50pcs 470uF 10V ELNA RVJ серија 10x10mm 10V470uF Чип вид SMD Аудио Electrolytic Capacitor

50pcs 470uF 10V ELNA RVJ серија 10x10mm 10V470uF Чип вид SMD Аудио Electrolytic Capacitor

DEN 397.00
-8 %
DEN 431.52

Количина на стоки


Предмети
Единици
Перформанси
Бренд
ELNA
Серија
RVJ
Номинална Напон
V(DC)
10
Номинална Capacitance
u F
470
Температура
deg C
-40°C~105°C
Големина(Дијаметар)
мм
10
Големина(Должина)
мм
10

Превозот Услови : Сите предмети ќе биде предаден во рок од 2 работни ден на по примиле исплата . International shipping ќе потрае подолго време, Тоа може да го одложи поради строгите обичаи и лошите временски услови (дожд, поплава, снег). Ако сте подготвени да ги користат Изразат Испорака, треба да плати Дополнителни Трошоци за цел. Ве молиме контактирајте со нас ако НЕ сте добиле објект по 35 дена, ние ќе ги провери со пост канцеларија, а потоа ја или рефундирање на каква било исчезнати предмети.
Повратни информации : Откако ќе го потврдите вашата објектот, ве молиме да ја напуштат повратни информации за нас како ова ќе ни информираат дека сте добиле вашите предмети. Ние навистина треба вашата позитивни повратни информации и 5 ѕвезди на рејтингот по добивање на вашата нарачка, ние ќе ви даде позитивни повратни информации. Вашето задоволство е многу важен за нас. Ако имате проблем или прашање во врска со вашата трансакција, ве молиме контактирајте со нас пред да замине било кој тип на повратни информации. И ни даде можност да се разумно да ги поправи во разумно време, без оглед на вашата грижа може да биде. Негативни повратни информации не реши ништо. Ние сме секогаш спремни да работат работи надвор. Па се чувствуваат слободни да контакт со нас


Други карактеристики

Тип:
Алуминиум Electrolytic Capacitor
Број На Модел На:
10v470uf
Примена:
Општа Намена
Пакет Тип:
Surface Mount
capacitance:
470UF
Номинална Напон:
10v
Температурата На Работа:
105°C
Структура:
Фиксна Capacitor
боја:
Светло Сива

Најдобри понуди