T3000 Одржување Резервоарот Чип Resetter За Epson T3200 T5200 T7200 T3000 T5000 T7000 T3050 T5050 T7050 T3070 Беше Мастило Во Резервоарот Reseter

T3000 Одржување Резервоарот Чип Resetter За Epson T3200 T5200 T7200 T3000 T5000 T7000 T3050 T5050 T7050 T3070 Беше Мастило Во

DEN 2048.00
-5 %
DEN 2155.20

Количина на стоки


Одржување Резервоарот Resetter За Epson Surecolor T3200 T5200 T7200 T3000 T5000 T7000 T3050 T5050 T7050 T3070 T5070
Pls ве молиме имајте во предвид :
1.Подобро да го ресетирате чипови пред мастило ниво падне до 15%.
2.Може да ги ресетирате двете оригинални чипови и компатибилен чипови, не треба промена чипови до скршени.
3.Одговара на чип на жлебот на чип resetter,и да им овозможи на сондата, на чип resetter контакти контактор на чипови.
4.Притиснете го 2 компоненти заедно. Ако на црвено светло gleams ,тоа значи дека конекцијата е во ред.
5.5 секунди подоцна, црвената светлина се претвора во зелена светлина,а тоа значи чип податоци е освежен.
Производи : 1x КОМПЈУТЕРИ за Epson T3000 T3200 Одржување Резервоарот Чип resetter
Состојба : Нова бренд
Соодветен печатач модел : За Epson Surecolor T3200 T5200 T7200 T3000 T5000 T7000 T3050 T5050 T7050 T3070 T5070 T3270 T5270 T7270 печатач
Предности :
1.100% нов и висок квалитет
2. Врвна услуга и прифатлива цена.
3. Лесно да се инсталира и се користи едноставно.
4. Тоа може да го користите постојано, тоа ќе ги зачувате вашите трошоци и да ви донесе повеќе придобивки.
5. Тоа може да го продолжи животот на чипови.
6. Добро за заштита на животната средина.
Компатибилност печатач : За Epson Surecolor T3000 T5000 T7000 T3070 T5070 T7070 T3200 T5200 T7200 T3050 T5050 T7050 печатач
Употреба : за да го ресетирате чипови на касети ви Благодариме за вашата загриженост за нашиот производ. Спецификација за шопинг и по-продажба на услуги :
Како може да track my парцела?
Можете да ги пратите вашите Aliexpress Стандард на Превозот пратката на следниве веб-сајт со користење на вашиот следење на број : global.cainiao.com , www.17track.net(Копирани на пребарувачот за да ја отворите),Можете да ги пратите вашата локација за подигнување на парцели на следниве веб-сајт го користите вашиот следење на број : www.dhl.com
Што да правам кога купување заштита времето истекува?
Ако вашата нарачка заштита времето истекува, ве молиме контактирајте со нас и ние може да ви помогне да продолжи. Па вашите пари нема да одат на моја сметка.
Што може да правам ако производот не работат? Ако мислите дека производот не работат по добие тоа,ве молиме контактирајте не и кажете ни вашиот проблем,тогаш ние ќе се обидеме потрудиме да го решите вашиот проблем.
Ако вашата област е оддалечена област во DHL,UPS-от,ТНТ,FEDEX,EMS ,екстра 35ќе се наплаќа.
Покрај тоа,тоа е купувачот должност за чистење на царинската управа.


Други карактеристики

Тип:
Кертриџ Чип
Структура:
Одделени Кертриџ
Применливи Опрема:
Печатач
Број На Модел На:
T3200 T5200 T7200
Бренд Име:
TOPPARTS
Компатибилен Бренд:
Epson
Состојба:
Нови
Модел:
Одржување резервоарот чип resetter

Најдобри понуди