врз основа на клиент барање.
5) Колку долго може да се очекува да се добие стоката?
Normaly од страна на курир, тоа ќе потрае околу 3-8 работни дена. Истрага-Цитат
2. Повеќето од нашите клиенти
изберете го ова.
Ако не сте сигурни што е материјал или површина по завршувањето користи,pls совет каде што вашата етикета налепница, ќе се применува да,ние може да се направи предложи да сте. За 15 години бренд лого налепница искуство
2. Proforma фактура потврда
3. Resonabel цена,најдобар квалитет,навремена испорака.
3 24-часовна телефонска линија,услугата за брзо повеќе
4.
Бидете сигурни да контактирате сервис за корисници пред да нарачате,
специфични и превозот цена, ве молиме, контактирајте со сервисот
Компанијата информации
Ние сме специјализирани во бренд лого налепница за Amolst 15 години.
2) да се Развивам на ветер :
Ако ви се применуваат вашиот етикети од машина, или имаат договор производителот применуваат етикети, тогаш ќе треба да се знае да се развивам насока.
8)Каков вид на плаќање опции кои ќе ги дадете?
-Преведување
-Онлајн плаќање (Paypal, ЗАЧУВАМ)
-western union
Добредојдовте да контактирате со нас!
Се чека за вас!
.
Опис На Производот
Точка Име обичај винил налепници
Материјал
Лепило за хартија материјал
Лепило за хартија; лепило сјајна хартија; лепило браун kraft хартија; лепило флуоресценција хартија, лепило директна термичка хартија
Лепило бела винил материјал
Лепило бела ПВЦ, лепило бела ЈП, лепило бело домашно МИЛЕНИЧЕ, лепило синтеза на хартија, лепило pearliscent филм
Лепило транспарентен винил материјал
Лепило транспарентен ПВЦ; лепило транспарентен ЈП; лепило транспарентен BOPP; лепило транспарентен домашно МИЛЕНИЧЕ
Боја
CMYK / Полна боја, ПМС
Површина
сјајни/мат varnishing, ламиниране, итн
Пакет
Во Ролна, Лист или поединечни листови или побарано.
НАШИОТ НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ ANS ПРЕВОЗОТ
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1) Како можам да го нарачате и информациите што ќе морам да се обезбеди кога нарачување?
Ве молиме наведете детали :
Материјал/Големина/Печатење во боја/Површина по завршувањето/пакување/cut/Дизајн/Применети место/Употреба.
Ова предмети е прилагодена, директен шут погрешно!
Цената е само за вашиот референца!!!
(Цената е врз основа на stiker големина,quatity,материјал,pls љубезно знам).
6) Што е за олово време за масовно производство?
Околу 5 до 7 работни дена
7) Колку за испорака ?
Тоа е до тежината на пакетот, ние во споредба со најевтиниот цена за вас. Уметнички Дела Одобрување
4. Испорака
7. Ние сами современа опрема, како што се најновите ротари притиснете за печатење, и искусни печатење на работникот, стручната служба тим, па нашиот производ е многу популарна на пазарот, бидејќи на разумна цена, најдобар квалитет, навремена испорака. Фабрика директни продажби со нашите сопствени однапред машина. Слики за одобрување, кога печатење
6. Добивање по продажба на услуги од нас
Опис
CYMK&PANTONE БОЈА
Пакување & испорака
1) За пакет : O ur labels може да се пакуваат во ролни или листови,и бруто тежина е нормално, во рок од 15 КГ кои како клиент requirment.


Други карактеристики

Возраст:
>3 години,>6 години,>8 години,
Бренд Име:
RORA ПАКУВАЊЕ
Големина:
customized
Материјал:
Пластични
Број На Модел На:
кориснички
Обликот:
кориснички
Точка име :
обичај винил налепници
Материјал:
Лепило за хартија материјал,Лепила бела винил материјал
боја:
CMYK/ Полна боја, ПМС
ПОВРШИНА:
сјајни/мат varnishing, ламиниране, итн
Пакет:
Во Ролна, Лист или поединечни листови или побарано.
ODM/OEM:
прифати го прилагодите дизајн
Уметнички дела формат:
JPG,PDF,ПИ,EPS,GIF и сл 300DPI
време на испорака:
Noramlly ја 7-15 das,врз основа на различни количина
Рок на плаќање:
Т/T,Western Union,paypal
Печатење:
Офсет печатење,Flexo печатење,печатење на Екран

Најдобри понуди

Евтини обичај водоотпорен еко пријателски пакување лепило налепница шише етикета ,шише вино налепница,пластични шишиња етикетата
  • Неодамнешно

Евтини обичај водоотпорен еко пријателски пакување лепило налепница шише етикета ,шише вино налепница,пластични шишиња етикетата

DEN 566.40

Слики за одобрување, кога печатење6.3) можете Да ми испрати бесплатен примерок печатени со мојот дизајн ?

Фенси печатење во боја обичај адхезивна пластична амбалажа етикети, новина логото хартија налепници умрам намали
  • Неодамнешно

Фенси печатење во боја обичај адхезивна пластична амбалажа етикети, новина логото хартија налепници умрам намали

DEN 566.40

Сјајна, Мат, Бранеа, Јасен и др Ние сами современа опрема, како што се најновите ротари притиснете за печ

лепило винил хартија налепница,прилагодено дизајн на пакување винил етикета налепница,висок квалитет на винил налепница
  • Неодамнешно

лепило винил хартија налепница,прилагодено дизајн на пакување винил етикета налепница,висок квалитет на винил налепница

DEN 566.40

Добивање по продажба на услуги од насОписCYMK&PANTONE БОЈАПакување & испорака1) За пакет : O ur labels може да се пак

Висок Квалитет Обичај Се Тркалаат Логото Налепници, Само Лепило Водоотпорен Хартија Етикета Налепница,Обичај Етикетата
  • Неодамнешно

Висок Квалитет Обичај Се Тркалаат Логото Налепници, Само Лепило Водоотпорен Хартија Етикета Налепница,Обичај Етикетата

DEN 566.40

Сјајна, Мат, Бранеа, Јасен и др.Опис На ПроизводотТочка Име обичај винил налепнициМатеријалЛепило за ха

Само лепило етикета налепницата на производителот печатење сребро МИЛЕНИЧЕ обичај лепило налепница , винил етикета дизајн за
  • Неодамнешно

Само лепило етикета налепницата на производителот печатење сребро МИЛЕНИЧЕ обичај лепило налепница , винил етикета дизајн за

DEN 566.40

Повеќето од нашите клиентиизберете го ова Уметнички Дела Одобрување4 Исплата потврда5.SGS сертификат ве