Девојки латинска Танц Здолниште Ballroom Самба Chacha Танцување Фустан во внатрешноста со шорцеви Детска Мини Здолниште

Девојки латинска Танц Здолниште Ballroom Самба Chacha Танцување Фустан во внатрешноста со шорцеви Детска Мини Здолниште

DEN 349.00
-7 %
DEN 375.36

Количина на стоки


Латинска Танц здолниште направени од мека водат полиестер,здолниште внатре со шорцеви,тоа е најдобар здолниште за латински,салса,ballroom практикување танцување,мора да го имаат!
Пакет содржи : 1 девојка латинска здолниште
Боја : црна,црвена,езеро сино,роза,повеќе
Големина : XS S M L XL XXL
Големина XS должина 28cm половината 40cm sugest висина 105-115cm
S големина должина 29cm половината 44cm sugest висина 115-125cm
М големина 30cm должина половината 48cm sugest висина 125-135cm
L големина должина 32cm половината 52cm sugest висина 135-145cm
XL големина должина 34cm половината 56cm sugest висина 145-155cm
XXL големина должина 36cm половината 60cm sugest висина 155-165cm
answer : ___________________________ note : половината сето ова мерење е големината на датотеката,ова е еластична,па може да биде поголем
'


Други карактеристики

Големина:
XS, S, M, L, XL, XXL
Танц Тип:
Латински јазик
Број На Модел На:
15111701a19
Материјал:
Spandex
Пол:
Девојки
Бренд Име:
ЈИ NA ШЕН ВУ
Танц Тип:
Латински јазик
Стил:
латинска танц здолниште
Тип На Единица:
парче
Тежина На Пакет:
0.200kg (0.44lb.)
Пакет Големина:
10cm x 20cm x 15cm (3.94in x 7.87in x 5.91in)

Најдобри понуди

Професија Латинска Фустан За Девојка Црна, Црвена Зелена Ученичка Танц Испит Вежби Здолниште Одговараат На Деца Ballroom Самба
 • Неодамнешно

Професија Латинска Фустан За Девојка Црна, Црвена Зелена Ученичка Танц Испит Вежби Здолниште Одговараат На Деца Ballroom Самба

DEN 2112.00

Бренд : Танц КралицаГолеминаПогоден Висина(единица : cm)S120М130L140XL150XXL160XXXL 170Совет : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см"Го

Латинска Танц Lotus Здолниште Sequined Стил V-Јака Врати Отворени Ракави Самба Танго Танц Носии Tassel Латинска Танц Облечи Сет
 • Неодамнешно

Латинска Танц Lotus Здолниште Sequined Стил V-Јака Врати Отворени Ракави Самба Танго Танц Носии Tassel Латинска Танц Облечи Сет

DEN 4786.56

Латинска Танц LotЗдолниште Sequined Стил VЈака Врати Отворени Ракави Самба Танго Танц Носии Tassel латинска Тан

Танчерка е Виталност Нов Бренд Круг Вратот Долги Ракави латинска Танц Облечи Жените Фудбалскиот Самба Танго Ча-Ча Танцување Фустани
 • Неодамнешно

Танчерка е Виталност Нов Бренд Круг Вратот Долги Ракави латинска Танц Облечи Жените Фудбалскиот Самба Танго Ча-Ча Танцување Фустани

DEN 4469.76

Жените латинска танц перформанси се облекуваат(1 инч=2.54 см) : S : висина од 120 130cm M : висина 130140cm L висина : 14015

Личност Црна Mens Ballroom Латинска Танц Носат Ча Ча Румба Латино Кошула Долг Ракав Танцување Блузи Не Вклучувајќи Панталони
 • Неодамнешно

Личност Црна Mens Ballroom Латинска Танц Носат Ча Ча Румба Латино Кошула Долг Ракав Танцување Блузи Не Вклучувајќи Панталони

DEN 3744.00

Личност Црна Mens Ballroom Латинска Танц Носат Ча Ча Румба Латино Кошула Долг Ракав Танцување Блузи Не Вклучу

2017 Деца латинска танц Sequined Ballroom Модерниот Џез Хип Хоп танц облека sequined фустан девојки танц натпревар облека
 • Неодамнешно

2017 Деца латинска танц Sequined Ballroom Модерниот Џез Хип Хоп танц облека sequined фустан девојки танц натпревар облека

1220.16 DEN 854.00

2017 Деца латинска танц Sequined Ballroom Модерниот Џез Хип Хоп танц облека sequined фустан девојки танц натпревар об

Hight Квалитет Девојка Деца Tassel Фустан за Ballroom Танцување Деца латинска Дополнителните Фустан Дете Румба Фудбалскиот Танго
 • Неодамнешно

Hight Квалитет Девојка Деца Tassel Фустан за Ballroom Танцување Деца латинска Дополнителните Фустан Дете Румба Фудбалскиот Танго

2844.96 DEN 1565.00

вклучува : фустан + headwear + earring +ракавици +NacklaceТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднич

2017 Домот Латинска Танц Облечи Жени, Девојки Се Подигнат Назад Отворање На Фудбалскиот Самба Танго Ballroom Конкуренција Фаза
 • Неодамнешно

2017 Домот Латинска Танц Облечи Жени, Девојки Се Подигнат Назад Отворање На Фудбалскиот Самба Танго Ballroom Конкуренција Фаза

DEN 6108.48

Големина : XXS3 XL1 инч=2.54 см(овој стил може да биде слободен да го направи,може да се направи на други бои и г

Децата Машки латинска Танц Кошули Црна Боја, Долг Ракав MenLatin танц натпревар облека латинска Танц Перформанси облека S-XXXL
 • Неодамнешно

Децата Машки латинска Танц Кошули Црна Боја, Долг Ракав MenLatin танц натпревар облека латинска Танц Перформанси облека S-XXXL

DEN 3640.32

Жените латинска танц перформанси се облекуваат(1 инч=2.54 см) : XXS : висина од 120 130cm XS : висина 130140cm S висина : 14

Секси фустан латинска танц облека за жени латинска танц Везови долги ракави, фустан девојки латинска танц облечи Ча-ча танц облечи
 • Неодамнешно

Секси фустан латинска танц облека за жени латинска танц Везови долги ракави, фустан девојки латинска танц облечи Ча-ча танц облечи

3792.00 DEN 3451.00

Тип на производ : Ballroom латинска танц костим Материјал : Stetchable чипка (Spandex / Најлон) Возрасна Група : Возрас

Мажите Танц Кошула 50-90kg латинска Танц Врвот 165-185cm Ча Ча/Румба/Самба/Ballroom Танцува Блузи За Пракса/Перформанси Dancewear
 • Неодамнешно

Мажите Танц Кошула 50-90kg латинска Танц Врвот 165-185cm Ча Ча/Румба/Самба/Ballroom Танцува Блузи За Пракса/Перформанси Dancewear

DEN 1612.80

Се Фокусира На Создавање На Професионални Денс Бренд !Танц Облечи На Повеќето Личноста И Карактеристик

2018 Дама Ballroom Танцува Облека За Жени, Rhinestones Возрасни Стандарден Модерен Џез Сцена Професионална Танчерка Замав Одговараат
 • Неодамнешно

2018 Дама Ballroom Танцува Облека За Жени, Rhinestones Возрасни Стандарден Модерен Џез Сцена Професионална Танчерка Замав Одговараат

DEN 5232.00

Танчери Светот Единица : cm(1cm=0.393 инчи) Врвот Должина Биста Чека Хип Здолниште Должина 158(S) 35 7881 5662 8285 125 160(M)

Попуст Нови Латинска Танц Фустани За Дами Црна Боја, Долг Ракав Покажува Здолништа Носи Жените Поли Модерна Ballroom Фустани
 • Неодамнешно

Попуст Нови Латинска Танц Фустани За Дами Црна Боја, Долг Ракав Покажува Здолништа Носи Жените Поли Модерна Ballroom Фустани

DEN 3168.00

Бренд : Танц КралицаГолеминаБлузи Должина(единица : cm)Должина На ЗдолништеПоловината(единица : cm)Хип(еди

Танчерка е Виталност 2017 Нов Бренд Рамо Tassel Назад Отворање на латинска Танц Облечи Жените Фудбалскиот Самба Танцување Танго
 • Неодамнешно

Танчерка е Виталност 2017 Нов Бренд Рамо Tassel Назад Отворање на латинска Танц Облечи Жените Фудбалскиот Самба Танцување Танго

DEN 5078.88

Жените латинска танц перформанси се облекуваат(1 инч=2.54 см) : S : висина од 120 130cm M : висина 130140cm L висина : 14015

Евтини Латинска Танц Кошули За Мажи Црна Мода Блузи Мажите Возрасни Наставник Професионални Ballroom Господа Секси Изврши Носи
 • Неодамнешно

Евтини Латинска Танц Кошули За Мажи Црна Мода Блузи Мажите Возрасни Наставник Професионални Ballroom Господа Секси Изврши Носи

DEN 2640.00

Бренд : Најдобар ТанчерГолеминаВисина(единица : cm)Биста(единица : cm)Половината(единица : cm)Хип(единица : cm)

2017 нова жена секси латино танц здолниште нови возрасни латинска танц облечи Дамски Ча Ча/Румба/Самба/Танго Танц Носат
 • Неодамнешно

2017 нова жена секси латино танц здолниште нови возрасни латинска танц облечи Дамски Ча Ча/Румба/Самба/Танго Танц Носат

2299.20 DEN 2092.00

Тип на производ : Ballroom латинска танц костим Материјал : Stetchable чипка (Spandex / Најлон) Возрасна Група : Возрас